fbpx
Кращі фантастичні оповідання

14 цікавих фантастичних оповідань, які читаються за один вечір

Фантастика – улюблений жанр для багатьох з нас. І якщо говорити про творчість, яка запам’ятовується, то це не обов’язково романи на сотні сторінок чи епічні цикли. Інколи навіть невелике оповідання може вразити до глибини душі, якщо його писав майстер слова.

Ми зібрали для вас збірку саме таких фантастичних оповідань, прочитати які можна буквально за вечір. Заносьте в свій список для прочитання і діліться цією добіркою з друзями!

1. Роберт Льюїс Стівенсон – Дивна історія доктора Джекілла і містера Хайда

Дивна і загадкова історія таємничого Генрі Джекіла лякає своєї нез’ясовністю. Яким чином добропорядна, шанована усіма людина, з рівним, спокійним характером, може бути пов’язана з цим негідником Едвардом Хайдом, який вчиняє жахливі вчинки? І тільки щоденник покійного, що буяє страшними подробицями, прояснює картину подій, що відбувалися.

2. Роберт Янг – Зрубати Дерево

Щоб зрубати це Дерево, Стронгу потрібно буде декілька діб; щоб зрозуміти потім, що він накоїв – кілька годин; щоб спокутувати свою провину – вся решту життя. І все життя перед його очима буде стояти вбита ним дріада, у всій своїй неземній красі.

3. Роджер Желязни – Троянда для Еклезіаста

Головний герой – талановитий поет. Він відправляється на Марс, щоб зібрати відомості про марсіанську поезію. І виявляє планету вмираючою. Доводиться вступити в суперечку з найпохмурішою біблійної книгою. Все суєта …

4. Рей Бредбері – Лід і полум’я

Людина може зробити неможливе. Навіть якщо її серце б’ється в шаленому ритмі, навіть якщо дні обпалюють вогненним подихом, а ночі – крижаним морозом, навіть якщо все її життя триватиме рівно вісім днів … Потрібно тільки вперто йти до мети – бігом, кроком, поповзом – не має значення, як. Головне не здаватись.

5. Роберт Шеклі – Квиток на планету Транай

Втомлений від недосконалості людського суспільства і держави містер Гудмен, долаючи безліч небезпек, летить на край галактики. Адже Транай – це утопія, місце де вже шість сотень років немає ні воєн, ні злочинності, ні корупції, ні злиднів.

Всього цього жителі планети добилися дуже цікавими способами, і у інженера-робототехніка Гудмена є шанс закласти в досить міцну основу утопії ще декілька камінчиків.

6. Роберт Шеклі – Останнє випробування

У нашій Галактиці почали гаснути зірки. Одна за одною – щодня тисячами зникали вони з нічного небосхилу. Ось уже і Чумацького шляху не стало, що ж буде далі? ..

7. Джон Кемпбелл – Хто ти?

Антарктична експедиція виявила в льодах дивну знахідку: тіло кошмарної істоти, що вмерзло в лід. Після того як вчені розморозили її, вона ожила. Здавалося б, істоту вдалося вбити, але незабаром з’ясовується, що воно в змозі приймати вигляд людини … Хто виживе на антарктичній станції: люди чи цей монстр?

8. Айзек Азімов – Двохсотрічна людина

Сім’я Мартінів, яка придбала робота Ендрю, незабаром виявляє у нього видатні здібності до творчості. Через деякий час Ендрю починає продавати свої роботи, ділячи прибуток між собою і родиною. У нього з’являється рахунок в банку, він сам себе забезпечує, але цього мало … Ендрю хоче бути вільним. І він стає таким, з кожним днем ​​стаючи все більше і більше схожим на людину.

9. Говард Лавкрафт – Морок над Інсмутом

Інсмут – маленьке рибальське містечко неподалік від Аркхема, вже багато років має погану славу. В окрузі ходять страшні історії про його похмурих і потворних жителів, від яких краще триматися подалі. Небагато пов’язує місто з навколишнім світом: туди ходить лише один напіврозвалений автобус із моторошним водієм, і горе тому, хто зважиться в нього сісти.

10. Роберт Шеклі – Сьома жертва

У цьому світі бажаючі випробувати гострі відчуття стають то мисливцями, то Жертвами. Десять вдалих вбивств – і ти можеш стати членом Клубу Десяти. Стентон Фрелейн збирається на полювання за своєю сьомою жертвою …

11. Кліффорд Саймак – Хто там, в товщі скель?

Три роки прожив Уолесс Даніельс на самоті на покинутій фермі. Море відступило від пагорбів, серед яких він любив бродити, чотириста мільйонів років тому. І цей куточок землі в різні епохи став бачити Даніельс. Він став провалюватися в минуле, а ще він дізнався, що хтось існує в товщі скель …

12. Пол Андерсон – Політ в назавжди

У повісті «Політ в назавжди» головний герой, який створив машину часу, стає полоненим невблаганних законів природи і відправляється в подорож до кінця часу, тому що іншого способу повернутися не існує …

13. Стівен Кінг – Довгий джонт

Джонт-рейси дозволяють миттєво телепортувати вантажі і пасажирів на величезні міжпланетнівідстані. Є тільки одна умова: живий об’єкт повинен знаходитися в несвідомому або в міцно сплячому стані, інакше …

14. Едгар Аллан По – Рукопис, знайдений в пляшці

Головний герой терпить корабельну аварію і потрапляє на інше, дуже дивне судно. Його екіпаж складається зі старих людей, вони не бачать стороннього і говорять між собою дивною мовою. Потужна течію несе корабель до південного полюса і засмоктує в гігантський вир …

Це все, що вдалося дізнатися з рукопису, яку знайшли в пляшці.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest