fbpx
Як виростити щасливих дітей - існтрукція для батьків

10 способів як виростити розумних, успішних і щасливих дітей

Багато батьків задумують не тільки про те, як поліпшити успішність дітей в школі, а й намагаються дбати про емоційний і фізичний стан дітей, що куди більш важливо. 

Видання Business Insider поговорило з педагогами і психотерапевтами та дізналося декілька важливих правил, які допоможуть виростити більш успішних, розумних і щасливих дітей.

1. Покажіть, як справлятися з невдачами

Багато хто відчуває розчарування у випадку невдач, але здатність продовжити роботу – важливий навик для кожного. Батьки здатні допомогти дітям досягти успіху, виробивши разом з ними підхід до освіти і життя в цілому, заснований на зростанні мислення. Він навчить школярів розуміти, що помилки є частиною навчання, і їх не потрібно соромитися.

2. Прищеплюйте хороші риси характеру

Коли діти в ранньому віці починають прагнути до того, щоб бути хорошими друзями і оточувати себе гідними людьми, вони з більшою ймовірністю будуть чинити так само і в дорослому житті. 

Кожен день говоріть дітям про необхідність бути добрим до оточуючих, допомагати вчителю, помічати на дитячому майданчику дитину, яка виглядає сумним або самотньою, і складати їйкомпанію.

3. Хваліть за зусилля

Дослідження показують, що подарунки за хороші оцінки не надто впливають на учнів. Коли батьки винагороджують зусилля, ентузіазм і готовність спробувати щось нове (а можливо іпотерпіти невдачу), діти з більшою ймовірністю будуть намагатися досягати більшого.

4. Підкріплюйте свої слова діями

Підтримка з боку батьків допомагає молодим людям знайти власне джерело сили. Але воно не з’являється у вигляді подарунка, його потрібно знайти самостійно.

З цієї причини батькам необхідна сміливість, щоб дозволити дітям вчитися на своїх помилках. Направити їх у правильному напрямку допоможе власний приклад, вербальні повідомлення менш ефективні.

5. Створіть робоче місце для виконання домашніх завдань

Встановіть час і місце для виконання домашніх завдань. Учні прогресують, коли у них є режим, і вони можуть подумки підготувати себе до роботи. Спеціалісти рекомендують проводити дозвілля у добре освітленому місці без відволікаючих факторів.

6. Дозвольте дітям вчити вас

Коли вас щось турбує, ви хочете розповісти про це світу – те ж саме відбувається і з дітьми. Дозвіл бути “учителем” дозволить вашій дитині не тільки розповідати, чому вона навчилася в школі, але й радіти отриманим знанням. Святкуйте кожне досягнення вашої дитини, незалежно від того, доросла вона вже чи маленька.

7. Надавайте велике значення іграм

Скільки разів вас просили згадати, як це – бути дитиною? У цього є причина. Гра – це дитяча робота, саме так діти пізнають світ. Вони повинні вийти з раннього періоду життя з любов’ю до навчання та гри, а також уміннями ставити питання і знаходити відповіді на них.

Коли діти займаються тим, що їм подобається, вони будуть з великим ентузіазмом підходити до більш формального навчання і особистих проблем.

8. Зробіть акцент на правильне харчування

Їжа може зарядити нас енергією або виснажити, тому важливо підходити до вибору їжі для дітей з розумом. Допомагаючи дітям розвивати здорові відносини з їжею, ми також навчаємо їх важливим життєвим навичкам, таким як уміння досліджувати, бути відкритими для нового і бути готовим до ризику. Харчування впливає на фізичний стан і самопочуття людей протягом усього їхнього життя.

9. Дозвольте дітям переживати негативні емоції

Батьки часто намагаються вберегти дітей від будь-яких негативних емоцій. Зазвичай це прагнення продиктовано любов’ю – важко бачити свою дитину засмученою. Коли батьки каже загартовуватися і не плакати або стверджує, що все буде добре, дитина може зрозуміти це як необхідність відмовитися від негативних емоцій. Але діти повинні навчитися справлятися з переживаннями.

10. Не забудьте подбати про себе

Догляд за собою – це не просто модна фраза, це те, що батьки повинні практикувати щодня. Ви можете не усвідомлювати цього, але ваше власне занепокоєння впливає на погляд дитини на світ. Часто турбота про себе – краще, що ви можете зробити для дітей.

За мотивами Businessinsider.com

Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest