fbpx
Як перестати купувати непотрібне

Як перестати купувати непотрібні речі? 7 простих порад

Якщо на кухні стоїть четверта упаковка соусу, куплена по акції, а по всьому будинку розкидані речі, якими ніхто ніколи не скористається, можливо, ви купуєте занадто багато непотрібних речей і пора зупинитися.

Іноді після необдуманих витрат з’являється почуття провини. А ще вдома банально стає менше місця і гроші тануть на очах. Як перестати купувати непотрібні речі і витрачати гроші даремно, ми розповімо в цій статті.

1. Визначте рамки. Чи всі непотрібні речі табу? Не зовсім. Щоб не впасти в депресію, іноді можна купувати собі всілякі дрібнички. Але спочатку встановіть межі.

Припустимо, ви любите котиків і колекціонуєте їх фігурки. Купівля нового експоната для колекції безсумнівно принесе радість. Але якщо разом з котиком ви купите ще шкатулку, просто тому що вона стояла поруч, це вже вийде за рамки дозволеного списку. Радість від покупки буде тимчасовою, і дуже скоро ви почнете шкодувати про свою легковажність.

2. Розплачуйтеся готівкою. Розраховуючись за покупку банківською картою, ми не завжди усвідомлюємо скільки грошей витратили. Якщо платити готівкою і відраховувати купюри, то стане помітно, як гаманець порожніє. Коли в гаманці залишиться кілька банкнот, їх буде психологічно складніше витратити, ніж якби та ж сума залишилася на картці.

3. Зробіть паузу. Перш ніж зробити покупку, подумайте. Але не 2-3 хвилини, а день або більше. Коли початкові емоційні причини витратити гроші зникнуть, ви зможете оцінити, чи так вже необхідною є нова річ.

4. Формуйте бюджет. Складання планів покупок на місяць – хороший спосіб убезпечити себе від покупки зайвого. Ви просто дивитеся, чи були виділені в бюджеті гроші, і якщо ні, то проходите мимо. Звичайно, це працює в основному для суттєвих покупок і не стосується форс-мажорних обставин.

Щоб позбутися від звички купувати дрібні непотрібні речі, знадобиться більш детальний аналіз. Протягом декількох місяців уважно стежте, на що ви витрачаєте гроші, записуючи кожну покупку. В кінці місяця перевірте, без яких придбань можна було б обійтися. Порахуйте, скільки ви витратили на дрібнички. І подумайте, як можна було би було розпорядитися цими грошима більш грамотно.

5. Позбавтеся від непотрібних речей. Мінімум раз на рік викидайте або продавайте ті речі, якими ви не користуєтеся. Скільки сміттєвих мішків набереться? 2? 5? Це хороше нагадування про те, що не потрібно витрачати гроші на непотрібні речі.

6. Ходіть в магазин з друзями і подругами. Якщо не можете себе контролювати – не ходіть в магазин наодинці. Надійна людина поруч зможе відмовити від необдуманих витрат. А якщо все-таки доведеться йти за покупками самостійно, складіть список і не беріть нічого зайвого, якою б привабливою не була ціна.

7. Прийміть вольове рішення. Щоб не було спокуси все кинути і знову почати «жити на широку ногу», розкажіть знайомим про свій намір або пишіть звіти про свої успіхи в соціальних мережах.

Навряд чи у вас вийде моментально позбутися звички купувати речі імпульсивно. Це як з дієтою: не можна взяти і скинути відразу десять кілограмів. Але з часом при належній дисципліні заощаджень стане більше, а непотрібних речей – менше.

Джерело: Zenmoney

Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest