fbpx
uk
Паризький синдром

Паризький синдром – психічний розлад з романтичною назвою

Париж зазвичай асоціюється у нас з романтичним настроєм, старовинною архітектурою, поетами і художниками. Але при відвідуванні столиці Франції в реальності, реакція вашого мозку на зіткнення фантазій і міфів з реальністю, може бути абсолютно непрогнозованою. Наприклад, є ризик підхопити так званий «паризький синдром», з симптомами якого до лікарів щорічно звертаються десятки туристів.

По суті, мова йде про почуття смутку і депресії у людей, які приїжджають в місто і починають відчувати розчарування від того, як воно виглядає насправді. Оскільки, в своїй уяві, вони представляли щось зовсім інше.

Чому саме «паризький» синдром?

Вся справа в тому, що в ЗМІ і літературі це місто зазвичай описується мало не як філіал Раю на Землі, з позолоченими лавками, представниками богеми, що прогулюються вулицями і тротуарами, які вранці омиваються Chanel No. 5.

І ось тут-то шик і блиск з туристичних брошур, перетворюється в сумну і сіру реальність. Адже контраст між Парижем, відомим з туристичних брошур і романтичних фільмів, і тим місто, яке постає перед вашими очима, відрізняється кардинальним чином.

Брудні вулиці, мігранти, кишенькові злодії, натовпи туристів і не особливо привітні місцеві жителі – такий коктейль вражень може кого завгодно змусити відчути себе некомфортно.

Що цікаво, паризький синдром найчастіше стає проблемою саме для японців. Позначається втома після тривалого польоту і відмінності азіатської та європейської ментальності, що доповнює потрапляння в абсолютно нове середовище.

Власне, вперше паризький синдром був діагностований і лікарем-японцем. А саме – психіатром Хіроакі Отою в 1986 році, який в той час працював у Франції.

Чи небезпечно це для здоров’я?

Будь-які серйозні наслідки для здоров’я, по-суті відсутні. Але на якість життя це може вплинути, тому що мова все ж йде про психічний стан людини.

Симптоми паризького синдрому проявляються у вигляді почуття тривоги, запаморочення, підвищеного потовиділення, прискореного серцебиття і задишки. Погодьтеся, не дуже приємний комплект, який може істотно зіпсувати враження від відвідин міста мрії.

На щастя, згідно зі статистикою, приблизно 2/3 пацієнтів приходять в норму вже після декількох сеансів психотерапії. А багатьом достатньо хорошого відпочинку і декількох днів адаптації, щоб відчуття розчарування, смутку і апатії, зникло як ні в чому не бувало.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий