fbpx
Що робити при укусі кліща

Як правильно витягнути кліща в домашніх умовах

Дуже часто кліщ потрапляє на тіло людини в лісі. Особливо, якщо стоїть волога погода. Кліщ не стрибає і не літає, він просто падає з гілки куща або дерева, які можете зачепити випадково проходячи мимо. Крім того, кліщ може зачепитися за ноги, якщо ви йдете через високу траву.

Як витягнути кліща? У пошуках відповіді іноді можна наштовхнутися на вельми ризиковані поради: від випалювання кліща до скроплювання гарячою олією. Однак такі способи більше шкодять, ніж допомагають.

Перед тим, як витягнути кліща знайте, що ця комаха дуже маленька за розміром (2-3 мм) і дістати його буде не так просто. Якщо ви побачили в себе на шкірі кліща, то бажано не панікувати і намагатися екстрено його позбутися. Поспішати тут не треба. Інакше є ризик відірвати тільки тільце, а голова кліща залишиться під шкірою.

За даними МОЗ, щороку з укусами кліщів до медиків звертаються більше 20 тисяч людей.

Якщо є можливість, одразу йдіть до лікаря, як тільки побачите кліща, що присмоктався на тілі. Медик не тільки витягне паразита і обробить шкіру, але ще і відразу відправить його на аналіз.

Якщо з тих чи інших причин ви не можете звернутися до лікаря, витягайте паразита самостійно. Щоб безпечно позбутися паразита, вам знадобляться:

  • Латексні або гумові рукавички або звичайний поліетиленовий пакет. Потрібно захистити шкіру на випадок, якщо ви ненароком роздушите кліща або його слина потрапить на вас. Через найменшу ранку можна занести інфекцію.
  • Дезінфікуючий засіб і вата, щоб обробити ранку. Підійдуть спирт, хлоргексидин, перекис водню або розчин йоду.
  • Пінцет з тонкими кінчиками. Купити пінцет або нитки легко в магазинах побутової хімії та супермаркетах. Обов’язково звертайте увагу на кінчики пінцета. Вони повинні бути тонкими, щоб не роздавити кліща. Плоскі і широкі кінці не підійдуть.
  • Баночка з щільною кришкою і ще трохи ватки, змоченою водою. Це потрібно для транспортування паразита в лабораторію.
  • Тепла вода і мило. Або хоча б вологі серветки, щоб протерти руки.
Як захиститися від кліщів

Як витягнути кліща: алгоритм дій

Добре помийте руки з милом, надіньте захисні рукавички і продезінфікуйте інструмент.

Обережно захопіть кліща пінцетом якомога ближче до шкіри. Повільно і плавно тягніть паразита вгору, без різких рухів. Не виривайте і не крутіть, інакше його головка може залишитися в ранці.

Як витягнути кліща пінцетом

Вимийте руки в теплій воді з милом. Після цього продезінфікуйте місце укусу.

Золоте правило при видаленні кліща наступне: його треба захопити якомога ближче до шкіри, витягувати повільно, контролюючи процес.

Не можна користуватися олією чи жирним кремом для видалення кліща! В цьому випадку у нього закупорюються дихальця, і він рефлекторно випускає слину і паразитів в кров, підвищуючи, таким чином, ризик зараження.

Не викидайте комаху після того як знімете зі шкіри. Помістіть паразита в баночку з мокрою ваткою, щільно закрийте кришкою. Зберігати кліща можна в холодильнику, але не більше 1-2 днів, інакше кровосос просто помре.

Відвезіть його в будь-яку клініку, де можна зробити аналіз кліща. Так ви дізнаєтеся, інфікований він чи ні. Результат буде відомий через 1-4 дні, точний час питайте безпосередньо в лабораторії. Якщо паразит заразний, можна швидко почати курс лікування і уникнути можливих проблем.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest