fbpx
Цікаві історичні факти

Історичні факти, які змусять вас по-іншому поглянути на поняття часу

Коли починаєш вивчати історію в школі, здається, що будівництво пірамід і Клеопатра були дуже давно і приблизно в один і той же час. Людський розум не здатний відчути такий великий часовий період. Але виявляється, що Клеопатра в порівнянні з пірамідами – майже наша сучасниця. А кока-кола не набагато молодша за державу Італія.

Ці та інші історичні факти, які перевертають звичні уявлення, змусять вас абсолютно по-новому поглянути на поняття часу.

Велосипеди з’явилися пізніше ніж паровози

Здавалося б: що може бути простіше за велосипед? Таке відчуття, що ним користуються всі, і ще з незапам’ятних часів. Проте праобраз цього засобу пересування був запатентований лише в 1818 році, тоді як перший паровоз презентували в 1797 році. Різниця – 21 рік.

Як виглядали перші велосипеди

Перший факс на десяток років старший за телефон

Строго кажучи, перші факсимільні пристрої з’явилися ще раніше, але справжній робочий факс для вирішення комерційних завдань вперше запрацював в 1865 році і пов’язував Париж і Ліон. Це був електромеханічний пристрій. А перший мембранний телефон був продемонстрований Томасом Уотсоном і Олександром Беллом лише в 1875 році.

Заснування компанії Apple і смерть Чапліна відбулися в одному й тому ж році

Великий комік Чарлі Чаплін помер в 1977 році. Тоді ж була заснована компанія з виробництва комп’ютерів Apple.

У 1913 році в одному і тому ж місті – Відні – жили Гітлер, Сталін, Фрейд і Троцький

Дивовижно, але всі ці люди дійсно могли перетнутися на веранді одного з кафе в австрійській столиці. Більш того, Троцький і Гітлер регулярно ходили в Cafe Central, а зовсім поруч знаходився улюблений заклад Зигмунда Фрейда – Cafe Landtmann. Адольф Гітлер і Йосип Сталін жили всього лише в годині ходьби один від одного, так що не дивно, що вони могли зустрітися.

Карта Відня в 1913 році

Закони руху і гравітації опубліковані Ісааком Ньютоном пізніше, ніж був заснований Гарвардський університет

Рік заснування одного з найпрестижніших вищих навчальних закладів в світі – 1636-й. Англійський учений Ісаак Ньютон опублікував свою фундаментальну роботу Principia Mathematica, в якій описав закони руху і закон всесвітнього тяжіння, в 1687 році – майже на півстоліття пізніше з часу заснування Гарварда.

Nintendo з’явилася в період будівництва Ейфелевої вежі, коли Лондон потерпав від Джека-різника

Компанія Nintendo була заснована в Японії 23 вересня 1889 року, і починала вона з випуску карток для гри «Ханафуда». Тим часом в Парижі завершувалося будівництво Ейфелевої вежі, яка в майбутньому стане символом Франції.

Будівництво Ейфелевої вежі

Жителі ж Лондона, були в паніці, налякані повідомленнями про злочини одного з найвідоміших маніяків в історії – Джека-Різника.

Останній мамонт зник приблизно в той час, коли найстарішому на Землі дереву було 1000 років

Брістлеконські сосни вважаються найстарішими у світі деревами. У Білих горах в штаті Каліфорнія виявлено дерево цього різновиду, вік якого сягає 4000 років, а нещодавно відкрили ще одне, якому цілих 5000 років. Вчені вважають, що вимирання мамонтів сталося приблизно 4000 років тому.

Роки життя Клеопатри по часу ближчі до моменту висадки американських астронавтів на Місяць, ніж до початку будівництва єгипетських пірамід

Археологи датують будівництво найбільшої з пірамід Стародавнього Єгипту –  піраміди Хеопса – 2540 роком до нашої ери. Цариця Клеопатра жила в 69-30 роках до нашої ери. Політ американців на Місяць відбувся в 1969 році.

Перший політ братів Райт і політ на Місяць розділяють всього 66 років

Перший політ братів Райтт

Розвиток науки з кожним роком і з кожним винаходом постійно прискорюється. Але і між фундаментальними науковими подіями в XX столітті досить невеликий розрив. Перший керований політ на аероплані здійснений в 1903 році, а в 1969 році людство зробило свій перший крок по поверхні Місяця.

Бренд напоїв Coca-Cola всього лише на 31 рік молодший, ніж держава Італія

Королівство Італія утворилося в 1861 році, а першу кока-колу можна було спробувати вже в 1892 році.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest