fbpx
Кращі романи Хемінгуея

8 кращих книг Ернеста Хемінгуея

Творчість Хемінгуея захоплює читача деталями, які під силу помітити лише художнику і людині з багатим досвідом за плечима. Його легка манера письма така ж природня, як і повсякденна мова, хоча в житті так не виражаються. Він умів вибудувати стислі і влучні описи, довгі і ритмічні речення, ніби хтось ділиться з приятелями своєю історією. Так може тільки майстер слова.

У цю добірку увійшли найяскравіші твори письменника: від перших до останніх. Хоча Хемінгуей також знаменитий своїми розповідями, в даний список увійшли тільки романи і повісті. Якщо ви вважаєте, що потрібно додати щось ще – пишіть свої варіанти в коментарях.

1. По кому подзвін

В Іспанії йде громадянська війна. Американець Роберт Джордан добровільно бореться на боці республіканців. Вони готуються взяти Сеговію і доручають Роберту підірвати під час наступу міст, щоб перекрити шлях підкріпленням заколотників-франкістів. Кілька днів до операції американець проводить в загоні партизан, де зустрічає перше кохання. Але почуття обов’язку для молодої людини переважує пристрасть.

Трагічна історія про головні теми Хемінгуея – любов і смерть.

2. Старий і море

Сусіди прозвали жебрака старого Сантьяго невдахою. Кожен день він ходить рибалити в море і повертається ні з чим. Одного разу на вудку Сантьяго клюнула гігантська макрель. Старий проводить в сутичці з жахливою рибою три дні, згадуючи прожите і розмірковуючи про навколишній світ.

Напружений екшн з філософськими відступами, за яку письменник отримав головну літературну нагороду – Пулітцерівську премію.

3. Прощавай, зброє!

Американець Фредерік Генрі бореться в Першій світовій війні в складі італійської армії. На фронті він закохується в медсестру госпіталю Кетрін Барклі. Юнак пізнає потворність і безглуздість війни: розірвані тіла на полі бою, загибель друзів, страх і втому воюючих сторін. Генрі дезертирує і біжить з коханою в Швейцарію в надії на спокій.

Роман про красиву і трагічну любов.

Гемінгвей за роботою

4. Свято, яке завжди з тобою

Книга про молоді роки Ернеста Хемінгуея в Парижі, де він, будучи журналістом, обертався в богемних колах. Серед його знайомих були знамениті письменники Езра Паунд, Френсіс Скотт Фіцджеральд, Джеймс Джойс. У романі Хемінгуей обговорює мистецтво за випивкою з блискучими людьми свого часу, розповідає про роботу над книгами, заробляє мало і ледве зводить кінці з кінцями.

Легкий і надихаючий автобіографічний роман про один із найщасливіших періодів у житті письменника.

5. Мати і не мати

Гаррі Морган з Флориди заробляє на хліб тим, що возить багатих туристів рибалити на моторному човні. Якось один з джентльменів обманює його і залишає на узбережжі Гавани без грошей і можливості заробляти на своїй справі. Щоб повернутися додому до родини, чоловік вирішується провезти контрабанду і ризикує своїм життям.

Жорсткий гостросоціальний екшн, в якому зіштовхується бідність і багатство.

6. Фієста. І сонце сходить

Американський журналіст Джейк Барнс повернувся з Першої світової війни зі зламаним духом і важким пораненням. Цілими днями він проводить за розвагами з напідпитку приятелями. Піти від тяжких спогадів йому і його друзям допомагає любов, природа і іспанська фієста.

Драма про нерозділене кохання, ревнощі і полишені надії на щасливе майбутнє. Прототипами героїв стали сам Хемінгуей і його друзі.

7. Острови і море

Відомий художник Томас Хадсон веде самотнє і розмірене життя на одному з Багамських островів. Він знаходить віддушину в дайкірі без цукру і компанії своїх котів. Одного разу, коли до нього на літні канікули приїжджають троє синів, трапляється трагедія.

Філософський роман про красу життя. Хемінгуей називав його своєю великою книгою, працював над ним багато років, але так і не встиг закінчити. Незважаючи на незавершеність, «Острови і море» чудово відображає стиль зрілого художника.

8. Райський сад

Письменник Девід Борн і його кохана Кетрін проводять медовий місяць на півдні Франції і Іспанії. Поступово капризи і примхи багатої дружини, її ревнощі до справи чоловіка отруюють їх стосунки. Незабаром пара зустрічає красуню Маріту і Кетрін вплітає себе і чоловіка в історію, про яку обидва пошкодують.

Це найбільш провокаційний і несхожий на інші роботи твір Хемінгуея. Письменник називав його «романом про безтурботне щастя, яке людина неминуче втрачає», але не встиг його завершити.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest