fbpx
Короткозорість у людини

Ми всі страждаємо короткозорістю. І це схоже на епідемію

Як далеко ви можете бачити? Згідно з дослідженням 2019 року, опублікованому в журналі Investigative Ophthalmology and Visual Science, більше 32 відсотків населення світу страждає міопією або короткозорість. Дослідження прогнозує, що до 2050 року майже 60 відсотків населення переважно в розвинених країнах, матимуть хоча б невелику ступінь міопії.

Найвищий рівень міопії спостерігається в містах Азії, таких як Сінгапур, Гонконг і Гуанчжоу в Китаї. Однак з 2000 року кількість випадків захворювання в США збільшилася майже на 14 відсотків, а в Західній Європі – на 15 відсотків.

«Зараз справжня епідемія міопії», – говорить доктор Фуенсанта Віра-Діас, доцент кафедри оптометрії Коледжу Нової Англії. «Поширення цієї проблеми дуже велике, і воно буде рости, якщо ми нічого не зробимо».

Короткозорість – це швидке збільшення в довжину очного яблука, яке призводить до нечіткості зору, коли ви дивитеся удалину. За даними Американської асоціації оптометрії, короткозорість часто розвивається в дитинстві, причому більшості короткозорих дітей ставлять діагноз у віці від 3 до 12 років.

Статистика поширення Міопії у світі

Статистика поширення міопії у світі, Brien Holden Vision Institute

Від короткозорості немає ліків. Окуляри, контактні лінзи і лазерна корекція можуть відкоригувати зір, але не можуть повернути назад подовження очного яблука. Існують різні ступені короткозорості – слабка, середня і важка, і показники по всім ним збільшуються, а значить багато дітей наближаються до стану «напівсліпоти»

Ви, напевно, здогадалися, що часто причиною зростання міопії у дітей є те, що вони дуже багато часу проводять перед екранами гаджетів. Згідно з дослідженням Американської асоціації оптометрії проведеним в 2018 році, четвер з п’яти батьків кажуть, що їхні діти проводять не менше години в день перед комп’ютером або мобільним пристроєм.

Постійне проведення вільного часу перед гаджетами – часта причина сплеску короткозорості.

Однак в США сплеск міопії почався раніше, в 1999 році, задовго до того, як діти стали користуватися смартфонами або гаджетами. Фактично, більшість існуючих досліджень бачать причину в тому, що діти не виходять на вулицю так часто, як раніше.

Хоча ми не знаємо точно, як проведення часу на відкритому повітрі сприяє профілактиці короткозорості, але одна з теорій свідчить про те, що яскраве освітлення змушує очі підлаштовуватися. Навіть в сірий дощовий день на вулиці освітленість в 10 разів більша, ніж в приміщенні.

Теорія полягає в тому, що яскраве світло стимулює спеціалізовані клітини сітківки виробляти більше дофаміну, що уповільнює подовження очей. Це сповільнює розвиток процесів, які призводять до короткозорості у дітей.

Інші процеси, що відбуваються на вулиці, теж можуть допомогти уповільнити подовження очного яблука, а також запобігти розвитку далекозорості, посилити реакцію на периферичні подразники і налагодити взаємодію між центральним і периферичним зором.

Якщо дитина має генетичну схильність до короткозорості, проведення часу на свіжому повітрі, швидше за все, не сильно уповільнить прогресування хвороби. Але дітям, у яких міопія розвивається з інших причин, рекомендовано проводити на вулиці не менше двох годин на день або 14 годин в тиждень. До 12 років зупинити ці порушення буде вже занадто пізно. Чим раніше почати – тим буде краще.

Для профілактики короткозорості необхідно регулярно перевіряти зір дитини і залучати офтальмолога до лікування короткозорості вже на ранній стадії. На жаль, лікування та усунення наслідків короткозорості коштує чималих грошей. І в першу чергу, від цього захворювання будуть страждати бідні люди.

Невже ми прагнемо дожити до часу, коли всі будуть сліпими і зможуть розраховувати тільки на штучний інтелект? Або до антиутопії, в якій бідні люди сліпнуть і не отримують лікування, в той час як багаті контролюють всіх роботів-поводирів і безпілотні автомобілі?

Лікарі сподіваються, що профілактика переможе, тому що ми, звичайно, не готові до такого майбутнього. До того ж багато інформації про міопію все ще залишається загадкою.

Навіть по відношенню до деяких методів лікування, які ми використовуємо, ми не все розуміємо. Ми тільки припускаємо, як вони працюють. Безумовно, існує побоювання, що здоров’я наших очей знаходиться під великою загрозою.

Джерело: The Outline

Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest