fbpx
Цікаві факти про собак

22 цікавих і маловідомих факти про собак, які вас здивують

Відносини між людиною і собакою – абсолютно унікальні. Вони живуть з нами поруч і є найпопулярнішими домашніми тваринами в світі. Для мільйонів людей вони стають справжніми друзями і навіть членами родини.

Обійміть свого кращого друга і насолоджуйтеся цікавими фактами про собак, яких американський гуморист Джош Біллінгс назвав «єдиними на Землі, хто любить вас більше, ніж ви себе самі».

****

1. Англійський клуб собаківництва (The Kennel Club) виділяє 218 окремих порід собак, не враховуючи регіональних різновидів, дизайнерських гібридів, змішаних порід і щасливих дворняжок.

2. Вся фізіологія собаки, від мініатюрного чихуахуа і до величезного данського дога, базується на структурі тіла стародавнього вовка.

У людини є приблизно 5 мільйонів нюхових клітин, тоді як у середньостатистичної собаки їх більше 125 мільйонів. Досі люди не навчилися конструювати прилади, які вловлювали б запахи краще, ніж собачий ніс.

Такі різні породи собак

4. Собака здатна чути звук на відстані в чотири рази більшій, ніж відстань, на якому його чує людина. Собаки можуть користуватися кожним вухом окремо і міняти напрям, в якому вони слухають, що дозволяє їм концентруватися на конкретному звуці.

5. Найкраще собака відчуває запахи при температурі від 25 градусів тепла до 15 градусів морозу. При значеннях вище або нижче чуття може її підвести.

6. Відбиток носа собаки унікальний у кожної окремої особини. У цьому плані його можна порівняти з відбитками пальців у людини. Така особливість допомагає в ідентифікації псів, які загубилися.

7. За своїм розумовим розвитком собаки досягають рівня дитини двох років. Ці тварини дуже кмітливі і добре піддаються навчанню. Вони здатні запам’ятовувати більше двохсот слів і жестів.

Милий мопс

8. Середня швидкість, яку розвиває собака породи грейхаунд, становить в середньому 72 км/год, і це найшвидша у світі порода собак у світі. Окремі її представники можуть розвивати швидкість до 80,5 км/год.

9. Активність собачого мозку під час сну дуже нагадує людську. Як і у людей, у них є ділянка мозку, так званий Вароліїв мозок, який утримує нас від того, щоб здійснювати насправді ті рухи, які ми нібито робимо в сновидінні. Ту ж функцію він виконує і у собак.

10. Господарі собак рухаються на 65% більше, ніж інші люди.

Собака - найкращий друг людини

11. Собачі нашийники з шипами придумали стародавні греки – так вони рятували своїх вихованців від нападів вовків.

12. «Найстарішою собакою» в світі, згідно книги рекордів Гінесса, вважається австралійська пастуша собака по кличці Блу. Вона дожила до 29 років і 5 місяців.

13. Дослідження показали, що час, проведений з собаками, особливо в стресових ситуаціях, допомагає послабити напругу і знизити підвищений артеріальний тиск.

14. Є породи собак, які приязно ставляться до кішок. Якщо у вас є кішка, а ви хочете завести ще й собаку, тоді вам потрібно звернути свою увагу на такі породи як японський хін, золотистий ретривер, континентальний той-спанієль, лабрадор і бігль.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest