fbpx
uk
Як лінь впливає на здоровя та самопочуття

Про користь ліні: 5 причин, чому варто собі інколи це дозволити

Нічого не робити – це одна з найбільш корисних речей, які ми можемо подарувати своєму організму. Вчені довели: лінь зміцнює здоров’я і робить нас більш продуктивними.

За словами психологів, лінуватися не тільки можна, але навіть потрібно – це корисно для здоров’я. Тому це доволі важливо – дотримуватися балансу активності і ліні, кожного дня виділяючи собі час для байдикування. Ось п’ять незаперечних аргументів на рахунок цього.

1. Це підвищує творчі здібності

Творчі здібності

Відомі письменники та художники неспроста регулярно знаходять у своєму графіку час для тривалих піших прогулянок. Вони добре знайомі з так званим «ефектом інкубації»: коли ви перестаєте концентруватися на задачі і дозволяєте собі розслабитися, тоді часто підсвідомість знаходить краще рішення без вашої допомоги.

Психологи називають таке явище інсайтом. Справа в тому, що в моменти відпочинку в нашому мозку включаються алгоритми несвідомої обробки накопичених даних. Згідно з численними дослідженнями, після перерви люди набагато швидше справляються зі складними творчими завданнями і знаходять більш нестандартні рішення.

Тому для того, щоб зробити творчість частиною свого життя, важливо навчитися правильно відпочивати.

2. Відпочинок робить нас більш продуктивними

Ще недавно в книгах і статтях по психології часто писали про те, як перемогти лінь, змусити себе працювати і багато встигати. Тепер на полицях магазинів з’являється все більше книг про корисну і продуктивну … лінь.

«Потрібно постійно рухатися вперед», «не можна сидіти на місці», «важливо розвиватися у всіх сферах» – через такі установки життя стає схожим на біг білки в колесі, а організм все частіше дає збій і відмовляється працювати.

Щоб запобігти подібним кризам, необхідно щодня знаходити час на відпочинок. До речі, комп’ютерні ігри, де потрібно намагатися досягти якихось цілей (пройти рівень) – це не відпочинок.

3. Це захищає мозок від перевантажень

Розумові перевантаження

Під час інтенсивних розумових навантажень мозок споживає приблизно чверть всієї енергії організму. А за допомогою ліні він захищає себе від перевантажень і відновлюється.

Тимчасове байдикування допомагає нам ставати ефективнішими і виконувати будь-яку роботу більш якісно і в мінімальні терміни. Крім того, бездіяльність дозволяє нам мріяти, більше думати і таким чином краще розібратися в собі і своєму житті.

Вчені з Університету Британської Колумбії вважають, що наш мозок генетично схильний до ліні: економія енергії була необхідна для виживання людей. Коли ми лінуємося, мозок перезавантажується і зміцнює свої нейронні зв’язки.

4. Покращується концентрація уваги

На думку фахівців, якщо витрачати на інтелектуальну роботу більше чотирьох годин щодня – мозок просто не буде встигати ефективно відновлюватися. До того ж в хвилини відпочинку активізуються ті мозкові ділянки, які в звичайному житті «дрімають».

Коли ми заповнюємо графік максимально щільно, нам стає важче утримувати увагу, і та інформація, що надходить, засвоюється в рази гірше. Повернути контроль над собою допомагають невеликі паузи.

В результаті ми стаємо більш організованими, зосередженими та краще концентруємо увагу. І навпаки, відмовляючись від можливості побайдикувати, ми позбавляємо себе всіх цих переваг.

5. Це зміцнює здоров’я і продовжує життя

Позитивний вплив на здоровя

Лінь – це закладений природою механізм, який продовжує наше життя. Оскільки людське серце нагадує мотор, то чим м’якше і спокійніше воно працює, тим міцнішим буде здоров’я.

Робота в режимі нон-стоп підвищує кров’яний тиск, послаблює імунітет і активізує вироблення кортизолу – гормону стресу. Він негативно впливає не тільки на наше самопочуття, але навіть на наш зовнішній вигляд. Якщо ж витрата енергії падає, нейрони мозку виробляють гормони радості і щастя. Іншими словами, ми просто «запрограмовані» лінуватися.

Так чи варто йти проти природи? Якщо все починає валитися з рук – цілком можливо, що це сигнал про те, що вам необхідний повноцінний відпочинок. Щоб зняти втому і запобігти професійному вигоранню, влаштуйте незапланований вихідний.

Можливо, якщо ви якісно і з задоволенням побайдикуєте, на наступний день робота піде набагато приємніше і ефективніше.

Джерело: Pink.rbc.ru

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий