fbpx
uk
Ефективні методи тайм-менеджменту

12 простих методів тайм-менеджменту, які допоможуть взяти життя під контроль

Тайм-менеджмент – це те, що часом важко дається одним людям, в той час як іншим, здавалося б, це притаманне від народження. В інтернеті можна знайти багато порад, хитрощів і опису методів тайм-менеджменту, але вони не завжди працюють.

Якщо ви відчуваєте труднощі з організацією своєї роботи або може, хочете поекспериментувати з новими підходами, ознайомтеся з нашим списком з найбільш ефективних і перевірених методів управління часом.

1. Складіть план на день заздалегідь

Складання плану на день є найкращим і найбільш перевіреним з усіх методів управління часом. По-перше, тому що це допомагає правильно організувати вашу роботу. По-друге, тому що це дає вам детальне розуміння того, що вам потрібно зробити. Якщо ви зможете спланувати свої щоденні, щотижневі або щомісячні завдання, решта вдасться вам легко.

Є багато способів спланувати і організувати свою роботу:

  • Використовуйте щоденники і персональні органайзери;
  • Використовуйте програми та інші програмні інструменти, наприклад, Evernote, Todoist, Google Calendar і т. д.;
  • Ви можете просто накидувати список справ в нотатках на смартфоні;
  • Використовуйте планери і блокноти.

2. Визначте час найбільшої продуктивності

Деякі люди – ранні пташки, а інші – сови, які працюють вночі. Ми всі різні, і нам подобається працювати в різні години дня або ночі.

Вставайте раніше, якщо ви найбільш продуктивні вранці. Або лягайте спати пізніше, якщо ви віддаєте перевагу працювати в темний час доби. Але не змушуйте себе міняти свої звички тільки тому, що хтось стверджує, що пік продуктивності припадає на певні години. Все, що працює для когось, може не спрацювати з вами.

3. Робіть регулярні перерви

Безперервний робочий процес може принести вам більше шкоди, ніж користі. Нам потрібні перерви, щоб наш мозок міг перепочити, після чого можна знову зосередитися на своєму завданні.

Перерва на роботі

Ви можете використовувати техніку Pomodoro або відправитися на невелику прогулянку. Прочитайте главу своєї улюбленої книги або приготуйте чашку кави. Робіть перерви, щоб краще справлятися з тайм-менеджментом і періодично освіжати свідомість. Це допоможе вам поліпшити продуктивність.

4. Навчіться говорити «ні» і делегувати

У кожного є свої межі. Ми просто не можемо виконувати все те, що люди хочуть від нас. Це призведе до вигорання і стану постійного неспокою. Ось чому так важливо бути наполегливим і часом говорити «ні», коли люди хочуть, щоб ви виконували те, на що у вас просто немає вільного часу.

Пам’ятайте, немає нічого поганого в тому, що ви відмовляєтеся робити те, що не можете зробити. Те ж і з делегуванням завдань. Особливо, якщо є хтось, хто може зробити роботу краще, ніж ви.

5. Потрібно вміти фокусуватися

Повідомлення, нотифікації, електронні листи, колеги, які постійно розмовляють з вами. Все це відволікає вашу увагу від роботи.

Є багато способів залишатися зосередженими. Ви можете прибрати телефон, відключити повідомлення в соціальних мережах або заблокувати веб-сайти, на які ви найчастіше відволікаєтеся.

Але найкращий спосіб – сконцентруватися і робити те, що повинні робити. Вам варто обмежити час перебування в соціальних мережах до мінімуму, тому що це займає багато вашого часу і не приносить особливої ​​користі.

6. Чітке визначення цілей

Визначте свої цілі, і ви будете точно знати, в якому напрямку ви рухаєтеся. Цілі є частиною організаційного процесу, і їх розуміння надзвичайно важливе для тайм-менеджменту.

Цілі визначають те, як ви будете рухатися на шляху до успіху. Це сходинки, які приведуть вас наверх. Цілі визначають ваші пріоритети і бачення того, як повинен бути організований процес.

7. Скажіть “ні” багатозадачності

Правда в тому, що багатозадачність шкодить нашому мозку. Здається, що виконання декількох завдань одночасно – чудова техніка тайм-менеджменту, яка дозволить успішно управляти своїм часом. Але насправді, це різко знижує продуктивність.

Багатозадачність в роботі може шкодити

Дослідження, проведене в Стенфордському університеті, показало, що коли люди намагаються виконувати багато завдань, коли існує безліч джерел інформації, що надходить із зовнішнього світу або з’являється із пам’яті, то люди не можуть відфільтрувати те, що не має відношення до їх поточної задачі. Нерелевантна інформація починає їх гальмувати.

8. Розподіляємо час

Чи знаєте ви, скільки часу ви витрачаєте на конкретні завдання? Ага! Ви, ймовірно, як і більшість людей, не уявляєте, як виглядає щоденна робота з точки зору витраченого на неї часу.

Якщо ви знаєте, скільки часу ви витрачаєте на конкретні завдання, проекти і різні види діяльності, ви зможете краще організувати свій робочий день і робочий процес.

Найпростіший спосіб зробити це – використовувати програмне забезпечення для відстеження часу (наприклад, Toggle.com, Rescue Timer). Це допоможе вам точно дізнатися, який час і на що ви витрачаєте, і ефективніше розподілити завдання протягом дня.

9. Розробіть ранковий ритуал

Що ви робите в першу чергу, коли прокидаєтеся? Якщо заправляєте ліжко, то ви на правильному шляху. Але якщо ви перевіряєте соціальні мережі, то пора виправлятися.

Наявність у вас ранкового ритуалу, безсумнівно, зарядить вас енергією на весь день, що залишився. Це перше, що ви робите вранці, і саме це визначає результати, яких ви досягнете протягом дня. Спробуйте застелити ліжко, потім поснідати, а соціальні мережі залишити на кінець дня.

10. Робіть вправи

Виконання фізичних вправ – чудовий спосіб підвищити рівень енергії. Для тіла це спосіб позбутися від напруги, викликаної робочим стресом. Це також може допомогти вам викинути з голови непотрібні думки, які негативно впливають на вашу роботу і ваше самопочуття.

Одягніть кросівки і вирушай на пробіжку! Ви побачите, як регулярні фізичні вправи можуть допомогти вам з тайм-менеджментом.

11. Інструменти, і ще раз інструменти

Інструменти для тайм-менеджменту

У сучасному світі, де так розвинені технології, різні інструменти тайм-менеджменту повинні стати невід’ємною частиною нашої роботи. Якщо ви хочете ефективніше використовувати методи управління часом, ви повинні впровадити в свою повсякденну роботу наступне:

  • Програмне забезпечення, яке допомагає вам відстежувати час вашої роботи і стежити за всіма проектами (Toggl);
  • Список справ – дозволяє планувати завдання і свій робочий тиждень в цілому;
  • Програмне забезпечення для управління проектами – використовуйте його, щоб краще управляти своїми проектами, воно також допомагає в роботі з клієнтами;
  • Комунікаційні інструменти – Skype, Slack, Zoom і т. д. – вони мають вирішальне значення для швидкого спілкування.

Ці додатки допоможуть вам досягти ваших цілей, мотивують і спрощують задачу контролю за роботою в цілому.

12. Нагороджуйте себе

Ви закінчили завдання або проект, над яким працювали? Добре, тепер відпочиньте і зробіть що-небудь для себе. Випийте чашку кави, послухайте улюблену музику або зателефонуйте своєму другові.

Маленькі нагороди – хороший спосіб мотивувати себе. Це трохи нагадує ослика, який слідує за морквиною, яку тримають перед його носом. Це може здаватися трохи дивним, але коли якщо ви уявите радість і задоволеність, яку відчуєте після завершення роботи, то зрозумієте, що процес того вартий.

Source: Timecamp.com

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий