fbpx
uk
Нестача сну - ефект для організму

7 дивних речей, які відбуваються з нами, коли ми втрачаємо хоча б годину сну

Незважаючи на те, що багато хто може вважати, що в цьому немає нічого страшного, скорочення тривалості сну всього на одну годину, відчутно впливає на організм. Особливо, якщо подібна ситуація повторюється регулярно.

Згідно з медичними дослідженнями, в середньому людині потрібно 7,5 годин нічного сну. І мова тут йде про повноцінний сон, а не просто про час, проведений в ліжку.

«Кожна втрачена година нічного сну легко підсумовується з іншими, що призводить до недосипання і дефіциту сну, що провокує як короткострокові, так і з довгострокові поведінкові наслідки для здоров’я», – говорить доктор Рой Рейманн, віце-президент з питань науки і питань вивчення сну в компанії SleepScore Labs.

Навіть одна пропущена година сну може мати наслідки, які іноді проявляються у вигляді дивних і не надто приємних побічних ефектів. І ось що, за словами експертів, може відбуватися з вашим тілом, якщо ви пропустите всього лише одну годину сну.

1. Ваше тіло очікує можливості поспати ще

Якщо ви звикли отримувати, скажімо, вісім годин сну, які в якийсь момент скоротилися до семи, це може серйозно дезорієнтувати ваше тіло.

Сон на роботі

Тіло НЕ хоче сприймати сигнал будильника, а очікує, що йому дадуть ще поспати. В результаті, млявість і інертність стають вашими щоденними супутниками.

Коли у вас передбачуваний графік сну і відпочинку, організм звикає до подібного розпорядку, відповідним чином розподіляючи різні фази сну протягом ночі.

Якщо ж з якої-небудь причини такої графік порушується, то після пробудження ви відчуваєте загальмованість і слабкість.

2. Ви стаєте незграбними

Пробудження на годину раніше, ніж звик наш організм, може привести до млявості, сонливості і невпевненої моторикиі. Ви дезорієнтовані, і здається, що все тіло працює на зниженій швидкості.

Як правило, таке відчуття пропадає протягом 30 хвилин. А прискорити цей процес дозволяють активні рухи і сонячне світло.

3. Вам здається, що ви рухаєтеся немов у сповільненій зйомці

Також існує ймовірність, що протягом усього дня вас буде переслідувати втома. Позбавляючи себе однієї години сну, ви відмовляєтеся від години глибокого сну, який надзвичайно необхідний організму і свідомості для якісного відновлення і відпочинку.

Коли позбутися сонливості не вдається, допомагає короткий сон. Ляжте подрімати в середині дня, щоб наповнити тіло силою і енергією. Головне, щоб такий сон не тривав більше 20-25 хвилин.

Короткий обідній сон

Справа в тому, що приблизно через 20 хвилин тіло починає переходити в більш глибокі фази сну, під час яких набагато складніше прокинутися і повернутися до продуктивної роботи.

4. У вас можуть бути проблеми зі сном цілий тиждень

При переході на літній час ми втрачаємо одну годину дорогоцінного сну. Напевно, багато хто з вас помічав, що в цей період весь графік сну може піти під укіс.

«Перехід на літній час може порушити режим сну, в результаті чого багато хто не висипається протягом цілого тижня», – розповідає доктор Дуглас Кірш, президент Американської академії медицини сну.

5. Падає рівень ефективності

Перехід на літній час також може вивести вас з гри і впливати на продуктивність роботи до тих пір, поки ви не перебудувалися на новий режим.

Нестача сну в організмі

Таке порушення сну може впливати на продуктивність, пильність і настрій. Крім того, підвищується ризик заснути за кермом, особливо якщо за тиждень до переходу на літній час ви часто спали набагато менше, ніж звик організм.

З огляду на те, наскільки істотним може бути вплив недосипу, дуже важливо виявляти особливу обережність до тих пір, поки режим сну не повернеться в норму. Протягом не менше тижня варто бути вкрай обережними при виконанні дій, які вимагають максимальної пильності, наприклад, під час їзди за кермом.

6. Підвищується ризик серцевого нападу

При переході на літній час люди в середньому втрачають близько 40 хвилин сну. Але важливо не це, а те, наскільки серйозно така втрата може позначитися на стані здоров’я.

Дослідження показали, що пов’язаний з переходом на літній час недосип підвищує ризик серцевого нападу в наступний після такого переходу понеділок на 25 відсотків (у порівнянні з усіма іншими понеділками).

Звичайно ж це не означає, що, втративши години сну ви опиняєтеся в групі ризику. Проте, такі можливі наслідки недосипу – особливо пов’язаного з переходом на літній час – обов’язково варто мати на увазі.

7. Ви відчуваєте більший голод, ніж зазвичай

Втрата однієї години сну «також може вплинути і на ваш рівень ситості. Так що не дивуйтеся, якщо наступного дня зловите себе на особливій ненажерливості. Це нормальна реакція організму.

Частково це обумовлено гормоном греліном, який часто називають гормоном голоду. Недолік сну підвищує рівень цього гормону, в результаті чого ви відчуваєте більший голод, ніж зазвичай.

Стійкий режим сну допомагає впоратися з цими проблемами і дозволить вам залишитися здоровими навіть при зміщенні часу на цілу годину. Не важливо, яка пора року на вулиці, стійкий режим сну – це ключовий фактор до повноцінного відпочинку і відновлення.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий