fbpx
uk
Історія Дня святого Валентина

Коротка історія дня святого Валентина або чому ми святкуємо 14 лютого

Вам хотілося б дізнатися більше про історію Дня Святого Валентина? Чим більше ви будете вивчати це питання, тим більше цікавих речей про це свято ви дізнаєтеся.

Чому саме 14 лютого?

Щороку 15-го лютого, давньоримські жерці приносили в жертву тварин. Після чого вони нарізали шкіру, що залишилася від цих тварин, і використовували в якості пов’язок на стегнах. Вони бігали по місту і шмагали жінок, що зустрічалися на їхньому шляху, шматками шкур. За повір’ям, жінки, до яких доторкнулися шкурою, ставали фертильними. Це відбувалося під час давньоримського свята Луперкалії.

Згідно Енциклопедії «Британіка», в 496 році римський Папа Геласій I наказав замінити язичницькі Луперкалії іншим святом. Він змінив дату на 14 лютого і назвав цей день в честь Святого Валентина, покровителя закоханих, хворих на епілепсію і бджолярів.

Ким був Святий Валентин?

Ми знаємо не так вже й багато. День Святого Валентина – це католицьке свято, яке був додане в літургійний календар близько 500 року нашої ери (спасибі Папі Геласію!). Це свято назване на честь одного з мучеників на ім’я Валентин, про що ви вже здогадалися.

Існують різні легенди, які описують трьох різних Валентинів, і оскільки ми вкрай мало знаємо про цих людей, то і історія Дня Святого Валентина трохи суперечлива. До речі, свято було виключено з літургійного календаря в 1969 році.

Але навіть, незважаючи на те, що ми обмаль знаємо про реальну історію Святого Валентина, на честь якого і був названий цей день, у нас є кілька легенд про цього святого.

Одна з легенд говорить, що Святий Валентин відмовився перейти в язичництво, за що був страчений римським імператором Клавдієм II. Перед смертю, він зміг зцілити смертельно хвору доньку свого наглядача, навернувши в християнство її саму і всю її сім’ю. Багато хто вважає, що свято насправді був назване на честь Святого Валентина з Терні. Він також був страчений.

Згідно з іншими джерелами, і саме так Святий Валентин став символом свята закоханих, він був римським священиком, який таємно вінчав солдатів і їх коханих. Справа в тому, що римський імператор заборонив солдатам одружуватися, адже вважав, що через це вони стають поганими воїнами.

Цей Святий Валентин носив перстень з зображеним на ньому Купідоном, символом кохання, що допомагало солдатам впізнати його серед всіх інших. А ще він роздавав паперові сердечка, щоб люди пам’ятали про свою любов до Бога, це були попередники сучасних валентинок.

Саме завдяки цій легенді, Святого Валентина стали вважати покровителем закоханих. Коли ви молитесь йому, то просіть, щоб Святий Валентин допоміг серцям закоханих з’єднатися, але при цьому пара не повинна забувати про свою відданість Богу.

Символи Дня Святого Валентина

1. Вітальні листівки. У 16 столітті люди почали відправляти один одному невеликі повідомлення, які вони називали валентинками. У 18-му столітті друкарні почали випускати і продавати листівки до Дня Святого Валентина. Якщо не брати до уваги Різдва, то в цей день відправляють найбільше привітань.

2. Сердечка. Перш ніж люди зрозуміли, що серце перекачує кров в нашому організмі, люди помітили, що воно б’ється швидше, якщо ми збуджені. Його стали асоціювати з емоціями, особливо з любов’ю і закоханістю. Тому прикраси до Дня Святого Валентина роблять у формі сердець, і часто ці серця пронизані стрілою Купідона.

3. Обмін подарунками. Закохані традиційно обмінюються знаками уваги в цей день. До 18-го століття традиційними подарунками стали квіти і шоколад. Червоні троянди, які символізують любов, особливо популярні. А ще, таке свято, як День Святого Валентина повинне асоціюватися з чимось особливим, наприклад, з листом, написаним від руки, або побаченням, яке стане сюрпризом для вашої другої половинки.

Якщо ви намагаєтеся придумати, що ж робити в День Святого Валентина, то пам’ятайте, що немає конкретних правил. Зараз настала абсолютно нова ера, і ви можете святкувати день закоханих так, як хочеться вам. Навіть якщо ви присвятите це свято собі самому.

Приємна вечеря, похід в кіно, можливо ви приготуєте щось особливе вдома, а може, влаштуєте вечірку на честь Дня Святого Валентина – неважливо, що ви зробите, головне, щоб все це сподобалося вам і вашій другій половинці.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий