fbpx
uk
Хоббі які корисні для здоровя

11 хобі, які зроблять вас здоровішими і покращать якість життя

Багато хто з нас свій вільний час присвячує улюбленим хобі, і для будь-якої людини її захоплення є невід’ємною частиною особистого життя. Звичайно, більшість з нас займаються цим просто тому, що це приносить задоволення. Але чи знаєте ви, що деякі захоплення можуть бути дуже навіть корисні для нашого фізичного і психічного здоров’я?

Виявляється, щоб вести здоровий спосіб життя, не обов’язково ставати вегетаріанцем і цілими днями проводити в спортзалі. Крім цього, існує чимало інших занять, які здатні поліпшити ваше здоров’я і підвищити якість життя в цілому.

Ми зробили добірку таких хобі, а почати ними займатися ви можете хоч сьогодні.

Танці

Заняття танцями

Крім спалювання сотень калорій, танці стимулюють м’язову і серцево-судинну систему, а ендорфіни, що виділяються в процесі, забезпечують відчуття щастя. А один з експериментів довів, що двотижневі заняття латиноамериканськими танцями, знімають почуття занепокоєння і позитивно впливають на сон, у людей, які знаходяться в пригніченому стані.

Танці – це свобода, спосіб самовираження і фізичні вправи, одночасно. А ще, це і соціальна діяльність, яка дозволить вам знайти нових друзів зі схожими захопленнями.

Йога

Заняття йогою

Один з найбільших плюсів йоги в тому, що вона корисна для людини будь-якого віку, і доступна при будь-якому рівні фізичної підготовки. Йога покращує м’язовий тонус, метаболізм і знижує ризики серцево-судинних захворювань. А також, сприяє поліпшенню уваги і концентрації, причому для цього достатньо і півгодини занять в день.

Музика

Музика у вільний час

Дослідження, що вивчають вплив музики на людей, проводяться протягом вже десятків років. І всі вони, в тій чи іншій мірі, доводять позитивний вплив музики на людську психіку і навіть фізичний стан. Знижується рівень стресу і депресивних станів, зникає тривога.

Звичайно, не у кожного з нас є музичний слух. Але й інструменти бувають найрізноманітніші. Крім того, можна навіть не ходити на курси, а просто експериментувати зі створенням музики в спеціальних програмах-синтезаторах.

Кулінарія

Кулінарія як хобі

Це одне з тих хобі, якими можна по-справжньому насолоджуватися. Крім того, збільшення ваших знань про продукти та їх властивості, дасть вам можливість готувати більш корисні для здоров’я страви, скинути вагу, а заодно і порадувати смачними результатами кулінарних експериментів своїх близьких.

Крім того, приготування їжі вдома, замість походів по кафе і ресторанах, ще й дозволяє заощадити чималі суми в довгостроковій перспективі. Це дозволяє більше часу проводити разом з сім’єю.

Садівництво

Садівництво як хобі

Як мінімум, це чудова можливість отримати хорошу дозу вітаміну D. Це особливо корисним таке заняття є для людей старшого віку, оскільки вчені вже довели, що заняття садівництвом підвищує спритність рук і знижує ризик зниження розвитку деменції більш ніж на 50%.

Це хороша можливість отримати нові навички, проводити більше часу на свіжому повітрі, займатися регулярною фізичною активністю, та й просто зробити територію навколо свого дому красивішою.

Письменництво

Ведення особистого щоденника

Звичайно, професійних письменників одиниці, але вам не обов’язково видавати книгу. Для таких цілей цілком підійде і особистий блог, в якому ви зможете ділитися своїми переживаннями з іншими людьми, транслювати свою точку зору і спілкуватися з читачами в коментарях.

Письмо допомагає навчиться краще формулювати свої думки, покращує навички концентрації уваги, стимулює пам’ять і дозволяє погасити надмірно сильні емоції.

Читання книг

Читання книг у вільний час

Щоденне читання приносить користь насамперед вашому мозку, який постійно знаходиться в тонусі, обробляючи нову інформацію. У процесі читання в мозку формуються особливі нейронні зв’язки, які прискорюють мислення і захищають від зниження когнітивної активності.

Волонтерство

Заняття волонтерством

Залученість в суспільне життя забезпечує відчуття задоволеності і відчуття наявності важливих цілей, що позитивно впливає на людину в емоційному плані.

Альтруїзм і допомога іншим людям, забезпечує якесь особливе почуття гармонії. Це набагато більше ніж просто хобі, адже може по-справжньому змінити ваше життя.

Малювання

Малювання

Напевно немає такої людини, якій не подобалося б малювати в дитинстві. А хіба щось заважає вам займатися тим же самим, будучи вже дорослим? Недарма ж за кордоном є ціла індустрія, присвячена випуску розмальовок для дорослих. Малювання і живопис – прекрасні способи самовираження на всі часи.

Фотографія

Фотографія як хобі

Навряд чи вам захочеться сидіти вдома, після того як в ваші руки потрапить дзеркальний фотоапарат і ви на практиці відчуєте його можливості. Зйомка людей або природи приносить справжнє задоволення, і можна не помітити як під час прогулянки по місту, пролетить кілька годин. Отримуємо органічне поєднання емоційного задоволення і активного способу життя.

Подорожі

Подорожування у вільний час

Це ідеальне хобі для тих, хто любить досліджувати щось нове і найбільше задоволення отримує від нових вражень. Нові знайомства, емоційне задоволення, активний спосіб життя ну і, звичайно ж, користь для здоров’я від проведення часу в оточенні природи – все це ви зможете отримати завдяки подорожам.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий