fbpx
uk
Правильна постановка завдань

Як розбити ціль на конкретні кроки, щоб спростити її досягнення

Всі ми хочемо чогось досягти в житті. Однак, чим менш конкретною є ваша мета, тим складніше її втілити в реальність. Крім того, якщо плани занадто розпливчасті, стає практично неможливим правильно оцінити свій прогрес.

Спочатку амбітні цілі неймовірно надихають і мотивують. Але якщо вони не супроводжуються дієвими кроками по їх здійсненню, такі цілі можуть стати причиною нескінченних страхів, сумнівів і навіть нічних кошмарів.

Найефективніший спосіб досягти важливих цілей в житті – розбивати глобальну мету на більш дрібні етапи.

Конкретизуйте свої цілі

Звичайно ж, перш ніж розбивати ціль на частини, необхідно визначитися, що ж це саме за ціль. Дуже важливо сформулювати її якомога більш чітко і конкретно.

Розглянемо на прикладі марафону. Якщо ваша мета – пробігти марафон, що це означає? Чи можете ви пройти частину дистанції пішки? Чи хочете добігти до фінішу за певний час?

Науковий огляд змін стилю поведінки щодо харчування і фізичних навантажень показав, що конкретні, важкі, але при цьому цікаві цілі сприяють набагато більшій продуктивності, в порівнянні з туманними і розпливчастими ідеями. І можна з великою впевненістю заявляти, що даний принцип можна застосувати і до інших областей, крім харчування і тренувань.

Максимально чітко і ясно визначіться зі своїми цілями і обов’язково запишіть їх.

Складіть план з проміжними етапами

Практично кожну мету можна розділити на декілька проміжних етапів. Наприклад, якщо ви вирішили пробігти марафон, ваш план буде виглядати наступним чином:

  • повільний біг протягом 30 хвилин;
  • пробігти 5 кілометрів за годину;
  • пробігти за тиждень 15 кілометрів;
  • пробігти за тиждень 30 кілометрів.

… і так далі. Проміжні етапи – це все ще доволі масштабні кроки, але вони допоможуть вам не просто мріяти, а чітко розуміти, в яку сторону вам необхідно рухатися, щоб досягти поставленої мети.

Сформуйте список завдань

Тепер, коли ви склали план з проміжними етапами, прийшов час визначитися зі списком конкретних завдань. Вам не потрібно розписувати всі свої дії аж до досягнення початкової мети. Почніть з першого проміжного етапу та визначте, що саме вам необхідно для його здійснення.

Наприклад, якщо ваш перший проміжний етап полягає в тому, щоб почати бігати підтюпцем по 30 хвилин, варто почати з наступних дій:

  • купити бігові кросівки;
  • скласти план харчування;
  • здійснювати пробіжку три рази в тиждень.

Переконайтеся, що кожне ваше завдання реалістичне: починайте кожен пункт з дієслова і додатково перевірте, чи дійсно ви розумієте, що насамперед передбачає поставлене ​​вами завдання.

Якщо будь-які завдання все ще здаються вам незрозумілими і туманними, розділіть їх на ще більш дрібні етапи.

Що вам необхідно для досягнення кожного етапу?

Перш ніж приступати до здійснення кожної поставленої задачі, спробуйте уявити, що саме вам може знадобитися для виконання кожного етапу.

Якщо повертатися до нашого прикладу з марафоном, це може бути зустріч з дієтологом або вивчення відгуків і відповідних статей, які допоможуть вибрати найбільш оптимальні бігові кросівки.

Розуміння того, що вам необхідно для завершення кожного завдання, особливо важливе на робочому місці, де члени команди залежать один від одного. Якщо у кого-небудь з членів команди немає необхідного для реалізації поставленого завдання інструменту, це віддаляє від мети всю команду.

Обов’язково оцініть все, що може вам знадобитися на тому чи іншому етапі, чи то знання чи допомога професіоналів. Почніть складати такий план заздалегідь, щоб в потрібний момент все необхідне вже було у вас під рукою.

Складіть графік виконання завдань

Після того, як ви визначилися зі списком завдань, прийшов час скласти для них графік.

Він допоможе вам зрозуміти, які дії необхідно виконати на початку, а які можуть відбуватися паралельно один одному. Наприклад, почати бігати три рази в тиждень можна в той же день, коли ви перейдете на новий план харчування, однак для того, щоб відправитися на пробіжку, вам спочатку потрібно придбати бігові кросівки.

Складаючи графік завдань, ви робите глобальну ціль ще більш досяжною, а також набагато продуктивніше розподіляєте свій час.

Працюйте над завершенням кожного завдання

Ви визначилися з метою, позначили проміжні етапи і склали список і графік завдань. Пора братися за роботу.

Головна перевага такого підходу, при якому ви розбиваєте глобальну ціль на конкретні завдання, полягає в тому, що так ви отримуєте невеликі, дієві і досяжні етапи. Ви впевнені в тому, що зможете впоратися з кожним поставленим завданням. Це наповнює вас упевненістю, завдяки чому ви рухаєтеся до мети значно швидше.

Припустимо, ви стоїте біля підніжжя гори і дивитеся на далеку, сховану за хмарами вершину. Ви вражені тим, як високо вам необхідно піднятися. У якийсь момент ви навіть почнете сумніватися в тому, що вам під силу пройти хоча б метр.

Однак якщо ви поглянете на перший табір, розбитий всього на декілька сотень метрів вище від того місця, де ви зараз стоїте, то безумовно відчуєте більше впевненості в тому, що зможете підкорити цю гору.

Розбиваючи мету на невеликі завдання, ви поділяєте те, що здається неможливим, на послідовні здійсненні етапи.

Звичайно, іноді можна поглядати на вершину, уявляючи, що ви вже там, і нагадуючи собі про те, чого ви хочете досягти в першу чергу. Але не забувайте уважно стежити за наступним найближчим табором і впевнено рухатися в його напрямку, чітко розуміючи, що тільки так ви зможете досягти самої вершини.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий