fbpx
uk
Психологічні комплекси з дитинства

5 поширених фраз, якими батьки пробуджують у дітей комплекси

В нашій країні повно людей з цілим ворохом комплексів і психологічних проблем, а звідки це щастя в них взялося – вони і не здогадуються. Адже ніхто і подумати не міг, що малопомітні фрази наших батьків створили ціле суспільство з заниженою самооцінкою, хронічним почуттям провини, патологічним браком уваги.

Ось так ось, ляпнув не подумавши і вуаля – дитина стає невростеніком. Так що ж це за фрази такі? Читайте далі.

1. «Чому ти себе так ведеш? Дивись, всі над тобою сміються! »

А тепер згадайте, як часто ви чули таке за часів свого дитинства. Навіть якщо вас ця доля минула, то вже ваших друзів і однокласників точно не обійшла стороною. Це говорили наші батьки, це вимовляли до них і, на жаль, це повторюємо і ми.

Нас з дитинства привчили до думки, що інші люди спостерігають, бачать твої фейли, сміються. І ця установка в’їлася в дитячі голови не тому, що інші дійсно на вас дивилися, а тому що, якщо батькам (на той момент – ідолам) важливо, що думають інші – мені теж повинно бути важливо. Адже я так хочу бути на них схожий.

2. «А ось син моєї подруги …»

Жарти на цю тему досі ходять по соціальних мережах. Що ж роблять батьки, озвучуючи цю фразу? Вони порівнюють свою дитину з кимось не на його користь, тим самим ніби кажучи: «Якби я міг/могла вибирати, то краще б вона була моєю дочкою/сином».

У комплекті з попередньою фразою виходить горюча суміш ідентифікації тільки в зіставленні з іншим. Аналіз шляхом порівняння – це нормально, але приниження себе думками, що завжди є той, хто тебе краще – це невроз.

3. «Досить ревіти, плакса!»

Ще один перл батьківського виховання. А власне чому плакати погано? Вам це коли-небудь пояснювали? Але ця установка так і залишається в підсвідомості, через що діти виростають надміру закритими або емоційно нестійкими людьми.

Дитячі емоції

Потрібно розуміти, що слізні залози нам дано, не тільки, щоб очі зволожувати. Плач – це своєрідне полегшення, яке допомагає скинути надлишок і йти далі. Це не означає, що в будь-який незрозумілій ситуації, потрібно ударятися в сльози, але соромитися цього прояву людської психіки – не варто.

4. «Я для тебе все роблю, а ти …»

Пані та панове, дозвольте представити – патологічне почуття провини, власною персоною! Якщо батьки використовують подібні фрази з приводу і без, вони вбивають в голову дитини думку: «Вони для мене все роблять! Я у них в боргу! Я – вічний боржник ».

Давайте включимо режим «циніків» і запитаємо себе: «А за що ми в боргу?». За те, що народили нас на цей світ? Так, по-перше, нас ніхто не питав, а по-друге, мотивом було бажання завести собі дитину. Змінюється займенник – змінюється суть.

З дітей, які випробували на собі вплив цієї фрази виростають особистості, які не вміють говорити: «Ні». Такі люди будуть постійно робити щось для інших на шкоду собі, тому що всередині їхньої психіки буде орудувати черв’ячок на ім’я «Я – боржник».

5. «Не будеш добре вчиться, не станеш успішним»

Це не вербальний наказ, але спотворення реальності. Багатьом п’ятірки в школі та університеті принесли в житті успіх? По-моєму, вони принесли тільки хронічний недосип, цілу когорту неврозів і спотворення цінностей.

Оцінки і успішність в житті

Наші батьки постійно погрожували нам покаранням через погані оцінки. Погана оцінка висіла над нами дамокловим мечем, змушуючи йти на злочини – виривати сторінки щоденника.

Якщо ж ви були в команді відмінників, то вам було даровано безсонні ночі і забиті дні підготовки до уроків, контрольних та олімпіад. Але ж цей час ви могли насолоджуватися дитинством і юністю, а не навчанням.

Пані та панове, у нас забрали чималий шматок дитинства, забезпечивши натомість упевненістю, що нас чекає успішне майбутнє! І розуміємо ми це тільки зіткнувшись лицем до лиця з реальністю (в той момент, коли знайомий трієчник підвозить на своєму Lexus).

Слова – болючіші за ремінь

Людська психіка дуже тендітна. А дитяча несформована і поготів. Діти ще не вміють аналізувати і робити висновки. В їхній голові не стоять фільтри, вироблені досвідом прожитих років. Тому вони поглинають все, приймаючи кожне слово за чисту монету.

Подумайте про ті якості свого характеру, які заважають вам жити. Невже ви хочете такої долі своїм дітям? Та що там діти! Необережна фраза здатна вивести з рівноваги і дорослу людини, кинувши її в м’ясорубку найрізноманітніших комплексів. Тому, слідкуйте за словами, заради блага ваших же дітей.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий