fbpx
Баланс роботи і особистого життя

8 ситуацій, коли маленька зарплата може виявитися кращою за велику

Ще якихось років 10-20 тому думка про те, що скорочення зарплати може привести до позитивних наслідків, виглядала безглуздою. Для більшості співробітників просування по службі і регулярне підвищення доходів служило ознакою того, що людина знаходиться на правильному шляху.

Однак сьогодні, з урахуванням нестабільної економічної ситуації, злети і падіння доходу вважаються нормою. Більш того, в деяких випадках урізання зарплати можна розцінювати як розумний крок в кар’єрі. Ось про які ситуації йде мова.

1. Збереження роботи

Згідно з дослідженням рекрутингового агентства Hewitt Associates, в США в період рецесії 2011-2012 років 16% великих компаній скоротили зарплати своїм співробітникам. З боку корпорацій це була вимушена міра, що дозволила зберегти персонал, залишивши співробітникам хоча б частину доходу. На думку аналітиків, більшість працівників вважають урізання зарплати меншим злом, коли постає вибір між цим процесом і звільненням.

2. Зміна професії

У більшості випадків люди змушені вибирати професію в юному віці. Згодом це може привести до того, що багато хто з нас виявляються незадоволений своєю роботою: за даними дослідження Towers Perrin, в цьому зізнаються 55% працівників.

Експерти Salary підкреслюють: якщо вам подобається певний вид діяльності, не відмовляйтеся від нього тільки тому, що він обіцяє невелику зарплату. Старт кар’єри рідко пов’язаний з високим доходом. Проте цей етап необхідно пройти для здобуття нової професії, що іноді відбувається і в зрілому віці.

3. Пошук улюбленої роботи

Колишній фінансовий директор Restoration Hardware і Safeway Том Лоу кинув багатомільярдний бізнес, який не приносив йому задоволення, і влаштувався в благодійний фонд East Meets West, що займається допомогою знедоленим людям в Азії.

Його приклад говорить нам про наступне: якщо ви ходите на роботу, яку вважаєте безглуздою або нестерпно нудною, не варто витрачати на неї час навіть заради великого заробітку. Гроші не принесуть вам щастя, а ось цікаве заняття, нехай навіть менш оплачуване, може.

4. Перспективне працевлаштування

На думку аналітиків, зниження зарплати доцільно в тому випадку, якщо ви переходите з невеликої компанії в більш велику і стабільну організацію з потенційною можливістю кар’єрного росту.

Навіть якщо на першому етапі вам призначать маленький оклад, в довгостроковій перспективі завдяки своїй наполегливості та працьовитості ви можете розраховувати на значно більший дохід, який перевищить зарплату попереднього роботодавця.

5. Відкриття бізнесу

Відповідно до більшості досліджень, новій компанії потрібно близько п’яти років, щоб вийти на стабільний дохід. Втім, якщо у вас є детальний бізнес-план, достатній розмір інвестицій і вигідна ринкова ніша, то вже через один-два роки ви можете розраховувати на хороший оборот. Деякі підприємці стверджують, що бути начальником самому собі – краща винагорода за будь-яку зарплату.

6. Переїзд

Якщо ви маєте намір переїхати в невелике тихе місто або сільську місцевість, будьте готові до зниження зарплати. Це природний процес, пов’язаний з різним рівнем життя, який в підсумку впливає на дохід працівників.

Втім, є і хороша новина: ви зможете заощадити на щоденних витратах, наприклад віддаючи меншу суму за оренду квартири чи покупки в магазинах. Навіть якщо вам значно зменшать зарплату, ви компенсуєте цю втрату позитивними емоціями, яке принесе вам нове місце проживання.

7. Баланс між роботою та особистим життям

Проведений Mom Corps опитування показало, що 45% співробітників готові віддати частину зарплати в обмін на більш гнучкий графік роботи. Цей крок може бути цілком розумним, якщо ви хочете частіше бути з сім’єю або приділяти достатньо уваги своїм інтересам і хобі. Зрештою, ще жодна людина, перебуваючи на смертному одрі, не скаржилася, що мало часу проводила в офісі.

8. Робота поруч з домом

У великих містах люди можуть всіма силами триматися за робоче місце, навіть якщо на дорогу до нього і назад доводиться витрачати по дві-три години в день. Дослідники закликають задуматися над тим, чи варті ці години, проведені в пробках або переповненому громадському транспорті, тієї зарплати, яку ви отримуєте.

Крім того, якщо ви їздите в офіс на автомобілі, підрахуйте, в яку суму вам обходиться бензин та інші витрати на експлуатацію машини. Якщо ви знайдете роботу з меншим окладом, зате ближче до дому, вам вдасться заощадити на щоденних витратах і навіть залишитися в плюсі.

Скорочення зарплати, навряд чи можна назвати приємною подією. Однак постарайтеся поглянути на це з іншого боку: можливо, отримання нової роботи з більш низьким доходом відкриє для вас набагато ширші інші можливості і дозволить займатися улюбленою справою.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий