fbpx
uk
Найрозумніші коти світу

Найрозумніші породи кішок, які здивують вас своєю кмітливістю

Кішки здатні проявляти чудеса кмітливості та винахідливості. Вони, всупереч розхожій думці, непогано піддаються дресируванню, а окремі породи демонструють чудову здатність до навчання.

Розум кішки формується за рахунок поєднання кількох факторів – приналежність до конкретної породи, виховання і час, витрачений господарем для спілкування і тренувань.

Хочете дізнатися які породи кішок найрозумніші? Ось список на основі досліджень фелінологів – фахівців, які займаються вивченням кішок і всіх аспектів їхнього життя і поведінки.

Сфінкси

Сфінкси - порода котів
Чудові канадські сфінкси виглядають як інопланетні істоти, але вони по праву визнані найбільш розумними кішками на планеті Земля. Високий рівень емпатії по відношенню до людини дозволяє говорити про них, як про друзів і компаньйонів, що володіють надчутливістю до ваших переживань і настроїв.

Прекрасні адаптаційні можливості і товариськість роблять дресирування сфінксів легким і приємним заняттям. Коти цієї породи не терплять самотності, вони прагнуть до людської компанії, жадають ласки і уваги, але при цьому чудово ладнають і з іншими тваринами в будинку.

У величезних і загадкових очах сфінкса немов відбивається всесвітня мудрість.

Бенгальські кішки

Бенгальська кішка
Активні, пустотливі і цікаві бенгальські кішки можуть похвалитися просто феноменальною пам’яттю, що виводить їх здатність до навчання на дуже високий рівень.

Ці маленькі домашні леопарди надзвичайно розумні й доброзичливі по відношенню до людини. Але горе тому господареві, який не приділяє належної уваги вихованню плямистого вихованця, або мало пестить його, особливо в дитячому віці!

Волелюбні бенгальські коти, позбавлені любові і спілкування, можуть здичавіти в найкоротші терміни, і тоді замість ласкавого і грайливого домашнього вихованця вони стають некерованими, хитрими і підступними “дикунами”, підкоряючись не людині, а тільки своїм інстинктам.

Норвезька лісова кішка

Норвезька кішка
Прямі нащадки диких північних прабатьків – норвезькі лісові кішки – володіють генами, в яких закладена інформація, що дозволяє вижити в суворих лісах Норвегії, які славляться аж ніяк не м’яким кліматом.

Сміливість і невибагливість, витривалість і кмітливість, винахідливість і здатність прекрасно піддаватися дресируванню – ось головні риси цих дивовижних тварин. Незважаючи на своє походження, – це чудова порода для проживання в квартирі. Північні аборигени порозуміються і з маленькими дітьми і з домашніми собаками, якщо ті не агресивні.

На відміну від “бенгалів”, їм не потрібні величезні простори для ігор і бігу, але комфортні умови і вашу любов “норвежці” будуть цінувати надзвичайно високо.

Шотландська висловуха кішка

Шотландська висловуха
Чарівні і забавні “шотландці” користуються незмінно високою популярністю не тільки завдяки своєму спокійному характеру і красивому зовнішньому вигляду. Ця порода належить до числа найбільш розумних. Якби їм довелося проходити котячі IQ тести, результати змусили б господарів пишатися своїми вихованцями.

При правильному підході шотландських кішок в рекордні терміни можна навчити різних трюків і фокусів. Вони обожнюють активні ігри і схильні вважати своїх улюблених господарів всесильними богами, підпорядкування яким – природний обов’язок. Хіба це не свідчення розуму?

Сіамська кішка

Сіамська порода
З сіамськими котами все буває не так просто, як хотілося б людям, які вибирають собі красивого, милого і покірного вихованця. Ці коти мають видатні інтелектуальні здібності, але при цьому кожен представник цієї породи – це особистість з яскравими індивідуальними рисами.

Вони розумні, але норовливі, доброзичливі, але нетерпимі до фамільярності, ласкаві, але горді. Нерідко власники сіамських котів говорять про схожість їх характеру з собачим, маючи на увазі не так їх схильність піддаватися дресируванню, як здатність вибирати собі одного господаря, ігноруючи інших членів сім’ї.

Сіамців легко навчити команді “не можна”, але постарайтеся мінімізувати число заборон, щоб ваш кіт не збунтувався.

Сибірська кішка

Порода - сибірський кіт
Погодьтеся, до чого ж приємно мати поруч кота, який реагує на ваші слова, жести і навіть погляди, завжди прагне зрозуміти вас, запам’ятовує своє ім’я з першого разу, виконує команди і відмінно ладнає з усіма домочадцями.

Сибірські коти відрізняються відданістю і вірністю, але не стануть докучати вам своєю присутністю, вони не нав’язливі і цілком самостійні. З ними можна не побоюватися дрібного шкідництва і хуліганських витівок.

Представники цієї породи суворі, стримані і достатньо розумні, щоб ніколи не розчаровувати свого господаря.

Мейн-кун

Мейн-кун - найбільша порода котів у світі
Господарі мейн-кунів не втомлюються співати хвалебні оди розуму і дружелюбності своїх великих волохатих вихованців. Дійсно, ці гіганти серед домашніх кішок на подив ласкаві і піддаються дресируванню без особливих проблем.

Хочете навчити його парочці команд? Трохи терпіння і незабаром ваш “котопес” вже вільно гуляє на повідку, сидить за наказом і викликає захват перехожих всіма доступними йому способами. Якщо ж у вас немає мети дресирувати пухнастого товариша, просто насолоджуйтеся його товариством.

З мейн-куном однаково приємно і “поговорити”, і поміркувати про тлінність буття, і помовчати про щось своє. Ну хто ще зрозуміє вас так, як улюблений кіт?

Залишається додати, що котячий інтелект – величина відносна, адже все залежить від того, які вимоги ми до нього пред’являємо. Для когось розумний кіт – це тварина, яка відгукується на кличку і привчена до лотка, а хтось чекає набагато більшого – самостійності, здатності до навчання, розуміння команд, заборон і встановлених вами правил.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий