fbpx
Життя замість існування

Як насолоджуватися життям, а не просто проживати його

Іноді ми дивимося на небо і задаємося питанням: «Чому я тут?», «Що я роблю?» або «В житті повинно бути щось більше, ніж все це». Ми просто застрягаємо в повсякденній рутині справ – сон, робота, дім, сон, робота, дім … ну ви зрозуміли.

Відколи ми погоджуємося на такий спосіб життя? Це почалося з наших батьків або з батьків наших батьків? Чи все це через оточуючий нас світу, до якого нам доводиться пристосовуватися?

Цей спосіб життя можна назвати «проживанням». Коли ми пристосовуємося до цього і потрапляємо в полон рутини, ми не усвідомлюємо, що існує й інший спосіб життя, який по-справжньому можна назвати «життям».

Мало хто розуміє різницю, і далеко не всі роблять перехід від такого існування до повноцінного життя. Ми не бачимо, що цей інший шлях існує, поки не визнаємо, що він є. Зазвичай його нам відкриває наставник, учитель, старець або друг.

Коли ви вибираєте «жити», а не «існувати», ви починаєте дивитися на своє життя з абсолютно іншої точки зору. Це так, ніби ваш розум відкрився, і ви побачили своє життя, через окуляри з кольоровими лінзами, які уже ніколи не захотіли б знімати.

Ніхто не може повернутися в минуле і почати все заново, зате кожен може почати змінюватися з цього моменту і прийти до зовсім іншого фіналу.

Карл Бард

Є три корисних поради, дотримуючись яких, ви почнете саме жити, а не просто проживати життя.

1. Будьте свідомими в будь-якій ситуації

Це навик, над яким потрібно постійно працювати! Для чого саме це потрібно? Ви повинні розуміти, про що ви думаєте і що говорите самі собі.

Кожен день ми генеруємо тисячі ідей, і неможливо пам’ятати про кожну з них. Однак ви можете запам’ятати більшу частину. Усвідомленість вимагає дисципліни і зосередженості. Це схоже на м’язи, ви стаєте сильнішими, частіше тренуючись.

Бути тут і зараз – теж складно, це теж вимагає дисципліни. Але саме це допоможе вам оцінити те, що у вас є зараз, буде це їжа, прогулянка в парку або навіть те, що ви потрапили в пробку.

Нагадуйте собі про те, що потрібно усвідомлювати, де ви знаходитеся в даний момент часу, і тоді ви відчуєте, що живете. Ви будете бачити осіннє листя на деревах, які ви бачили в парку, або насолоджуватися кожним шматочком їжі і чудовими ароматами від неї. Вам потрібно звертати увагу на те, що відбувається тут і зараз.

2. Насичуйтеся враженнями

Більшість людей не думають про важливість вражень, які вони отримують. Звичайно, ви берете щорічну відпустку на 2-3 тижні, але як щодо інших 50 тижнів на рік? Які враження ви отримуєте в дні, що залишилися?

Є одна проста ідея, яка може кардинально змінити якість життя: якщо у вас є певна сума грошей, використовуйте їх на пригоди і враження, а не на речі. Справа в тому, що за допомогою речей ми отримуємо відчуття щастя лише на якийсь дуже короткий час.

Коли ми витрачаємо гроші на пригоди і враження, у нас залишаються спогади і фізична реакція на те, що відбувалося. Ви можете пережити ці емоції знову і знову. Це інвестиція, яка буде продовжувати приносити щастя.

Коли ви в останній раз ви отримували такий досвід? Був це похід в ліс з вашими дітьми? Чи може відвідування кулінарних курсів з друзями? А може ви спонтанно зривалися в подорож на вихідних? Намагайтеся насичуватися враженнями, щоб відчувати, що ви все-таки живете Створюйте для себе спогади!

Найсумніший опис життя містить три фрази: хотів мати, міг мати і повинен був мати.

Луї Е. Бун

3. Частіше робіть те, що робить вас щасливішими

“Що робить тебе щасливим?” – для багатьох людей це дійсно складне питання. Начебто є якесь правило або закон про щастя. Неначе це заборонено або щось в цьому роді.

Здається, що, коли ви стаєте дорослим, ви не маєте права бути щасливим, ніби щастя призначене тільки для дітей. Або щастя – тимчасове явище. Так, бувають випадки, коли ми стикаємося з несприятливими обставинами в житті, такими як розлучення або проблемами зі здоров’ям. У світі можуть відбуватися погані речі. Але ви можете вибрати, як ви будете ставитися до цих обставин.

Навіть якщо ви опинилися в жахливій ситуації, є щось, що може поліпшити ваш настрій хоча б на мить. Читання книги, прогулянка з близькою людиною або розмова з другом.

Коли ми усвідомлюємо, що це важливо, і вирішуємо робити більше того, що приносять нам радість і щастя, ми починаємо дивитися на життя більш оптимістично. Коли ми знаходимо те, що робить нас щасливими, ми просто повинні робити це частіше, і тоді ми почнемо насолоджуватися цими простими радощами.

Незалежно від того скільки вам років – 8 чи 80, обов’язково дозволяйте собі робити те, що приносить вам радість і щастя.

Дотримуючись цих порад ви зможете поглянути на життя по-новому. Уважніше відносьтеся до людей, з якими спілкуєтеся, цінуйте і висловлюйте вдячність за все, що переживаєте в житті, а ще балуйте себе, тому що в цьому немає нічого поганого.

Чи не час і вам почати «жити», а не «проживати» життя?

Источник: Addicted2success.com

Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest