fbpx
Еволюція інтерєру кухні за останні 500 років

Від котла до мінімалізму: дизайнери показали, як змінювався інтер’єр кухні протягом 500 років

Мода змінюється не тільки в одязі, але і в дизайні приміщень, і особливо це стосується кухні. Колись її невід’ємною частиною була піч, тепер у нас є плита, холодильник і безліч інших пристроїв, які спрощують життя.

Дизайнери HomeAdvisor показали, як поступово змінювався вигляд домашньої кухні протягом 5 століть. Шлях цього проекту починається з Англії 1520 року, потім переходить в Америку і так до 2020 року. У роботі вони спиралися не на своїх фантазіях: щоб результат був точним, вони консультувалися з істориками.

16 століття. Кухня садиби Тюдорів (1520-1620)

Як виглядала кухня в 16 столітті

Камін, котел зі сплаву міді та олова, сковорідки і каструлі з кованого металу – ось що можна було знайти на кухні 16 століття. Також можна помітити корито для замішування тіста, ну і, звичайно ж, дрова.

17 століття. Епоха пізніх Стюартів (1680-1720)

Домашня кухня у 17 столітті

З’явилася кухонна шафа – її могли дозволити собі навіть скромні домогосподарства. Керамічний посуд – теж звичайне явище в містах. Камін за кілька десятиліть трансформувався: тепер він на вугіллі замість дров. А дивний пристрій над ним – механічна жаровня, яка дозволяла обертати харчі у вогнищі без ручної роботи приблизно півгодини.

18 століття. Кухня колоніального Вільямсбургу (1720-1780)

Кухня 18 століття

Вивчення стилю кухні перейшло в Америку. У цьому приміщенні вже можна помітити стільці, в перших варіантах були табуретки і лава. Зазнало змін вогнище, а на полицях багато керамічного посуду, і він не декоративний.

19 століття. Кухня Вікторіанської епохи (1870-е)

Кухня Вікторіанської епохи

Тепер піч або плита більше не частина будинку, а окремий агрегат. Кухонні шафи все більше схожі на сучасні, а ще з’явилася раковина.

20 століття. Кухня з усім необхідним (1960-ті)

Як виглядала кухня в 1960-х

Електроприлади, лінолеум на підлозі, фарбовані або ламіновані поверхні, прості в догляді – на цій кухні є все, щоб заощадити час. Сковорідки з нержавіючої сталі вимагають мінімального догляду. З’явився дизайнерський посуд. Приготування їжі стало не тільки необхідністю, але і розвагою.

21 століття. Дизайнерська кухня (2020)

Як виглядає сучасна кухня

Мінімалізм, вбудовані панелі, дизайнерські рішення – кухня тепер не просто місце для приготування їжі, а й простір для спільного проведення часу усією сім’єю. У моді простота і стиль.

Джерело: HomeAdvisor.com

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest