fbpx
Нездорові стосунки

10 ознак нездорових стосунків, які ми зазвичай не хочемо помічати

Часом, коли стосунки тільки починаються, ми не помічаємо (або не хочемо помічати) недоліків партнера. Ми виправдовуємо його або її неприпустиму поведінку і ігноруємо очевидне – тривожні сигнали, які немов би натякають: з цією людиною нічого доброго не вийде. Не зовсім розумієте, про що йде мова? Зараз розповімо.

Перераховані в цій статті сигнали і ознаки не є приводом для негайного розриву. Однак всі вони без винятку є причиною для того, щоб задуматися або приводом для серйозної розмови.

1. Ваш партнер завжди негативно відкликається про колишніх

Той факт, що ваш партнер дозволяє собі негативно висловлюватися про свої минулі стосунки, говорить тільки про одне: він не зробив рівно ніяких висновків з попереднього досвіду. По суті, він так і не зрозумів, що призвело до розриву. А позиція «я все робив (робила) правильно, у всьому винен (винна) вона/він» – сигнал, що зовсім скоро те ж саме чекає і вас.

Ну а поливання брудом колись близької людини – це в цілому привід звернутися до психолога (старі образи, як відомо, є ідеальним грунтом для нових конфліктів).

Стосунки між колишніми

2. Ваш партнер уникає спілкування з вашими близькими

Менш очевидна, але не менш значуща проблема полягає в ситуації, коли партнер, з одного боку, не проти вашого спілкування з його друзями і його сім’єю, але з іншого – всіляко уникає контактів з вашими близькими.

В ідеалі відносини повинні бути різноспрямованими – з проявом інтересу до близьких і родичів один одного. А якщо ви постійно ловите себе на вибаченнях – ви просите пробачення у друзів за те, що ваш партнер не може бути присутнім на зустрічі, – значить настав час серйозної і чесної розмови.

3. Ваш партнер погано поводить себе з незнайомими людьми

Те, як ваш партнер поводиться по відношенню до офіціантів в ресторані, водіїв таксі або продавців в супермаркеті, може багато розповісти про ваше спільне майбутнє (якщо воно, звичайно, буде), а саме про те, як в кінцевому рахунку будуть ставитися до вас . Так-так, подібні речі, на жаль, взаємопов’язані. Не можна бути істериком і грубіяном з одними (особливо з тими, хто не може належним чином дати відсіч) і врівноваженою інтелігентною людиною з іншими.

4. Ваш партнер ставить під сумнів вашу адекватність

Для подібного типу поведінки навіть існує спеціальний термін «газлайтинг». По суті, це маніпуляція, головна мета якої – змусити вас сумніватися у власній адекватності. Фрази типу «ти, як завжди, дуже гостро на все реагуєш» і «ти знову перебільшуєш» яскравий тому приклад – вони мають на увазі, що ваші почуття нібито надмірні і не відповідають ситуації. При цьому партнер знає, що ви маєте рацію, але спеціально намагається збити вас з пантелику.

Газлайтинг небезпечний не тільки тому, що вас навмисно вводять в оману, а й тому, що людина, яка вам близька, ставить під сумнів ваше сприйняття дійсності (а це шкідливо для психіки). Навчіться довіряти собі – якщо ви відчуваєте, що щось не в порядку, швидше за все, ви маєте рацію.

Що таке "газлайтинг"

5. Ви не знаєте, на що ваш партнер витрачає свій час і гроші

Це не означає, що від вас приховують щось страшне. Звичайно, ні. Проте основа для роздумів все-таки є – подібне «утаємничення» може свідчити про певні розлади у стосунках. Вам не потрібно контролювати час і гроші один одного, проте погодьтеся, не круто дізнаватися з соціальних мереж, що ваш близький провів вихідні в іншій країні або змінив роботу.

6. Ваш партнер не рахується з вашими межами

Ваш партнер ставиться з повагою до вашого часу? Він рахується з вашою думкою? Через стосунки вам потрібно відмовлятися від роботи, спілкування з друзями або родичами? Ви відчуваєте себе комфортно в сексі?

На самому початку ми часто «відсуваємо» особисті кордони на догоду пристрасті і бажанням сподобатися, проте чим раніше ви визначите межі, за які краще не заходити, тим спокійніше і впевненіше будете себе почувати. А ось неодноразові порушення визначених кордонів – привід для серйозного занепокоєння і не менш серйозної розмови.

7. Ваш партнер ніколи не просить вибачення

Фрази «вона/він не любить вибачатися, але я точно знаю, що він/вона шкодує» або «він/вона ніколи не вибачається, але завжди після сварки намагається загладити свою провину» – це не пояснення. Це виправдання. Здатність знайти в собі сили вибачитися – перш за все ознака зрілості. Ознака того, що людина вміє нести відповідальність за свої вчинки і визнавати свої помилки.

Варто задуматися, якщо в стосунках ви єдина людина, яка здатна відповідати за власні промахи. Адже в недалекому майбутньому цей патерн ризикує лягти в основу іншої, не менш шкідливої моделі взаємодії: один завжди винен, інший завжди правий.

8. Ваш партнер висміює вас при всіх

Публічні глузування і саркастичні зауваження навряд чи можна назвати ознакою хороших відносин, особливо якщо ви вже не раз говорили, що вам це неприємно. Аргументи «це просто жарт, я ж люблячи» або «я жартую, а ти знову все не так розумієш» (привіт, газлайтинг!) не рахуються – якщо ви просите свого партнера бути більш тактовним і не говорити образливі речі, а він пропускає всі прохання повз вуха (люблячі люди взагалі-то так себе не ведуть), то саме час бити на сполох. Адже при такому розкладі ви ніколи не будете відчувати себе комфортно і впевнено в стосунках.

9. У вашого партнера практично завжди поганий настрій

Ми всі не висипаємося. До кінця дня ми зазвичай втомлені і виснажені. Коли голодні, ми сердимося. Однак нічого з перерахованого не дає нам права вести себе грубо по відношенню до близьких людей.

Поганий настрій

Більше того, ніщо з вище перерахованого не дає нам права видавати свою емоційні нестриманість за втому і трудоголізм. Якщо ваш партнер завжди злий і завжди чимось незадоволений, не варто з цим миритися. Далі буде тільки гірше.

10. Ваш партнер завжди до вас чіпляється

Ви завжди в чомусь винні. Ви їсте не так, сидите не так, говорите не так. Ви не так закриваєте двері машини, не так миєте чашки і не так заправляєте ліжко. Ваші потреби, інтереси, уподобання, проблеми зазвичай ігноруються, а ось ваша увага і час, навпаки, експлуатуються – як правило, ви слухач, який повинен мовчати і не відкидати тінь на егоцентризм того, хто говорить. Якщо ви тільки що прочитали опис ваших стосунків, то у нас погані новини. Тут вже не йде мова про червоні прапорці. Рев тривожної сирени повинен лунати на повну.

Вас цінують? З вашою думкою рахуються? У вас на душі спокійно? Після спілкування з нею або з ним ви відчуваєте себе краще, щасливіше? Коли ви ділитеся найпотаємнішим, вас чують? Чи розуміють? Якщо ні, то, можливо, прийшов час рухатися далі.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest