fbpx
uk

У пошуках ідеальної ваги: формула розрахунку для чоловіків і жінок

Питання якою повинна бути нормальна вага цікавить безліч людей, і це дуже добре, адже зайві кілограми можуть не тільки доставляти деякий дискомфорт, але й стати серйозною загрозою для здоров’я в майбутньому.

Є кілька нескладних способів визначити нормальну для себе вагу, які засновані переважно на співвідношенні ваги до зросту. При цьому важливо розуміти, що здорову вагу потрібно все ж розраховувати індивідуально, і зробити це може тільки лікар.

Але якщо відхилення від рекомендованих значень буде невеликим, значить можна не турбуватися. У вас все добре, з дуже великою часткою ймовірності.

Індекс Брока: формула ідеальної маси тіла

Французький лікар і антрополог Поль Брок запропонував простий спосіб розрахунку ідеальної ваги, який буде актуальним для більшості людей. Не підходить він тільки для людей з великими відхиленнями зросту в більшу або меншу сторону. Але в цьому випадку, як уже говорилося раніше, останнє слово тільки за фахівцями.

Відповідно до формули Брока, ідеальна вага для жінок розраховується наступним чином:

  • Зріст – 100 * 0,85

Для чоловіків цей коефіцієнт трохи відрізняється:

  • Зріст – 100 * 0,90

Наприклад, для жінки зі зростом 160 см., ми отримаємо наступний результат:

  • 160 – 100 * 0,85 = 51 кг.

Але, нагадаю про те, що ми говоримо саме про ідеальну цифру. І той же Брок зазначив, яке відхилення є нормою. Тут все просто: до + 10%. У нашому прикладі, це буде трохи більше 56 кг.

Поправка Бругша

Універсальна модель для розрахунку здорової ваги не враховувала вік, а також ряд інших особливостей. Тому, з часом деякими дослідниками вносилися правки, і найбільш популярною стала так звана поправка Бругша:

  • Зріст 155 – 164 см = мінус 100
  • Зріст 165 – 174 см = мінус 105
  • Зріст 175 см і вище = мінус 110

Якщо додати фактор віку, то обчислити нормальну здорову вагу в 20-30 років можна якщо зменшити значення на 11%, а після 50 років – додати плюс 6%.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий