fbpx
Нерозділене кохання

Нерозділене кохання: як витягнути себе з трясовини?

Не так давно ВООЗ віднесла любов до психічних захворювань. Потім це, звичайно, виявилося жартом. Але можна впевнено сказати: ніколи ще в жарті не було стільки правди.

Нерозділене кохання можна вважати найщедрішим провайдером натхнення і мотивації в світі. У такі моменти люди відчувають цілий спектр вкрай нестійких станів: то сподіваються, то впадають у відчай, то губляться в невизначеності. І якби люди розуміли, що вся ця метушня – лише наслідки ланцюжка біохімічних реакцій в нашому мозку, скількох прекрасних творінь не побачив би світ!

Але щоб не тільки пережити нерозділене кохання, але ще і вирости завдяки ньому як особистість, потрібно зрозуміти, що таке любов, а точніше – закоханість, і чому вона часом так псує нам життя.

Закоханість – це особливе і унікальне поєднання дофаміну, окситоцину, ендорфіну і серотоніну. Все.

Ось так сухо і зовсім не поетично. Якщо стосунки тривалі і щасливі, то дофамін природним чином падає, поступаючись місцем окситоцину; якщо ж стосунки складні і конфліктні, то на місце дофаміну приходить кортизол. У першому випадку на місце пристрасті прийдуть обнімашки, поцілунки і душевні розмови, у другому – скандали і образи. Співвідношення індивідуальне, і йде з поправкою на вітер.

Виходить, на початковому етапі стосунків або спілкування з певною людиною наше тіло і мозок відчувають стан справжнього наркотичного кайфу. Не дивно, що одного разу отримавши доступ до такого стану, не завжди в повній мірі усвідомлюючи, що відбувається, мозок хоче відчувати цей наркотичний стан знову і знову. А вже якщо його вдається «ловити» тільки поруч ось з цією конкретною людиною, чи варто дивуватися, що мозок починає буянити?

Гаразд, буянить не весь мозок, а тільки його зрадницька лімбічна система. Розсудливий неокортекс в цей час тихенько пробубонить щось логічне і раціональне кшталт “він тебе не гідний”, або “любов має бути взаємною”. І буде правий, звичайно. Але який сенс, якщо педаль від системи винагороди знаходиться не в його “відсіку”.

Любов повинна бути взаємною

Ці стани і процеси однакові, буде це нерозділене кохання до чоловіка чи до жінки. Але у що цікаво: реагуємо ми всі на них зовсім по-різному. Одні в змозі змиритися з нерозділеним коханням і жити далі, у інших же все подальше життя проходить в спробах перестати страждати.

Чому так? І що робити?

Як впоратися з нерозділеним коханням

Якщо вам не пощастило і ви в команді мучеників, то перестати страждати від нерозділеного кохання ви зможете тільки якщо… 

Запропонуйте мозку доступ до «внутрішніх наркотиків» через інших «дилерів».

Факт: до найбільш інтенсивних страждань від нерозділеного кохання (та й від чого завгодно взагалі) схильні люди з найменш наповненим життям. Під “наповненим життям” я маю на увазі можливості для отримання різноманітних ендорфінових заохочень, а простіше – задоволень. Адже всі події в нашому житті, навіть найщасливіші і найсумніші з них, дуже відносні.

Як би цинічно, шокуюче або дивно це не звучало, але те, як інтенсивно і як довго ви переживаєте події вашого життя безпосередньо корелює з наповненістю вашого життя.

Запам’ятайте, будь ласка:

Чим менше у вашому житті людей, тим більшу цінність має для вас кожен з них. Тим сильніше зачепить криве слово від колеги. Тим прикрішою буде сварка з кимось. Тим болючіше вдарить відсутність почуттів конкретного об’єкта до вас.

Чим менше в вашому житті подій, тим більшу цінність для вас матиме кожна подію. Тим страшнішим видаватиметься звільнення з роботи. Тим смачнішою буде шоколадка. Тим цікавішим буде перегляд серіалу. Тим важливішим і важчим здаватиметься нерозділене кохання.

Як ви думаєте, наскільки за шкалою від 1 до 100 засмутиться через нерозділене кохання, скажімо, Зак Ефрон? Я ставлю десь на 30. А тепер уявіть на його місці людину з можливостями в 10-20 разів меншими, ніж у нього – погодьтеся, міра страждання збільшиться в ці ж 10-20 разів. Тому що “хапнути” емоцій від чогось крім об’єкта пристрасті, значно важче.

Ми чіпляємося за деяких людей не тому, що вони дуже особливі, зовсім ні. На етапі закоханості людина просто не встигає стати для нас особливою. Ми чіпляємося за людей, тому що більше немає за що.

Саме тому дехто через нерозділене кохання скочується в переїдання, алкоголізм, куріння або навіть наркотики. Люди шукають найкоротший шлях замінити ту “дозу”, яка від них пішла, чіпляючись за найдоступніше джерело.

Біль від нерозділеного кохання

Але не потрібно шукати найкоротший шлях – потрібно шукати шлях дієвий. А він вимагає від нас зусиль.

І ось у чому він полягає:

  • Інші люди. Кожна людина в нашому мозку створює унікальний біохімічний коктейль. Це означає, що ваш нинішній наркотик може бути куди менш кайфовий, ніж ваш майбутній!
  • Подорожі. Подорож таїть в собі масу приводів для ендорфінів – естетика для очей, нова обстановка і досвід, нові люди, нові фотографії, врешті-решт.
  • Подолання страхів і досягнення. Не обов’язково стрибати з парашутом (якщо не хочеться). Боїтеся публічних виступів – вперед з презентацією перед колегами, боїтеся косих поглядів на ваше тіло – бігом в спортзал, боїтеся громадського осуду – заведіть блог на YouTube, боїтеся плавати – йдіть в басейн з інструктором.

Заслужене задоволення у відповідь на викид адреналіну – найбільш “смачне”, адже йде у відповідь на виділений адреналін і працює на контрасті. А ще, воно запам’ятовується надовго і робить життя яскравішим. Ваша лімбічна система оцінить ваші зусилля, а життя заграє зовсім іншими фарбами.

Приймаємо ми це чи ні, але мозок людини заточений на задоволення, і завдяки цьому він дуже пластичний. Надайте йому якісну заміну коктейлю з дофаміну, серотоніну і окситоцину, і він більш-менш легко переключиться на нове джерело. Можна навіть просто епізодично порефлексувати у вікно за келихом напівсухого, щоб через годину з новими силами повернутися до свого соковитого і цікавого життя.

Але щоб все складалося так, вам доведеться прийняти усвідомлене рішення максимально урізноманітнити своє життя і організувати нові способи отримання емоцій: робити те, що ви ніколи не робили, їздити в нові місця, ставити перед собою великі завдання, долати страхи.

Зробіть так, щоб головним вашим спогадом про нерозділене кохання стало почуття щирої вдячності за його або її велетенський вклад в ваше нове, яскраве і наповнене подіями життя!

Джерело: Alunika.com

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest