fbpx
uk
Несприйняття алкоголю

Коли пити не варто: 5 ознак алкогольної непереносимості

Алкоголь – штука цікава, і кажуть, якщо не перегинати з дозуванням, навіть для здоров’я корисна. Але має ряд неприємних побічних ефектів, таких як короткочасна втрата пам’яті і гарантоване ранкове похмілля.

І все було б добре, але є речі куди серйозніші за похмілля. А саме – алкогольна непереносимість, коли ваш організм не сприймає алкоголь в принципі. Симптоми, які на це вказують, варто враховувати з усією серйозністю, якщо ви не хочете проблем зі здоров’ям вже в недалекому майбутньому.

Алкогольна непереносимість викликається відсутністю в організмі певного ферменту, який розщеплює алкоголь, через що в ньому накопичуються токсини, що призводить до цілого ряду негативних побічних ефектів.

Ось декілька явних симптомів свого роду алергії на алкоголь, які свідчать про те, що спиртне вам зайвий раз вживати краще не варто.

Почервоніння обличчя

У легкій формі це може бути почервоніння як після невеликої пробіжки, в більш важких випадках – по обличчю розповзають хаотичні червоні плями. Причому з’явитися вони можуть практично відразу, а не тільки на другий день.

Відбувається це через підвищення температури шкіри, в якій накопичується ацетальдегід (продукт окислення етанолу), адже організм не встигає його розщеплювати, або і зовсім не здатний цього зробити.

Висип на шкірі (кропив’янка)

Ще один неприємний побічний ефект, який часто свідчить не просто про непереносимість, але більш того, є явною ознакою того, що у вас проявилася алергія на алкоголь. Виражається цей симптом в появі на шкірі червоної висипки, яка свербить і в цілому приносить як мінімум косметичні незручності.

Якщо така реакція після прийому алкоголю відбувається з вами раз за разом, це привід задуматися і сходити на огляд до лікаря.

Погане самопочуття

На другий день це, звичайно ж, буде актуально для всіх. Але людина у якої проблеми з засвоєнням алкоголю, відчує це буквально тут і зараз – відразу ж після кількох келихів випитого спиртного. Погане самопочуття і загальний дискомфорт, можуть відбити бажання проводити час за випивкою надовго.

Мігрень

Від головного болю при похміллі, який викликається зневодненням організму, мігрень відрізняється тим, що провокує її надмірне виділення такої речовини як гістамін. Вона відповідає за імунні і алергічні реакції і виділяється організмом при боротьбі з усім, що організм вважає загрозою.

Такі періодичні напади головного болю, які мають пульсуючий характер, супроводжуються нудотою і гіперчутливістю до зовнішніх подразників, є однією з головних ознак непереносимості алкоголю.

Зміна артеріального тиску

Мало хто здогадається перевірити артеріальний тиск до, після і в процесі вживання алкоголю, особливо якщо мова йде про молодих людей. Але зрозуміти, що з в цьому плані у вас щось пішло не так можна і по ряду інших симптомів:

  • при значному зниженні тиску ви відчуєте запаморочення, млявість і може з’являтися темрява перед очима;
  • при його підвищенні, людину може мучити шум у вухах і пульсуючий біль у скронях.

Якщо ви спостерігаєте за собою подібне, спробуйте перевірити тиск, можливо справа саме в цьому.

Це основні 5 симптомів непереносимості алкоголю людиною, які явно сигналізують про те, що ваш організм просто відкидає цю речовину. І найефективніший спосіб уникнути проблем в такому випадку – просто звести вживання спиртного до мінімуму.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий