fbpx
Помилки в дизайні маленької квартири

10 частих помилок в дизайні, які «крадуть» простір вашої квартири

Ваша квартира виглядає маленькою, навіть незважаючи на значний метраж? Можливо, при оформленні інтер’єру ви прийняли кілька не зовсім правильних рішень.

Ось часті помилки в дизайні квартир, які візуально роблять житло меншим, ніж воно є насправді.

1. Погано продумане освітлення

При плануванні дизайну ми, перш за все, замислюємося про поєднання кольорів і матеріалів, про розстановку меблів і декор стін. Все це, безумовно, важливо, але не зайвим буде вже на цьому етапі спланувати і освітлення.

Якщо в кімнату рідко потрапляють сонячні промені, всі кольори в ній будуть сприйматися накілька тонів темнішими – таке приміщення буде виглядати менше, ніж є насправді.

Врятує ситуацію кілька сценаріїв штучного освітлення на різних рівнях – на стелі в центрі кімнати і по її периметру, на стінах у вигляді бра або окремо розташованих торшерів, на нижньому ярусі у вигляді ламп на приліжкових тумбах або вбудованого в підлогу точкового освітлення.

2. Темні стіни

Опівнічна палітра хороша лише для великих квартир з хорошим освітленням. У всіх інших випадках сміливий дизайн обертається повним провалом – темні стіни створюють гнітючевідчуття тісної печери.

3. Шпалери з активними візерунками

Прагнете до самовираження? Ок. Але пам’ятайте: шпалери з надто активним малюнком – такою собі галявинкою з сотень квітучих троянд або геометрією, від якої згодом починає рябіти в очах – здатні істотно скоротити візуальний об’єм кімнати.

Використовуйте декор дозовано. Прикрасьте яскравими шпалерами одну стіну або тільки її частину. Решта стіни оформіть в нейтральних – бажано світлих – тонах.

4. Неправильний розмір килима

Ссподіваєтеся заощадити на текстилі і придбати килим менших розмірів? Не робіть цього – такий декор створює відчуття «лялькового будиночка», візуально звужуючи стіни.

Для невеликих приміщень діє правило «від зворотного» – чим менший простір, тим більшим повинен бути килим.

5. Штори від підлоги до стелі

Важкі портьєри з дорогих тканин, звичайно, виглядають красиво і надають інтер’єру камерностіта елегантності. От тільки об’єму вони не додають – стаючи центральним елементом кімнати, такі штори немов поглинають весь інший простір.

6. «Завантажені» стіни

На поширену думку в маленькій кімнаті стіни повинні бути світлими і порожніми. Це твердження не зовсім правильне. Настінний декор можна і потрібно використовувати – але в розумних межах. Вибирайте предмети інтер’єру в спокійних тонах і монохромній кольоровій гамі, що добре поєднується з іншим дизайном, і не забудьте про дзеркала – вони створюють відчуття об’єму.

7. Низькі карнизи

Продовжуючи тему оздоблення вікна, слід згадати, що в маленькій кімнаті карнизи для штор не варто розташовувати ні під стелею, ні відразу над вікном. У першому випадку вони закривають занадто велику частину стіни, а в другому – візуально зменшують самі вікна і висоту стелі.

8. «Королівське» ліжко

Скажіть, а вам дійсно потрібна ліжко, на якому при бажанні можна помістити як мінімум чотирьох? Якщо ви цінуєте вільний простір – можливо, прийшла пора поміняти його на щось більш компактне.

І зверніть увагу на підголів’я. Для спалень скромних розмірів не слід вибирати ліжка з високою спинкою, оббитою велюром в техніці каретної стяжки, або з вбудованими полицями.

Віддайте перевагу більш легким, мінімалістичним конструкціям, а вивільнений простір над узголів’ям прикрасьте стильним декором.

9. Непотріб, який можливо «згодиться»

Ось де вам дійсно потрібно проявити твердість. Улюблена колекція порцелянових кухлів, що дісталася від бабусі, сувеніри, привезені з подорожей, і навіть просто стопки давно прочитаних журналів не тільки в переносному, а й у дуже навіть прямому сенсі «крадуть» простір, позбавляючи вас можливості використовувати його більш функціонально.

10. Меблі, розставлені ​​вздовж стіни

Власники маленьких квартир роблять поширену помилку, розставляючи меблі уздовж стіни. Так, таке рішення дозволяє звільнити центральну частину кімнати, але виглядати більшою від цього вона не стане.

На думку багатьох спеціалістів по дизайну, залишаючи вільне місце між стіною і меблями, ви створюєте ілюзію відкритого простору – така кімната візуально здається більшою.

А що ще, на вашу думку, ще варто додати до цього списку?

Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest