fbpx
Поміряти температуру електронним градусником

Чому електронні термометри брешуть? 5 способів як виміряти температуру точно

Ртутні термометри поступово відходять у минуле. Найголовніша причина – це не зовсім безпечно, адже розбитий ртутний градусник є серйозною загрозою для здоров’я. 

Альтернатива старим градусникам – електронні термометри. Тільки є одне але – вони досить часто неправильно показують температуру тіла, похибка може бути доволі значною.

Пояснюємо, чому так відбувається і як правильно міряти температуру електронними градусником. 

Принцип роботи електронного термометра 

Він значно відрізняється від класичного ртутного, що логічно. Визначення ​​температури в ртутному термометрі відбувається за рахунок збільшення обсягу ртуті при нагріванні, що за великим рахунком робить неважливим те, як його тримати. 

В електронних же термометрів датчик знаходиться на кінці, тому тільки нагрів цієї частини впливає на показання. В іншій частині термометра тільки дроти. Саме з цієї причини треба уважно стежити за положенням градусника, щоб домогтися точності. 

Якщо контакт з тілом нещільний або датчик частково вільний, то температура буде нижчою. Похибка електронного градусника може бути досить великою (1,5 градуса), особливо якщо вимірювали температуру неправильно і поспішно.

Як міряти температуру електронним градусником

Скільки часу потрібно тримати електронний градусник? 

Більшість електронних градусників оснащені звуковим датчиком, який сповіщає про те, що температура виміряна. Але покладатися на це не варто. У більшості інструкцій вказано, що звуковий сигнал не є приводом для завершення вимірювання. 

Ваша температура може ще незначно піднятися на 0,3-0,4 градуса. Так що краще потримати градусник довше. Або запам’ятати різницю, яку показує градусник через декілька хвилин після звукового сигналу і надалі додавати її. Зазвичай різниця становить 0.3-0.4 градуса, але краще перевірити це самостійно.

До речі, в США температуру вимірюють в основному в роті, а не під пахвами. Там градусник просто не встигає нагрітися. Навіть дорогі моделі градусників зі збільшеним датчиком, спеціально призначені для вимірювання під пахвою, показують на 0.2-0.3 градуса менше. Так що можна спробувати виміряти температуру за американським методом. 

Як перевірити справність градусника? 

Якщо ви сумніваєтеся в правильності показань електронного термометра, то можна провести наступний простий тест за допомогою двох градусників і склянки води. 

Візьміть звичайну теплу воду і помістіть туди обидва градусника. Дані будуть однаковими через три хвилини. Це дасть вам можливість судити про те, наскільки правильно працює термометр. Якщо ж дані електронного градусника сильно відрізняються, то вам пряма дорога в сервісний центр. 

До речі, тест на температуру можна провести не тільки на воді, але і на собі, вимірявши температуру ртутним і електронним градусником. Різницю показань запам’ятайте і далі просто додайте відсутні градуси. Як правило, різниця становить приблизно 2 десятих. На ртутному 36,6, на електронному – 36,4. На ртутному 37,5 – на електронному 37,3. 

Фінальна інструкція: як правильно вимірювати температуру електронним градусником

Алгоритм не складний, і виглядає наступним чином:

  1. Обов’язково правильно тримайте градусник (вертикально/під кутом вниз, сильно притисніть). 
  2. Не звертайте уваги на писк, тримайте стільки ж часу під пахвою, скільки і ртутний, поки температура остаточно не перестане збільшуватися (6-8 хвилин). 
  3. Додавайте фіксоване число в момент писку (воно індивідуальне для конкретної людини і способу вимірювання). 
  4. Спробуйте вимірювати температуру електронним градусником не під пахвою, а в роті. 
  5. Купіть ртутний градусник, але в оболонці, яка не пропускає ртуть при розбиванні. 
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest