fbpx
uk
Пескетаріанство

Пескетаріанство: що це таке, і в чому відмінності від вегетаріанства

Словом «пескетаріанство» позначають систему харчування, при якій людина відмовляється від вживання м’яса тварин, за винятком риби. Тобто, пескетаріанці в основному вживають в їжу овочі, додаючи до раціону рибу та інші морепродукти, такі як креветки, краби, лобстери і мідії.

Іншими словами пескатеріанець – це людина, яка їсть рибу, але не їсть яловичину, курятину, свинину та інші види м’яса. Але це не все, що вони їдять. Пескатеріанці вживають в їжу тофу, бобові, овочі, фрукти, молочні продукти і зернові.

Причини, через які люди переходять до пескетаріанства

Найчастіше люди приходять до такої системи харчування з двох причин: у них з’явилися проблеми зі здоров’ям (наприклад, підвищений рівень холестерину), тому вони хочуть прибрати м’ясо з раціону, але отримувати білки. Інша причина – люди починають з пескетаріанства, щоб поступово перейти до повноцінної вегетаріанської дієти. При такому підході, рано чи пізно вони прибирають з раціону рибу і морепродукти.

Іноді люди стають пескетаріанцями з тих же причин, що і вегетаріанцями і веганами – вони хочуть скоротити той вплив, який чинить на природу тваринництво, а також їх хвилює жорстоке поводження з тваринами. Деякі люди дотримуються цієї системи харчування з релігійних міркувань.

Пескетаріанці вважають, що помірне споживання риби і жирів, які в ній містяться і які багаті Омега-3, необхідне для підтримки здоров’я, хоча існують і рослинні альтернативи – лляне і конопляне масло, наприклад.

Звичайно, риба є чудовим джерелом білків, але це не є єдиною причиною переходу до пескетаріанства. Існує велика кількість джерел білка, що доступні, як вегетаріанцям, так і веганам. Наприклад, яйця, нежирні молочні продукти, боби, сочевиця, горіхи і багато іншого. Цілком можливо споживати достатню кількість білків, не вживаючи в їжу м’ясо і рибу.

Чи вважаються пескетаріанці вегетаріанцями?

Ні. Вони не є вегетаріанцями. Існують різні визначення для терміна «вегетаріанство», але в жодному з них не згадується вживання риби або морепродуктів.

Вегетаріанство виключає вживання будь-якої їжі тваринного походження, а риби – це тварини. Тому людина, яка вживає в їжу рибу, не може вважатися вегетаріанцем. Тому, пескетаріанців не можна вважати вегетеріанцями.

Ваш вибір типу харчування – це ваша особиста справа. Але якщо ви почнете говорити, що дотримуєтеся пескетаріанства, то напевно не тільки друзі, але й навіть малознайомі люди, поцікавляться що ж це означає.

Source: thespruceeats.com

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий