fbpx
uk
Факти про українську мову

Цікаві факти про українську мову, які вам варто знати

Наша рідна мова – милозвучна і багатогранна. Незважаючи на те, що всі ми володіємо нею з дитинства, є стільки всього цікавого, чого ви про неї не знаєте, і що навряд чи про це розказують в школі.

В цій статті ми зібрали для вас цікаві факти про українську мову, цифри, статистику та найрізноманітніші відомості про неї, яких ви точно не знали.

****

  • Перші слова з української мови були записані в 448 році н.е. візантійським істориком Пріском Панікійським. Це були слова «мед» і «страва».

Знаєте скільки слів у сучасній українській мові? Цифра вражає – 256 тисяч! Але для комфортної розмови на побутовому рівні, людині вистачить і 3-4 тисяч слів.

  • Є такий стереотип, що найбільш схожою на українську мову є російська. Насправді це не так, за лексичним наповненням, найбільш спорідненою з українською, є білоруська мова.
Носії української мови у світі
  • Всі дитинчата тварин в українській мові є іменниками середнього роду: теля, пташеня, жабеня і т. д.
  • Найбільше слів в українській мові починається на букву «п», а найрідше використовуються букви «г» і «ф».
  • Найбільша кількість синонімів в українській мові є у слова «бити» – їх більше чотирьох десятків.
  • Найдовше слово в українській мові складається з 30 букв. Це слово – “дихлордифенілтрихлорметилметан”, так називають спеціальний хімічний засіб для боротьби зі шкідниками.

В українській мові є такі незвичайні слова, які називаються «паліндроми». Або їх ще називають «дзеркальні слова». Зліва направо і справа наліво, вони читаються однаково. Таких слова тільки два: «ротатор» і «тартрат».

Діти вивчають українську мову
  • Основоположником української літературної мови є Іван Котляревський. Все почалося з його «Енеїди», яка побачила світ у 1798 році.
  • До середини XIX століття українську мову називали «руською», перед цим, часто ще «козацькою мовою».
  • З 1918 по 1920 роки, українська була офіційною мовою у Кубанській Народній Республіці.

Загалом, кількість людей, які володіють українською мовою, у світі складає більше 45 мільйонів людей. Вона входить у Топ-30 найбільш поширених мов у світі.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий