fbpx
Як почати краще спати по ночах

7 порад, які допоможуть вам краще спати по ночах

Регулярне недосипання вимотує і знижує якість життя, тоді як здоровий сон допомагає відновити сили після розумової і фізичної роботи, а також дозволяє тримати себе в формі, залишатися здоровим і бути більш продуктивним.

У вас проблеми зі сном? Вам важко засинати? Пропонуємо сім простих рекомендацій, які допоможуть краще спати по ночах і вирішити ці проблеми.

1. Перестаньте пити каву після обіду. Кофеїн – потужний стимулятор нервової системи, він негативно впливає на процес засинання і робить весь ваш відпочинок більш поверхневим і неглибоким. Тим, у кого спостерігаються проблеми зі сном, фахівці рекомендують пити каву тільки в першій половині дня (вранці), а в деяких випадках і зовсім виключити його зі свого раціону.

2. За годину до сну пийте тепле молоко. Користь від цього напою пов’язана з тим, що молоко містить триптофан, що дозволяє нормалізувати якість і тривалість сну, а також збільшити тривалість фази глибокого сну. Крім того, в тепле молоко можна додати трохи меленого мускатного горіха (на кінчику ножа), тоді цей напій ще краще допоможе заспокоїти занадто збуджений розум, відновити сон і на ранок забезпечить ясність думок.

3. Створіть ідеальну атмосферу для сну. Для початку – відключіть всі електронні пристрої, що знаходяться в спальні. Зробіть це як мінімум за годину до сну, щоб заспокоїти нервову систему і швидко зануритися в сон. Крім того, пам’ятайте, що зручна подушка, чиста постіль, свіже повітря в спальні і правильна поза для сну також істотно впливають на його якість.

Чому не варто користуватися смартфоном перед сном

4. Практикуйте медитацію. Існує безліч доказів того, що регулярна медитація може поліпшити сон. Медитуйте по 10-15 хвилин перед сном, це розслабить ваше тіло і забезпечить повноцінний відпочинок.

5. Спробуйте йогу. Вечірня йога направлена ​​на заспокоєння центральної нервової системи після напруженого дня, допомагає відключитися від денних стресів, зупинити нескінченний потік думок і розслабитися. Прості дихальні вправи також ефективно допоможуть поліпшити сон.

6. Налагодьте режим харчування. Якщо ви перевантажите шлунок на ніч, засинання відкладеться на деякий час, оскільки організму потрібна енергія для перетравлення їжі. Саме тому рекомендується перекушувати максимум за дві-три години до того, як відправитися в ліжко.

Песики в ліжку

7. Встановіть правильний режим сну і дотримуйтесь його. Тим, у кого виникають проблеми зі сном, фахівці радять лягати і вставати в один і той же час, навіть на вихідних і в святкові дні. Дотримання правильного режиму допоможе налаштувати внутрішній годинник для вашого організму, а заодно і оптимізувати якість нічного відпочинку.

Дотримуйтесь цих порад, і незабаром помітите, наскільки краще ви станете спати ночами!

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий