fbpx
uk
ASMR-блогер з YouTube

Шепіт на мільйон: феномен ASMR-відео на YouTube

Автономна сенсорна меридіональна реакція або ASMR – під цим загадковим терміном ховається феномен сприйняття, суть якого в появі у людини особливих, приємних відчуттів, у відповідь на звукові, зорові або тактильні стимуляції.

Якщо спробувати пояснити простими словами, мова йде про «мурашки» по шкірі і хвилі тепла по тілу, які ми відчуваємо, коли нам щось шепочуть на вухо, погладжують і задоволення, викликане певними звуками, наприклад, постукуванням по дереву.

Журналісти англомовних медіа, дали такій реакції людини на зовнішні подразники, дуже вдалу назву – «braingasm» або «оргазм мозку». Це одночасно і незвичайна техніка релаксації і практично мистецтво.

ASMR-відео – тренд, який підкорив YouTube

Першими, хто вписався в тренд і активно сприяв його поширенню, стали блогери на YouTube. Особливо в цій справі відзначилися дівчата, тому ASMR-відео у багатьох асоціюється саме з жіночим шепотом у мікрофон, оскільки такі ролики користуються найбільшою популярністю.

Але в цілому, універсальних «тригерів» не існує. Хтось реагує виключно на звукові стимули (шепіт, легкий подих, постукування пальцями по дереву, шурхіт паперу), а хтось на візуальні (плавні рухи руками або зосередженість людини на роботі, наприклад, масаж).

Відеоролик нижче, є чудовим прикладом майстерного поєднання відразу декількох методів впливу на глядачів:

А по деяким інтерв’ю стає зрозуміло, що багато хто з блогерів заробляє на таких роликах дуже пристойні суми. Якщо не мільйони, то тисячі доларів точно.

За запитами «asmr» і «asmr triggers», на YouTube можна знайти безліч роликів з різними сюжетами. Важлива умова – при перегляді одягайте навушники, це забезпечує необхідний ефект присутності і підсилює відчуття.

Який ефект ASMR здійснює на людину?

Вчені з Університету Шеффілда (Велика Британія) проводили дослідження, які довели, що ASMR дійсно позитивно впливає на людину.

Ефект схожий з сеансом усвідомленої медитації – знижується стрес і з’являється відчуття спокою. Емоційні реакції посилюються, а пульс знижується. Проте, є одне «але» – така реакція спостерігається тільки у людей, які сприйнятливі до таких стимуляторів, а до таких належить далеко не кожен з нас.

Багато хто стверджує, що ASMR допомагає їм заснути. А психологи вважають, що для деяких людей це ще й засіб від самотності, адже автори відео намагаються створити максимальний ефект присутності, і людині здається що про неї піклуються і слухають її бажання.

Для тих, хто відчуває труднощі в спілкуванні і страждає від нестачі уваги, це свого роду сурогат залученості в соціум і особистих відносин.

Ви напевно і самі помічали, що деякі звуки з повсякденного життя, приносять вам надзвичайне задоволення і заспокоєння, наприклад, муркотіння кішки і звук дров, які потріскують у вогні.

Головне – це точно не шкодить. Єдиний ризик полягає в тому, що можна надто захопитися і почати витрачати на перегляд таких роликів весь свій вільний час.

Незвично, але приємно

Що таке ASMR насправді, представникам офіційної науки поки пояснити не вдалося. Хоча, дехто зі скептиків висловлює припущення, що до цього нікому з учених просто немає діла. Цілком може бути, адже масштабних досліджень по темі поки начебто і не було. Принаймні таких, які б віддавалися широкого розголосу.

У будь-якому випадку цей ефект являє собою вкрай цікавий феномен. І цілком можливо, що він стане для вас тим самим захопленням, яке допоможе вам по-справжньому розслабитися вечорами.

У AppStore і Google Play є навіть спеціальні ASMR-додатки, які містять бібліотеки такого відео і звуків. Завантажити їх ви можете за посиланням нижче.

Love ASMR
Love ASMR
Developer: Po R.
Price: Free

Якщо раніше ви “заїдали стрес”, то тепер можете скористатися набагато більш незвичним антидепресантом, і з мінімальним рівнем калорій 🙂

ASMR цілком заслуговує додавання в список найбільш незвичних захоплень людей XXI століття. І, як кажуть справжні адепти цього вчення: якщо ви не розумієте, що це таке – це всього лише означає, що ви поки ще просто не знайшли свій тригер.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий