fbpx
Ознаки високого інтелекту

8 ознак високого інтелекту, на які більшість людей не звертає уваги

Ви вважаєте себе розумною людиною? Вас хвалили за креативність і кмітливість навіть після того, як поставили вам незадовільно? Якщо ні, то вам потрібно переглянути своє визначення «інтелекту». Постарайтеся звернути увагу на ті ознаки інтелекту, які більшість ігнорує.

Правда полягає в тому, що наша система освіти занадто сильно орієнтується на оцінки і виставляє їх за однією шкалою для всіх. Цей тип системи ніколи не може визначити справжній інтелект.

Є діти, які з легкістю здають тести, вони отримують п’ятірки, і всі вважають їх дуже розумними. Але взагалі-то дитина, що має «четвірку» або «трійку», також може бути розумною або навіть розумнішою, ніж відмінник!

Як одного разу сказав Ейнштейн, наша система освіти перевіряє всіх за єдиним лекалом:

Це все одно, що оцінювати мавпу, слона і рибу, за їх вмінням лазити по деревах.

Зрозуміло, що така система не покаже розумні ви чи ні. Ось декілька інших ознак інтелекту, на які більшість людей часто не звертає уваги.

1. Ви з емпатією ставитеся до інших

В наші дні психологи вважають, що мати високий емоційний інтелект дуже важливо, і це входить в поняття «розумна людина». Такі люди зазвичай добре розуміють емоції оточуючих.

Коли ви розумієте, що відбувається в навколишньому світі, ви можете зчитувати чужий настрій і відношення. Емпатія пов’язує двох людей на дуже особистому рівні, і тому високий рівень інтелекту є для цього необхідною умовою.

2. Ви розумієте скільки всього ще не знаєте

Це означає, що ви – людина, відкрита для нових ідей і нових речей. Ви здатні вчитися. Ваше прагнення до пізнання дозволяє поглянути на багато проблем з різних сторін.

Ви ніколи не боїтеся визнавати свої помилки і дізнаватися щось нове. Крім того, будучи неупередженою особистістю, ви можете зробити усвідомлений вибір і, таким чином, краще відстояти свою точку зору. Завдяки цьому ви відчуваєте себе в більшій безпеці, адже ви розумієте, чому ви дотримуєтеся таких поглядів.

3. Вами керує цікавість

Багато досліджень довели, що допитлива і відкрита дитина з більшою ймовірністю стане більш інтелектуально розвиненою людиною. Цікавість дає не тільки знання, а й нові враження і досвід.

4. Ви не недооцінюєте себе, але і не переоцінюєте

Ймовірно, ви зустрічали людей, які думають, що знають все. У них дуже специфічна точка зору на навколишній світ.

Проблема цих людей полягає в тому, що вони не можуть повноцінно рости як особистості. В ході дослідження було доведено, що люди, які переоцінюють свої когнітивні здібності, володіють низькими показниками інтелекту.

5. Ви експерт в сарказмі і жартах на межі

Досить дивно дізнатися, що люди, які жартують з достатньою іронією і сарказмом, з набагато більшою ймовірністю будуть розумнішими, ніж середньостатистична людина. Одна з причин цього полягає в тому, що тільки розумна людина може імпровізувати на ходу.

6. Ви любите самотність і уникаєте непотрібних контактів і розмов

З давніх часів люди вірили, що ті, хто мало розмовляє з іншими, більш розумні. Просто інтровертам потрібно не так вже й багато спілкування для задоволення своїх потреб, а також вони найчастіше знаходяться десь в своїх думках. Таким чином, мозок у них працює інтенсивніше.

7. Ніч – найпродуктивніший час для вас

Що ж, багато релігійних авторитетів можуть засудити це, але дослідження ясно показали, що люди, які пізно лягають і встають рано, з набагато більшою ймовірністю будуть мати більш високий інтелектуальний потенціал.

Але пам’ятайте, що безсоння може бути захворюванням, тому, якщо ви зіткнулися з проблемою нестачі сну, до цього потрібно ставитесь з усією серйозністю.

8. Ви не забуваєте про денний сон

Звичайно, можна здивуватися – який зв’язок між сном і інтелектом? Але вчені довели, що люди, які дають собі час поспати, зазвичай більш інтелектуально розвинені.

У багатьох східних культурах – сон дуже шанується. Ці народи вважають, що невеликий денний сон пов’язує вас з божественними силами. Ви, напевно, самі бачили позитивні ефекти від денного сну. Після нього ви відчуваєте себе бадьоріше, а мозок легше вирішує складні завдання.

Так що ніколи не забувайте про денний сон. Намагайтеся подрімати, якщо є така можливість, бо це позитивно вплине на ваш інтелект. Тільки не забувайте, що денний сон не повинен бути дуже довгим, це швидше короткий перепочинок для швидкої підзарядки.

Джерело: themindsjournal.com

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest