fbpx
Песимізм як погляд на життя

Песимісти вмирають на два роки раніше за оптимістів (дослідження)

Дослідники з Австралії вивчили дані в анкетах-опитуваннях про песимізм, які в 1993-1995 роках заповнювали 3000 учасників віком старші за 50 років.

В цілому менше 9% респондентів в дослідженні були визначені як «сильно песимістичні». Індивідуальний рівень оптимізму або песимізму зазвичай збільшувався з віком, і між чоловіками і жінками не було якихось істотних відмінностей.

У 2017 році вчені провели перехресну перевірку, щоб з’ясувати, скільки респондентів померли, і зіставити вік, в якому вони пішли з життя, з їхнім способом мислення.

Виявилося, що люди з негативним мисленням частіше за оптимістів страждали від серйозних захворювань. Крім того, респонденти з більш високим показником рівня песимізму вмирали в середньому на два роки раніше ніж прихильники позитивного мислення. При цьому, як відзначають дослідники, оптимізм ніяк не впливає на тривалість життя людини – не зменшує її і не збільшує.

«Ми виявили, що люди, які песимістично ставилися до майбутнього, з більшою ймовірністю раніше вмирали від серцево-судинних та інших захворювань, але не від раку. З іншого боку, оцінки оптимізму не показали істотного зв’язку зі смертю, ні позитивної, ні негативної»

– сказав доктор Джон Уітфілд, провідний дослідник цієї роботи, і додав, що депресія не пояснює зв’язок між песимізмом і більш ранньою смертю.

Це не перше дослідження, присвячене взаємозв’язку песимізму і смертності. Попередні роботи вчених показували зв’язок між оптимізмом, песимізмом і ймовірністю того, що люди будуть страждати від певних захворювань – наприклад, інсульту.

Більшість цих досліджень розглядали оптимізм і песимізм як чорне і біле. Тобто респонденти були або оптимістами, або песимістами – третього не дано. Однак, як зазначає доктор Уітфілд, оптимізм і песимізм не є прямими протилежностями, і цей момент був врахований в новому дослідженні.

«Ключовою особливістю наших результатів є те, що ми використовували дві окремі шкали для вимірювання песимізму і оптимізму і їх зв’язку з усіма причинами смерті. Саме так ми виявили, що хоча сильний песимізм і був пов’язаний з більш ранньою смертю, очікувана тривалість життя оптимістів не перевищувала середньої», – сказав він.

Доктор Уітфілд припустив, що результати нового дослідження можуть підкреслити практичну користь позитивного мислення і застерегти людей від песимістичних настроїв.

Джерело: Nature.com

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий