fbpx
Найнебезпечніші країни світу

10 найнебезпечніших країн у світі (2021)

Доповідь «Global Peace Index» публікується щорічно. Цей звіт – єдиний в своєму роді, в якому показується рейтинг країн по тому, наскільки вони небезпечні або безпечні при відвідуванні громадянами інших держав.

Рейтинг складається на основі 23 різних показників, включаючи політичну ситуацію, кількість летальних випадків в результаті внутрішніх конфліктів і рівень убивств.

Звіт GPI оцінює 163 країни, в яких проживає 99% населення планети. Фактори, проаналізовані в звіті, згруповані за трьома різними напрямами:

  • Безпека і населення
  • Тривалі конфлікти
  • Рівень мілітаризації

Нижче представлені десять найнебезпечніших країн світу, які не рекомендується відвідувати туристам, без явної на те необхідності.

1. Афганістан

Згідно з рейтингами декількох останніх років, Афганістан – найнебезпечніша країна в світі. За даними миротворчої місії ООН, за минулий рік в результаті конфліктів в цій країні загинуло 3804 мирних жителів, 927 з яких – діти.

Країна піддається атакам талібів по всій країні, до того ж США продовжує вести війну в Афганістані. В Афганістані найбільше загиблих від війни і тероризму, ніж в будь-якій іншій країні світу.

2. Сирія

Сирія – друга за небезпекою країна в світі. Сирія зовсім недавно поступилася місцем Афганістану. Громадянська війна в Сирії триває з березня 2011 року і стала другою за значимістю війною 21 століття. За оцінками, в сирійському конфлікті загинуло 470 000 людей, в тому числі 55 000 дітей.

По всій Сирії зберігається високий рівень насильства, особливо із застосуванням стрілецької зброї, танків, хімічної зброї, артилерії та авіації. Станом на березень 2019 року 5,7 мільйона людей залишили Сирію і понад 6 мільйонів перебралися з однієї частини країни в іншу.

3. Ірак

Третя за небезпекою країна в світі – Ірак. На даний момент у Іраку є, як внутрішні, так і зовнішні конфлікти, а також на території країни відбуваються часті терористичні атаки.

ІГІЛ продовжує захоплювати і вбивати мирних жителів і представників іракських збройних сил. Також в країні відзначаються інші порушення прав людини, включаючи порушення свободи зібрань і прав жінок.

Громадяни інших країн, які відвідують Ірак, піддаються особливо високому ризику насильства і викрадення і стають мішенню антизахідних сил по всьому Іраку.

4. Південний Судан

Південний Судан – четверта за небезпекою країна в світі. У Південному Судані тривають військові конфлікти, громадянські заворушення і широко поширені насильницькі злочини, в тому числі пограбування, напади і викрадення людей.

Основний збройний конфлікт зараз розгортається між урядом і опозиційними групами, при цьому в країні практично відсутнє верховенство закону за межами столиці країни Джуби.

Особливо небезпечні райони поблизу кордонів Південного Судану з Суданом, Кенією, Центральноафриканською Республікою. Крім того, Південний Судан знаходиться в зоні високого ризику кліматичних лих.

5. Ємен

П’ята за небезпекою країна в світі – Ємен. Громадянська війна в Ємені почалася в 2015 році між двома угрупованнями: людьми Абдраббууха Мансура Хаді, який очолював уряд, і збройним рухом хуситів.

За даними ООН, Ємен переживає найважчу в світі гуманітарна кризу: триваючий конфлікт призвів до того, що 4,3 мільйона людей залишили свої домівки і 14 мільйонів людей опинилися перед загрозою голоду і спалахів смертельних захворювань. Близько 80% населення Ємену (24 мільйони людей) потребує гуманітарної допомоги.

6. Сомалі

Сомалі – шоста в списку найнебезпечніших країн світу. У всіх частинах країни існує високий ризик викрадення людей. Теракти вірогідні в міжнародному аеропорту Могадішо, урядових будівлях, готелях і ресторанах.

Іноземці, урядовці та співробітники ООН часто є цілями подібних атак. Засуха і брак продовольства в Сомалі посилюють і без того нестабільну обстановку, при цьому ефективні поліцейські сили в країні відсутні.

7. Лівія

Лівія – сьома за небезпекою країна в світі. У Лівії високий рівень злочинності, громадянських заворушень, викрадень, збройних конфліктів і тероризму. Насильство в Лівії відбувається з боку ополченців, які продовжують боротися один з одним за території і ресурси.

ІГІЛ здійснило кілька атак, в результаті яких загинули як мирні жителі, так і співробітники сил безпеки. Столиця, Тріполі та інші великі міста, такі як Суман, Аль-Джуфра, Місрата, Адждабія і Бенгазі, є місцями частих бойових дій між ополченцями, а також мішенями терористичних атак.

8. Демократична республіка Конго

Восьме місце серед найнебезпечніших країн світу займає Демократична Республіка Конго. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в ДРК недавно стався спалах лихоманки Ебола, яка забрала понад 2200 життів.

Можливості медичних працівників надавати допомогу пацієнтам з Еболою обмежуються зіткненнями, що відбуваються в ДРК. Демонстрації зазвичай проходять в містах по всій країні і часто супроводжуються насильством.

Також поширені насильницькі злочини, такі як збройне вторгнення в житло, пограбування і напади, а поліції не вистачає ресурсів для ефективного реагування.

9. Центральноафриканська Республіка

ЦАР посідає дев’яте місце серед найнебезпечніших країн світу. Не дивлячись на підписану в 2017 році мирну угоду, хаос в країні триває. Основним джерелом заворушень в Центральноафриканській Республіці є зіткнення між повстанцями «Селек» і ополченцями «Антібалака».

В результаті конфлікту 620 000 жителів переселилися з однієї частини країни в іншу, а 570 000 біженців виїхали в сусідні країни. У країні широко поширені викрадення людей, так само як і насильство, грабежі і порушення прав людини.

10. Росія

Росія займає десяте місце серед найнебезпечніших країн світу. Висока мілітаризація Росії зумовлює її положення в рейтингу, до того ж там один і найвищих показників експорту зброї на душу населення.

Росія вразлива для атак транснаціональних і місцевих терористичних груп і осіб, натхнених екстремістськими ідеологіями. Російська влада часто заарештовувала громадян інших держав без вагомих на те підстав, а значить люди, які її відвідують, запросто можуть стати жертвами переслідувань або викрадень.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest