fbpx
Схильність до хропіння

Які люди найбільше схильні до хропіння

Близько 30% населення планети хропе уві сні. Найчастіше хропіння виникає у чоловіків, особливо після 60 років. Жінки починають видавати нічні «серенади» здебільшого у віці близько 50 років.

Що цікаво, можуть хропіти і маленькі діти: за словами фахівця, це природний процес, якщо дитина застудилася, у неї закладений ніс або хворі мигдалини.

Проблема в тому, що приблизно 90% ситуацій хропіння і апное не виявляються, тому що людину вони не турбують, а лікар може про це і не замислюватися. У той же час існують фактори ризику, які свідчать про зупинки дихання уві сні. Наприклад, окружність шиї більше 43 сантиметрів у чоловіків і більше 40 у жінок. Тобто, надмірна вага є одним з факторів, які викликають хропіння.

На схильність до хропіння також впливає форма лиця: якщо воно витягнуте, ймовірність розвитку зупинок дихання менша, а якщо кругле і сплющене – навпаки. Іноді фактором ризику стає зсув нижньої щелепи назад.

Класичним прикладом такого «пацієнта» лікарі-сомнологи називають Наполеона Бонапарта: він мав невисокий зріст, коротку товсту шию і надмірну вагу, а тому страждав порушенням дихання і погано спав ночами – всього лише з півночі до другої-третьої ночі.

Позбутися від хропіння в домашніх умовах не вийде: медики підбирають індивідуальне лікування. Наприклад, проблеми з нижньою щелепою можуть прибрати ортодонти: вони ставлять спеціальні капи, що дозволяють змістити кістку вперед на шість-вісім міліметрів; в результаті в гортані відкривається просвіт для нормального дихання. Деяким призначають нічні маски з компресорами – вони постійно подають повітря в дихальні шляхи, аби дати тим замикатися.

Тому якщо для вас ця проблема актуальна, перше, що варто зробити – звернутися за консультацією до лікаря.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest