fbpx
uk
Стрес у стосунках

6 проблем зі здоров’ям, які можуть виникнути через стрес у стосунках

Незважаючи на те, що суспільство нав’язує нам бачення того, що бути в парі краще, ніж бути самотнім, іноді підтримувати стосунки дуже навіть непросто. Особливо, коли навалюються проблеми, і практично неможливо їх вирішити, а у вас можуть з’явитися проблеми зі здоров’ям, викликані цим стресом.

Стрес і так завдає значної шкоди здоров’ю, а якщо його джерелом є стосунки, які навпаки повинні бути джерелом щастя і підтримки, то для розуму і тіла це стає руйнівною ситуацією.

Так що це потрібно сприймати дуже серйозно і не ігнорувати. І ось сім проблем зі здоров’ям, які можуть виникнути через стрес, що викликаний стосунками.

1. Серцево-судинні захворювання

Зовсім не дивно, що будь-який тип стресу негативно впливає на серце, і дослідження це підтверджують. Одне з них було проведене групою епідеміологів з Коледжу Університету Лондона, і показало, що люди, які знаходяться у відносинах, де переважають суперечки і конфлікти мають на 34% більший ризик серцевих нападів, а також викликаних стресом болів у грудях.

Люди, що зіштовхуються зі стресом у відносинах, частіше страждають серцево-судинними захворюваннями. Прикладами таких захворювань є гіпертонія, діабет, інсулінорезистентність та інші хвороби серця.

2. Гастроентерологічні проблеми

Якщо ви коли-небудь переживали розрив стосунків, то знаєте, що це відгукується не тільки болем в серці, але і в животі. Відчуття змінюють одне одного, спочатку вас ніби нудить, а після, ніби хтось б’є якимось тупим предметом прямо в живіт. Саме це і вказує на те, що рівень стресу у вашому житті зашкалює.

Часто тривожність проявляється в проблемах з шлунково-кишковим трактом. Підвищений рівень тривожності може привести до діареї, запорів і здуття живота. У довгостроковій перспективі рівень кислотності в шлунку може значно зрости, що теж призведе до проблем. Думаю, ніхто не хоче отримати виразку через невдалі стосунки.

3. Емоційні проблеми

Стрес справді може вплинути на наш емоційний настрій. Злети і падіння, то ви розбиваєте тарілки об стіну, то знову посміхаєтеся. Коли емоції ніби живуть самі по собі, і ви не можете взяти їх під контроль, то це лякає.

Такі сплески можуть привести до морального виснаження. Якщо ваші відносини викликають у вас стрес, і при цьому ви вже перебуваєте в стадії виснаження, то ви ходите по краю прірви.

4. Проблеми зі сном

Стрес у стосунках може призвести до проблем зі сном, зокрема до безсоння. Тривале безсоння виснажує людину, приводячи до браку енергії, перепадів настрою, і навіть може змусити зациклитися на нездатності спати, що зробить сон практично недосяжною метою.

Напруга через те, що ти не можеш спати на додаток до інших негативних факторів, може стати останньою краплею, щоб організм остаточно вийшов з ладу.

5. Ослаблення імунної системи

Стрес, пов’язаний з проблемами у стосунках, впливає на таку кількість фізіологічних процесів, що не дивно, що це відбивається і на можливості організму боротися із застудами та інфекціями.

Ослаблення імунної системи пов’язано з тим, як організм реагує на стрес, в тому числі з-за ваших відносин. Стрес викликає вироблення гормону, відомого як кортизол, який може пригнічувати імунну систему.

Недолік сну також викликає зростання рівня кортизолу, що ще більше б’є по ослабленому імунітету.

6. Ментальне здоров’я

Уявіть, якщо стрес через проблеми у стосунках настільки сильно відбивається на вас фізіологічно, що відбувається в цьому випадку з вашим мозком? Якщо ваше тіло нездорове і нещасне, то і ментальне здоров’я теж зійде нанівець.

До того ж на додачу до фізичних захворювань, стрес від нездорових стосунків, може привести вас до великої кількості психічних і психологічних проблем. Депресія і тривожність найпоширеніші проблеми, що виникають у людей, які знаходяться в токсичних відносинах.

Ці психічні проблеми можуть бути ще відчутніші для тих, чиї минулі відносини були менш неспокійними.

Насправді, всіх цих проблем бути не повинно. Як цього досягти? Опанувати контроль над вашими взаєминами. Для цього вам потрібно навчитися спілкуватися один з одним, і в цьому вам може допомогти психолог.

Люди в здорових стосунках, де обидва партнери щасливі, не тільки уникають цілого списку фізичних і психічних захворювань, а й живуть довше, ніж ті, хто загруз у взаєминах, які приносять їм одну шкоду.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий