fbpx
Негативні наслідки недосипання для здоровя

Що буде якщо мало спати? 7 наслідків недосипання, які небезпечні для здоров’я

Більшість людей знайомі з очевидними наслідками недосипання – важкими повіками, проблемами з увагою і просто сонливістю після поганого нічного сну. Але у недосипання є набагато більше негативних ефектів, ніж більшість з нас зазвичай звикло думати. 

Сон важливий для більшості регулюючих систем організму. Це включає в себе багато процесів, від того, як клітини транспортують глюкозу для управління енергією, до того, як імунна система розпізнає тканини для відновлення. 

Як недосипання впливає на наше здоров’я і чим це небезпечно

1. При хронічному недосипанні виснажується нервова система, що призводить до дратівливості і агресії. При дефіциті сну людина все більше занурюється в похмурі думки, що може привести до пригніченого психоемоційного стану. 

2. Результати численних досліджень показують, що втому внаслідок недосипання, наприклад, у водія по швидкості реакцій на подразники можна прирівняти до стану сильного алкогольного сп’яніння. Не кращим чином відбивається брак сну і на робочих процесах, коли у працівника підвищується ризик травмуватися або завдати шкоди оточуючим.

3. Нестача сну викликає уповільнення розумових процесів. Вчені, які вивчають стан сонливості, прийшли до висновку, що недосипання призводить до зниження реакції і концентрації уваги. У разі нестачі сну важче зосередитися і легше помилитися. Це заважає виконати завдання, які вимагають логічного міркування або комплексного підходу.

Нестача сну і її наслідки

4. Недосипання послаблює пам’ять. Справа в тому, що під час сну вся нова інформація, яку ми отримали за день, включається в короткострокову пам’ять. При цьому різні фази сну грають різні ролі в обробці нової інформації в спогади. Якщо сон неповноцінний, важливі цикли порушуються. 

5. Недосипання погіршує здатність до навчання. Відбувається це з двох причин. Оскільки ви не можете зосередитися, вам стає важче вловлювати інформацію і таким чином, неможливо вчитися ефективно. Як ми вже знаємо, сонливість зачіпає пам’ять, яка вкрай важлива для навчання. 

6. Формується залежність від цукру і кофеїну. Якщо у вас спостерігається сильна тяга до цукру і кофеїну, це може бути пов’язано з недосипанням. Вашому організму хочеться отримати стимулюючий ефект від цих речовин, щоб продовжувати працювати далі. 

7. Вплив сонливості на настрій і психічне здоров’я. Брак сну може значно змінити настрій. Чи не виспавшись, ви будете дратівливі і агресивні і навряд чи впораєтеся з емоційною напругою. Хронічна сонливість рано чи пізно призведе до депресії. 

Підведемо підсумки

Багатьом людям потрібно подумати про те, щоб дати собі достатньо часу, щоб розслабитися. Потрібно розглядати свій сон як вкладення в продуктивність і потенціал наступного дня.

Важливо пам’ятати, що повноцінний сон – запорука благополуччя, міцного здоров’я та довголіття. Хронічне недосипання небезпечно серйозними наслідками тому, якщо не виходить справитися з проблемою самостійно, то варто звернутися за допомогою до фахівця. 

Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest