fbpx
Як відпустити минуле

10 порад для тих, хто не може відпустити минуле

Стерти з пам’яті болючі спогади поки все ще неможливо, хоча вчені над цим працюють. Тим, хто застряг в минулому, залишається одне – навчитися його відпускати. Поділимося декількома важливими порадами, які допоможуть вам почати нове життя.

1. Вибачте і відпустіть

Якщо той, хто зробив вам боляче, може запропонувати лише свої вибачення – прийміть їх. Шкода, що ця людина не закінчила будувати машину часу і не повернулася в минуле, щоб все виправити, але давайте будемо реалістами.

Навіть якщо ви ніколи не почуєте від людини слів жалю, просто вибачте її. Це не  слабкість, а спосіб вийти з ситуації як доросла людина і зцілити себе.

2. Живіть теперішнім

Як відпустити минуле? Жити сьогоденням. Звучить логічно, але на ділі це трохи складніше, ніж здається.

Вчіться зосереджуватися на моменті, наповнювати кожен день подіями, щоб не залишати собі часу на самокопання. Для цього потрібно зусилля, особливо якщо ви поки не надто сильні в усвідомленості. Життя не повинне бути фоном до ваших спогадів.

3. Попросіть вибачення самі

Іноді ми повертаємося до минулого через почуття провини. Все, що ви можете зробити – висловити щире каяття, і цього теж вже не мало. Скажіть те, що повинні були сказати, а не прокручуйте свої співчуття у голові. Це допоможе забути про все і йти далі.

4. Ставте нові цілі

Дивитися в майбутнє набагато продуктивніше, ніж весь час озиратися назад. Подумайте про те, чого хочете, і зконцентруйтеся на досягненні своєї мети. Навіть якщо це глобальна мрія – створити сім’ю, побудувати кар’єру, побачити багато країн – завжди можна щось зробити для цього вже сьогодні.

Жити потрібно теперішнім, а не минулим

5. Визнайте свою роль в тому, що сталося

Беріть на себе відповідальність за все, що з вами сталося, і перестаньте шукати крайніх. Усвідомити свою роль – не означає звалити всю провину на себе. Прийміть те, якою людиною ви були, навіть якщо це неприємно.

Не прикривайтеся фразами «Мене змусили», «Мене ввели в оману». Досить бути іграшкою в руках обставин. Змиріться з тим, що минулого вже не повернути, і присвятіть час створенню нового себе.

6. Ідіть від людей, які живуть тільки минулим

Якщо хтось постійно говорить про час, який ви хочете забути, варто прямо сказати, що вам це неприємно. Поясніть, що не потребуєте жалості і не хочете більше обговорювати цю тему. Тих, хто це не розуміє чи не хоче розуміти, можна теж залишити в минулому.

7. Зробіть висновки

Якщо вже копаєтеся в спогадах і колишніх помилках – робіть це з користю. Замість риторичних вигуків: «За що мені все це?», подумайте: «Чому мене це навчило?».

Одна справа – звертатися до минулого, щоб прийняти рішення в сьогоденні, інша – безцільно блукати в ньому, витрачаючи емоції на деструктивну поведінку. Уроки є у всьому, що з нами відбувається. І це єдине, чим корисні спогади.

8. Будьте терплячі

Довіртеся процесу зцілення. Те, що пройшло півроку, а ви все ще страждаєте, не означає, що у вас нічого не виходить. Безглуздо просто сидіти і чекати, що все забудеться. Запитувати у інтернету і скаржитися друзям.

Нове життя не покладуть під двері з запискою: «Ти це заслужив». Ви повинні взяти себе в руки і зконструювати його самостійно: розвивайтеся, подорожуйте, заводьте нові знайомства і припиніть жаліти себе.

Важливо бути терплячим

9. Дайте вихід думкам і емоціям

Минуле все ще у вашій голові, тому що ви не дали йому вийти. Запишіть всі переживання на папері і спаліть. Зберіть все, що нагадує про те, що трапилося, і знищіть, і чим ефектніше, тим краще. Влаштуйте свій ритуал прощання з минулим, поставте крапку в цьому нескінченному внутрішньому діалозі.

10. Будьте вдячні

Щоб усвідомити користь всього, що з вами сталося, потрібен час. Не прогавте той момент, коли пора зрозуміти, що ви стали сильнішою і розумнішою людиною, попрощалися з ілюзіями, змінили ставлення до життя. Будьте вдячні за те, що є у вас зараз, і не шкодуйте про те, що втратили.

Джерело: Heroine

Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest