fbpx
Коли пора звільнятися з роботи

Час настав: 8 ознак того, що пора звільнятися з роботи

Велику частину життя ми проводимо на роботі, тому так важливо, щоб вона приносила задоволення. Якщо ж професійна діяльність перестала дарувати позитивні емоції, не проходить відчуття втоми і колеги дратують, можливо, можливо, що на поточному місці ви затрималися. 

Ось декілька серйозних ознак того, що пора міняти роботу або принаймні задуматися про це. Якщо при прочитанні деяких з них ви ствердно киває головою, то це вже привід для аналізу ситуації і прийняття рішень. 

А чи будуть ваші подальші дії кардинальними чи ні, вирішувати вже вам.

1. Останнє, що вам хочеться зранку – йти на роботу

Ви змушуєте себе йти на роботу. Причому, не тільки в понеділок або після відпустки. Для вас це щоденна рутина – умовити себе вийти за двері квартири. Прокидаючись вранці ви сподіваєтеся, що вже субота, але як мінімум п’ять разів на тиждень вас чекає розчарування – будній день. 

Все це говорить про те, що з якихось причин вам не дуже хочеться бути на цій роботі і варто задуматися про те, щоб поміняти її. Проаналізуйте, що саме викликає у вас такі почуття. 

2Робота викликає у вас емоційне вигорання

Цей стан полягає в тому, що як би ви не хотіли повністю віддаватися роботі і отримувати від неї задоволення, у вас на це вже просто немає сил. У якийсь момент з’являється почуття байдужості, яке повністю захоплює всі види вашої діяльності. Домашні справи накопичуються, енергія не відновлюється, та й в цілому все навколо дратує. 

Емоційне вигоряння може привести до того, що ви просто не зможете працювати, а ваша професія перестане приносити яке б то не було задоволення. 

3. Ви відчуваєте біль нереалізованості 

Ви знаєте, що людина, яка не реалізувала себе, відчуває справжній біль в тілі. Це можна назвати «болем нереалізованості». У кожного з нас є свій особливий потенціал і є куди рости. 

Якщо вас не покидає відчуття того, що ви можете більше, значить ви ще не реалізували себе. Посередності болю не відчувають. Більшість людей взагалі не замислюється над цим.

4Ви досягли кар’єрної і зарплатної стелі

Ви працюєте в компанії досить довго і вже можливо стали людиною більш  кваліфікованою, ніж ваш керівника, але можливості просуватися далі по кар’єрних сходах відсутні.

В цьому випадку у вас два варіанти: перший – шукати нові можливості для розвитку в компанії самостійно або за допомогою HR-фахівця, другий – розмістити вакансію на сайті з пошуку роботи.

5Ви відчуваєте, що деградуєте

Ви вже напам’ять знаєте, що і як робити, робота для вас є рутинною, і ви не вважаєте за потрібне працювати в повну силу.

Це доволі часта історія, коли після енного проміжку часу роботи на одній і тій же посаді ми починаємо працювати все гірше (виправдовуючи це різними причинами: починаючи від «і так зійде» і до «скільки платять, так і працюю») і на роботі нам стає все нудніше.

Закономірний підсумок такої роботи: підсвідомо ви незадоволені собою, роботою, своєю долею, з’являється відчуття даремно витраченого часу, що неодмінно позначається на всіх аспектах вашого життя. Найкращий вихід – визначити свою зону розвитку і сміливо йти в неї.

6Робота негативно впливає на інші сторони вашого життя

Якщо ви працюєте допізна, берете роботу з собою додому, часто, перебуваючи поза стінами офісу, думаєте про якісь робочі справи, часто відчуваєте себе втомленим і вичавленим, то пора подивитися тверезим поглядом на свій трудоголізм.

В хорошому варіанті ніхто не повинен бути трудоголіком, зайва захопленість і відданість роботі, швидше за все, прикриває якийсь внутрішній пробіл, будучи відходом від якихось життєвих проблем.

Коли на зустріч з друзями або вечерю з сім’єю зовсім немає часу, пора задуматися, чи варто робота таких жертв? Якщо ваша відповідь – ні, то у вас з’явився ще один привід задуматися над життєвими пріоритетами.

7Навколо вас склалася токсична атмосфера

Проявлятися така ситуація може різними способами: відсутність професіоналізму, некваліфіковане спілкування персоналу і відсутність адекватного KPI (показник досягнення успіху в певній діяльності).

У кожного своє розуміння токсичності, але ефект від такої діяльності один – незадоволення ситуацією і власною працею.

8Ваші досягнення на роботі ніхто не цінує

На жаль, таке трапляється дуже часто. Багато керівників працюють за принципом: «Незамінних у нас немає». Якщо у вашому колективі добре розвинена корпоративна культура, то поспілкуйтеся з вашим начальником про те, що він думає про вашу роботу.

Якщо ж ви не можете отримати зворотного зв’язку по вашій діяльності і не можете зрозуміти, в якому ж напрямку рости, то спробуйте порівняти ваші навички і знання з вакансіями по займаній посаді або пройти співбесіду в іншу компанію. Так ви точно зрозумієте цінність вашої роботи на ринку праці і дізнаєтеся, чого вам не вистачає.

І наостанок

Ставлення до роботи впливає на життєвий тонус в цілому. Одні починають ненавидіти понеділки, інші зганяють своє невдоволення на близьких, перетворюючи не тільки взаємини з колегами, а й сімейне життя в щось нестерпне.

Тому якщо ви розумієте, що зробили все від вас залежне, щоб виправити ситуацію, але ні інтерес до роботи, ані відчуття перспективи не повернулося, значить звільнення буде справді оптимальним рішенням.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest