fbpx
uk
Найдревніші світові релігії

Найдавніші релігії світу, які існують донині

Неймовірно складно визначити дату появи будь-якої релігії. Проте, прийнято вважати, що найдавнішою релігією в світі, яка існує і в наш час, є індуїзм.

Релігійні практики людей сягають корінням у часи, що передували писемності. Велика частина знань про доісторичні релігії була отримана завдяки припущенням, археологічним знахідкам та іншим непрямим джерелам, які до сих пір є предметами суперечок в науковому співтоваристві.

Але якщо спиратися на поширені наукові переконання, то в список найстаріших на Землі релігій входять наступні.

Індуїзм, найстаріша зі світових релігій

Індуїзм - найдавніша релігія світу

Вважається, що серед усіх релігій найглибше корінням в старовину йде індуїзм. У цій релігії немає певного засновника. Найчастіше вона описується як «спосіб життя», який набув значного поширення в Індії та інших частинах індійського субконтиненту, а також в деяких частинах Південно-Східної Азії.

Хоча важко встановити точне походження цієї релігії, але за приблизними оцінками, вона з’явилася в проміжок від 2300 до н.е. до 1500 до н.е. в долині річки Інд. В цей час туди мігрували індоарійці. Культури цих людей і місцевих жителів перемішалися, що стало причиною народження нової віри.

Епохою процвітання індуїзму прийнято вважати період середньовіччя від 500 до 1500 р. н.е. Тоді індуїзм був прийнятий переважною більшістю людей на індійському субконтиненті і за його межами. Однак в період з 1200 по 1757 рік почало набирати силу мусульманство. Мусульманські правителі обмежували практику індуїзму, руйнували храми і насильно навертали людей в іслам.

З 1757 по 1848 рік, коли англійці колонізували Індію, індусам дозволили сповідувати свою релігію з мінімальним втручанням. Проте, в останні роки британського панування християнські місіонери намагалися навернути індусів у свою релігію і вестернізувати індійське суспільство.

Після отримання незалежності, колишня Британська Індія була розділена на мусульманський Пакистан та індуїстську Індію. За цим розділом пішла багаторічна кровопролитна ворожнеча.

Сьогодні індуїзм є третьою за величиною релігією в світі. У нього близько 1,15 мільярда послідовників, що становить близько 15% населення світу. Індуїзм є основною релігією в Індії, Непалі та на Маврикії. Але і по всьому світу існує велика кількість індуїстських громад.

Іудаїзм – найдавніша монотеїстична релігія

Іудаїзм - древня релігія

Іудаїзм – друга найстаріша релігія в світі. При цьому вона найстаріша з монотеїстичних релігій. Формально вважається, що іудаїзм з’явився в 690 році до нашої ери, але події, що призвели до його появи, почалися набагато раніше.

Послідовники релігії вірять в єдиного Бога. Євреї вважають, що посередниками для спілкування між Богом і простими людьми є пророки. Танах або «Єврейська Біблія» – це єврейський священний текст. Перша з п’яти книг Танаха називається Тора. У ньому викладені закони, яким євреї повинні слідувати.

Згідно Тори, засновником іудаїзму є Авраам, він же вважається родоначальником єврейського народу. Таким чином, нащадки Авраама є обраними. Ісаак та Яків, син і онук Авраама, є центральними фігурами в єврейській історії. Перший священний Храм євреїв був побудований в Єрусалимі під час правління сина царя Давида Соломона близько 1000 року до нашої ери.

Протягом століть євреїв багато разів переслідували за їх релігійні переконання. Одним з найжахливіших прикладів є Голокост, тоді було знищено понад 6 мільйонів євреїв.

Сьогодні в світі налічується близько 14 мільйонів євреїв. Більшість з них живуть в Ізраїлі і Сполучених Штатах.

Source: What Is The Oldest Religion In The World?

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий