fbpx
uk
Навики першої допомоги і рятування

10 навичок, які в якийсь момент можуть врятувати життя

Надзвичайні ситуації наступають без попередження. Це може статися де завгодно, з ким завгодно і коли завгодно. Навколишній світ приховує багато різних небезпек.

На щастя, базові знання, здоровий глузд і відсутність паніки можуть допомогти вам впоратися з цими ситуаціями. Нижче ми перерахуємо найбільш важливі рятувальні навички, якими повинен володіти кожен.

Допомога людині, який мало не потонула

Перша хвилина після того, як людину дістали з води, має вирішальне значення. Тримайте дихальні шляхи відкритими, розсовуйте щелепи, дозволяючи людині дихати.

Затисніть ніс потерпілого, а потім притискайте свої губи максимально щільно, щоб зробити дихання з рота в рот. Робіть 2 вдихи, а потім 30 натискань на грудну клітку.

Продовжуйте цей процес, поки людина не почне дихати або не приїде швидка допомога.

Як зупинити кровотечу

Постарайтеся здійснювати максимальний тиск на рану через чисту тканину, поки кровотеча не зупиниться. При цьому потрібно по можливості підняти пошкоджену частину тіла над рівнем серця. Продовжуйте затискати рану до тих пір, поки не приїде швидка допомога.

Прийом Геймліха

Якщо доросла людина подавилася і не може дихати, за допомогою прийому Геймліха ви можете виштовхнути чужорідне тіло з дихальних шляхів. Рекомендована техніка виконання полягає в тому, щоб обхопити руками спину людини ззаду і помістити кулак під грудною кліткою жертви, але над її пупком.

Візьміться за кулак іншою рукою і швидко натисніть на верхню частину живота потерпілого і продовжуйте до тих пір, поки сторонній предмет не буде видалений. Щоб здійснювати прийом Геймліха на дітях, краще пройти навчання, оскільки в цьому випадку дії повинні бути максимально точними, щоб не завдати ще більшої шкоди.

Допомога при опіках

При лікуванні опіків ви повинні враховувати, як причину, так і ступінь опіку. Для опіку першого ступеня і другого ступеня:

  • Негайно охолодіть уражену ділянку проточною водою
  • Застосуйте мазь з антибіотиками
  • Обробіть обгоріле місце спреєм проти опіків.

При опіках третього або четвертого ступеня негайно зверніться за медичною допомогою.

Допомога гіпотермії (переохолодження)

Гіпотермія – стан, коли внутрішня температура тіла падає настільки, що порушуються нормальні м’язові і церебральні функції. Якщо люди починають безконтрольно тремтіти, втрачають координацію, стають сонливими або ви помітили зниження серцебиття і частоту дихальних скорочень, то швидше за все причина полягає в переохолодженні.

Переохолодження на вулиці

Якщо перед вами людина з гіпотермією – виведіть її з вулиці, зніміть мокрий одяг і загорніть в ковдру або теплі речі. Напоїть її теплою рідиною без кофеїну або вмісту алкоголю, це допоможе стабілізувати температуру.

Приймаємо пологи

Народження дитини проходить природним чином без будь-яких втручань, ваша роль полягає в тому, щоб створити безпечне і відносно комфортне середовище для породіллі.

Також ви повинні будете підтримувати голову і тіло дитини, коли вона буде виходити з тіла матері. Обсушіть дитину і тримайте її в теплі до прибуття швидкої допомоги.

Як вийти з палаючої будівлі

Палаючий будинок

Постарайтеся знати де знаходиться план евакуації для будь-якої будівлі, в яку ви входите. У кожному готельному номері, урядовій будівлі і більшості офісних будівель розміщені схеми аварійного виходу.

Якщо в будівлі почалася пожежа, перед відкриттям дверей перевірте, чи не нагрілися вони, і ніколи не користуйтеся ліфтом під час пожежі, оскільки він може застрягти або привезти вас на поверх, охоплений полум’ям.

Можливо, вам доведеться повзти по підлозі, щоб уникнути вдихання диму, адже часом токсини в ньому несуть небезпеки більше, ніж вогонь.

Як правильно поводитися при укусі змії

Якщо вас вкусила змія, і ви думаєте, що вона отруйна, відійдіть від неї, зберігайте спокій і затисніть укус, щоб уповільнити поширення отрути по всьому тілу.

Потім зателефонуйте в службу порятунку. Зніміть з рук всі прикраси до того, як у вас почнеться набряк і спробуйте розміститися так, щоб укушена кінцівка перебувала нижче рівня серця.

Не намагайтеся використовувати джгут, прикладати лід або розрізати рану, щоб висмоктати отруту; ці методи не працюють і можуть принести більше шкоди, ніж користі. Не намагайтеся зловити змію, краще запам’ятайте її розмір і забарвлення.

Ви ніколи не знаєте, коли настане ситуація, в якій вам знадобляться навички виживання. Але зайвими такі знання точно не будуть.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий