fbpx
uk
Простота в житті і творчості

Не бійтеся простоти

Нещодавно я усвідомив (а може і давно, просто раніше не застосовував на практиці), що розум середньостатистичної людини не надто добре сприймає складність.

Ні, я впевнений, що люди можуть впоратися зі складними моментами, що вони в змозі розпізнати одну або дві ноти на фортепіано, але ось зрозуміти сім, дев’ять нот, другорядні тринадцяті – це вже занадто.

І це стосується не тільки мистецтва, яке ми бачимо і чуємо, а й до будинків, в яких ми живемо, їжі, яку їмо, машин, за кермом яких ми їздимо, одягу, який носимо. Ви помітите це в будь-якому аспекті нашого життя, достатньо просто придивитися.

Існують перевірені формули і структури, і, можливо, всередині цих формул і структур є невеликі відхилення, але здебільшого люди хочуть того ж, що є у інших, того ж, що вони вже отримали.

Тобто ви, як творець, отримуєте полотно/раму і просто трохи її розфарбовуєте. Ви самі вибираєте кольори і те, як вони будуть розташовуватися, проте саме рама є тим, що розуміють люди.

Я не кажу, що тут немає місця деталізації і витонченості – ви можете витратити дуже багато часу, створюючи те, що знаходиться всередині цієї самої рами. І в цьому й полягає складність – як зробити витончені і деталізовані речі простими.

Питання не в тому, як створити щось багаторівневе і складне. Питання в тому, як згладити отримані результати, щоб вони був зрозумілі усім навколо.

Я впевнений, що якщо вам це вдасться, ви станете неймовірно успішні, навіть багаті, або отримаєте те, що для вас є визначенням успіху.

Але занадто часто, особливо коли ми молоді і недосвідчені, ми все ускладнюємо просто заради складності. Ми бачимо раму і думаємо: До біса межі! Ми хочемо творити за межами полотна, або ще краще, створити абсолютно нову раму.

Так, іноді це спрацьовує, але все ж вкрай рідко. Це як у випадку з поп-музикою: ніхто ніколи не поставить в топ-чарті на радіо 10-хвилинну інструментальну джазову композицію. Протягом сімдесяти років виконавці працюють по одній і тій же схемі:

куплет | секція | приспів

куплет | секція | приспів

бридж | секція | приспів

Так, час від часу щось змінюють, але в цілому, це можна вважати незмінним правилом поп-музики.

Чи можуть пісні змінитися, стати іншими або стати кращими? Звичайно. Однак людський мозок не налаштований на те, щоб розпізнавати ці видозміни. Він очікує того, що отримує. Він очікує полотно, основу, формулу.

Я вважаю, що стільки ж часу, скільки ви витрачаєте на те, щоб створити речі складними і цікавими, ви повинні приділяти тому, щоб зробити все простим і, можливо, нецікавим.

Якщо ви впораєтеся, то, впевнений, ваша робота або все, чим ви там займаєтеся, все одно буде настільки цікавим, наскільки ви цього хотіли. Тільки при цьому результат вашої творчості стане більш доступним, люди не будуть від нього відвертатися, вважаючи все занадто складним, вже в перші секунди.

Автор: Paul Cantor, writer, editor and music producer

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий