fbpx
uk
Інтуїтивне харчування замість дієти

Що таке інтуїтивне харчування? Пояснюємо простими словами

Сучасні стандарти краси вимагають щоденних тренувань і жорстких дієт. З кожним днем ​​потрібно все більше урізати раціон і збільшувати навантаження, адже якщо зупинишся – набереш вагу. Для багатьох такий спосіб життя стає справжнісіньким кошмаром з подальшою терапією і відновленням здоров’я.

Нескладно здогадатися, що будь-яке обмеження харчування викликає у нас природній опір організму: як фізіологічний так і психологічний. Щоб не доводити себе до такого стану слід звернути увагу на методику інтуїтивного харчування, популярність якої росте, особливо в країнах Заходу.

Пора навчитися довіряти своєму організму, і давайте розбиратися як правильно це зробити.

З чого почати?

Перший і найважливіший крок в філософії інтуїтивного харчування – зрозуміти, що інші методи просто не працюють. Стереотип, що за харчуванням потрібно ретельно стежити застарів. А якщо ви ще й встигли зустрітися з анорексією, булімією чи компульсивним переїданням, то інтуїтивні прийоми їжі – порятунок і прийнятна система після терапії (залежить від конкретного випадку і ступеня занедбаності).

Але неважливо якого харчового сценарію дотримуватися – інтуїтивне харчування допомагає і здоровим людям перетворити свої відносини з їжею в довгий роман із взаємною любов’ю і підтримкою.

Жир – не ворог, а необхідність

Перш ніж перейти до принципів інтуїтивного харчування, потрібно сказати декілька слів про жири і стереотипи. Неправильно бачити у жирах тільки ворога і прокручувати в голові образи виснажених дівчат з нездоровим кольором обличчя і яскраво вираженим дефіцитом маси тіла. Ви і тільки ви повинні вирішувати яка вага і габарити тіла для вас комфортні, враховуючи своє самопочуття і показники здоров’я.

Всупереч поширеній думці, що чим менше жиру, тим краще, потрібно зауважити, що саме в жировому прошарку зберігається необхідна організму глюкоза, жир виробляє і метаболізує гормони і підтримує наш імунітет.

Продукти, які містять корисні жири

І ви не повірите, але організм цілком в змозі самостійно без нашої диктатури і дієтичних таблиць вирішити який відсоток жирового прошарку йому необхідний.

Все вищесказане зовсім не заклик замовляти другу порцію вечері або зриватися вночі за тортом – інтуїтивне харчування влаштовано трохи інакше.

Ключові принципи інтуїтивного харчування

В першу чергу, потрібно відмовитися від постійного прискіпливого контролю. Багато що в нашій поведінці визначається дієтичним мисленням і болючою фіксацією на їжі. Для початку, виключіть всі правила і забобони. Тепер вам можна все.

Також корисно завести харчовий щоденник, але не для того, щоб знову обмежувати себе в їжі. Фотографуйте кожен прийом їжі і позначайте, де і з ким ви це з’їли, а головне в якому настрої. Через 5-10 днів проаналізуйте в яких ситуаціях ви їли без почуття голоду. Чи було вам нудно, страшно, самотньо? Подумайте, що ви хотіли заповнити за допомогою їжі.

Наступний крок – навчитися розпізнавати відчуття голоду аж до найдрібніших відтінків. Не можна доводити себе до дратівливості і голодних спазмів, як і переїдати до почуття сонливості і втоми. Тренуйтеся і прислухайтеся до себе, щоб захоплювати то стан, в якому вам вже стає некомфортно.

Корисна порада – купіть ланч-бокс з багатьма відділеннями, наповнюйте його і носіть щодня з собою. Горіхи, шматочки сиру, нарізане яблуко, виноград – забезпечте собі вибір продуктів і насичуйте організм при перших ознаках голоду. І забудьте про триразове харчування – їжте коли і скільки вам хочеться. Важливо не боятися голоду і завжди пам’ятати про своє право їсти.

Комфортний прийом їжі

Черговим кроком буде різноманітність вашого раціону. Задайте собі питання як давно ви змінювали звичний набір продуктів в холодильнику. Навчіться приймати максимально точні харчові рішення. Для цього потрібно зосередитися на своїх відчуттях і потребах. Елементарні маркери: тепле, хрустке, рідке, соковите – чого саме вам хочеться в даний момент? І також важливо аналізувати свій стан після їжі – тяжкість, печія чи здуття животка, чітко вкажуть на те, що певний вибір був неправильним.

Дайте тілу час зорієнтуватися

Питання, яке хвилює багатьох: чи можна схуднути відмовившись від дієт, на одному тільки інтуїтивному харчуванні? Так, ваше тіло повернеться до свого нормальної фізіологічно комфортної для вас ваги і залишиться на цьому рівні. Найчастіше це саме та цифра і зовнішній вигляд, які будуть вас влаштовувати.

Важливо зауважити, що в перший час ви дійсно можете набрати пару кілограм, але це абсолютно природно, поки організм намагається і вибирає, чим йому себе насичувати. Через певний час непотрібні продукти відпадуть самі собою, вони просто не будуть давати відчуття комфорту і хорошого самопочуття.

Ніяких правил і обмежень – оточіть себе харчовою різноманітністю і дозвольте організму самому вирішувати, що для нього краще. Цей шлях займе час, але довгоочікуване відчуття свободи і гармонії – гарантоване.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий