fbpx
uk
Пози для сну - хороші і погані

Найкращі (і найгірші) пози для сну

Брак сну або занадто велику його кількість пов’язують з різними захворюваннями – від ожиріння і захворювань серця до деменції та діабету.

Але як виявилося, має значення не тільки тривалість вашого сну, але і положення, в якому ви перебуваєте в цей час. Те, як ви спите, впливає на багато що. І в цій статті ми розповімо вам про найкращі пози для сну, і варіанти, яких краще уникати.

Сон на спині

Плюси: Сон на спині корисний для здоров’я хребта і шиї, тому що в такому положенні спина пряма. Під час сну на спині матрац виконує свою роботу з підтримки хребта.

В ідеальному (але позбавленому зручності) світі кожен спав би на спині без подушки, адже в цьому випадку шия знаходиться в нейтральному положенні. А ось використання занадто великої кількості подушок може привести до труднощів з диханням.

Сон на спині також найкращий з косметичної точки зору. Коли лице всю ніч знаходиться на повітрі, а не тулиться до подушки, це скорочує кількість зморшок, що з’являються на обличчі.

Мінуси: випадки хропіння і апное уві сні зустрічаються набагато частіше, коли людина спить на спині. Фактично, вибір цієї пози для сну настільки тісно пов’язаний з апное, що лікарі призначають сон на боці в якості лікування цього захворювання.

Коли ми спимо на спині, сила тяжіння змушує підставу мови падати в дихальні шляхи, що утруднює дихання і призводить до гучного хропіння, який не дає спати вашим сусідам.

Різноманітні пози для сну

Сон на боці

Плюси: Любителі спати на боці об’єднуйтеся! Незалежно від того, любите ви вмоститися в позі ембріона чи лежите прямо на боці, знайте, переважна більшість людей повідомляють про те, що рано чи пізно вони перевертаються на бік (хоча наскільки точною може бути ця інформація, якщо вони сплять?).

Лікарі рекомендують під час вагітності спати на лівому боці, тому що це покращує кровообіг в серці, що приносить користь як мамі, так і дитині.

Сон на боці в принципі корисний під час вагітності, тому що, коли ви лежите на спині, на нижню частину спини тисне (що може призвести до втрати свідомості), а сон на животі в даній ситуації неможливий з очевидних причин.

Мінуси: але під час сну на лівому боці ми тиснемо на шлунок і легені (запобігти надмірному навантаженню на внутрішні органи можна, чергуючи сторони). Всі любителі перевернутися на бік знають ще про один мінус – якщо довго спати в такому положенні – у вас може заніміти рука. Спати на боці, поклавши руку за голову, – звичайне положення, але воно може негативно позначитися на м’язах і нервових закінченнях.

Коли ви затискаєте руку головою або всім тілом, ви обмежуєте кровотік і здавлюєте нерви, що призводить до оніміння або відчуття поколювання.

Сон на животі

Плюси: сон на животі полегшує напади апное і хропіння уві сні, але це єдина хороша річ, пов’язана з цією позицією.

Мінуси: Сон на животі вважається найгіршою позою для сну. Під час сну в такому положенні природний вигин хребта вирівнюється, що може привести до болів в попереку. Якщо ви спите всю ніч з поверненою в бік головою, то занадто напружуєте шию.

У разі, якщо для вас це найкраща позиція для сну, спробуйте використовувати подушки, щоб поступово привчитися спати на боці. Але що якщо після сну у вас починає боліти спина? Тоді спробуйте покласти подушку під стегна і нижню частину живота, щоб у нижній частині хребта була опора.

Висновки

Незалежно від того чи приносить це користь, люди вибирають ті пози для сну, які для них найбільш зручні. Але якщо ви спробуєте експериментувати це не принесе вам ніякої шкоди. Тому спробуйте кожне положення протягом декількох ночей і виберіть те, яке найбільше вам підходить.

Чи то сон на спині, боці або животі, люди, як правило, прокидаються в положенні, яке є найбільш природнім для їхнього тіла. Якщо лікарі не вимагають від вас рішучих змін, то не варто спеціально переучувати себе і йти від того, що вам комфортно.

Джерело: Greatist.com

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий