fbpx
Найрозумніша людина за всю історію

Історія найрозумнішої людини на Землі, про яку ви напевно ніколи не чули

Незважаючи на те, що ні Альберт Ейнштейн, ні, само собою, Ісаак Ньютон не проходили тест на IQ, вважається, що цей показник у них дорівнював 160 і 190 відповідно. Ці люди відомі всьому світу як безперечні генії.

Але на Землі колись жив чоловік, чий інтелектуальний коефіцієнт оцінювався в районі від 250 до 300! Найрозумнішу людину з тих, які коли-небудь жили на Землі, звали Вільям Джеймс Сідіс. Він був вундеркіндом і винятковим математиком, поліглотом і обдарованим автором. Але, на жаль, мало хто про нього взагалі чув.

Людина з найбільшим IQ

У свої 8 років він говорив на 8 мовах

Вільям народився в Нью-Йорку в 1898 році. Його батько Борис був видатним психологом, він здобув 4 вчених ступеня в Гарварді. Мати також була доктором медичних наук. З огляду на те, що батьки і самі були людьми обдарованими, очікувалося, що і Вільям Джеймс Сідіс буде блискучим вченим. Але його інтелект виявився занадто далекий від буденності.

До 2 років він міг читати газету The New York Times. До 8 років він самостійно вивчив латинь, грецьку, французьку, російську, німецьку, єврейську, турецьку та вірменську мови. На додачу до цих восьми мов, він винайшов свою власну, який назвав Vendergood.

Вільям Джеймс Сідіс в дитинстві

Він став наймолодшим студентом Гарварда

Прекрасно обізнаний про інтелект свого сина, батько Вільяма клопотав про зарахування його в Гарвард, але йому було відмовлено, так як дитині на той момент було всього 9 років. Через 2 роки його все ж прийняли, і в 1909 році Вільям став наймолодшим студентом, який поступив до Гарварду.

До 1910 року його пізнання в математиці досягли таких висот, що він почав читати лекції своїм професорам, заслужено здобувши титул вундеркінда. У віці 16 років він отримав ступінь бакалавра мистецтв.

Але вирішив жити на самоті

Слава може бути обтяжливою, особливо якщо людина стикається з нею в зовсім юному віці. Незабаром після закінчення університету Вільям сказав журналістам, що хотів би жити «ідеальним життям», і таким для нього є усамітнення. Він також додав, що ніколи не одружиться, оскільки жінки його не приваблюють.

На його рішення, крім непотрібної йому популярності, вплинув і тиск, з яким він зіткнувся з самого народження. У той час в США вірили, що при правильній освіті будь-яку дитину можна перетворити в вундеркінда. Будучи обдарованим психологом, батько Вільяма жадав зробити з сина зірку. Для цього він застосовував власні психологічні методи, які припускали тиск.

Вільяму подобалося вчитися в дитинстві, але, коли він подорослішав, все змінилося, і він звинуватив в цьому свого батька. Коли Борис помер в 1923 році, Вільям відмовився бути присутнім на його похоронах.

Він був засуджений до 1,5 року в’язниці

Вільям, як це часто відбувається з геніями, прагнув жити скромно, тому працював на низькооплачуваній посаді звичайного клерка. Незважаючи на це, люди продовжували його впізнавати. У нього не залишилося іншого вибору, крім як змінити роботу.

У 1924 році, коли репортери дізналися, що він отримує $23 зарплати в тиждень, юнак знову потрапив в новинні заголовки. Але на цей раз газетярі висміювали його розумові здібності, стверджуючи, що він вже не здатний виконувати те, що робив будучи дитиною. Це було неправдою, так як за своє життя Вільям написав чимало дійсно цінних книг під різними псевдонімами.

Він дотримувався соціалістичних поглядів і виступав проти Першої світової війни. У 1919 році його заарештували за акцію протесту, яка переросла в безлади в Бостоні. Він був засуджений до тюремного ув’язнення на 18 місяців. Однак батьки знайшли спосіб врятувати Вільяма від в’язниці і замкнули його в своєму санаторії на 2 роки.

Передчасна смерть в 46 років

Вільям прожив своє життя в повній самоті. Він дистанціювався від своєї сім’ї, працював машиністом і різноробочим, щоб зводити кінці з кінцями. У 1944 році в злиднях і забутті, у віці 46 років Вільям Вільям Джеймс Сідіс помер від крововиливу в мозок (до речі, те саме сталося і з його батьком).

Так закінчилося життя людини, яка могла змінити світ.

Джерело: Adme

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий