fbpx
Цікаві факти про Середземне море

12 цікавих фактів про Середземне море, яких ви не знали

Регіон Середземномор’я відомий своїми курортами, які популярні в усьому світі, завдяки м’якому клімату, смачній їжі, бірюзовій морській воді та безлічі історичних пам’яток.

Але за межами курортів є багато всього іншого, що вам варто було б про знати про це чудове творіння природи. Ми вивчили інформацію з великої кількості доступних джерел, і зібрали для вас цікаві факти про Середземне море, які мало хто знає.

****

1. Назва «Середземномор’я» походить від двох латинських слів «Medius» і «Terra», що в перекладі означає «середній», і «земля». В епоху розквіту Римської імперії, коли їй належали всі прибережні землі, воно було серединою римського світу і громадяни Риму вважали це море центром Землі.

2. Середня глибина Середземного моря – 1500 метрів. А його узбережжя тягнуться на 46 000 км.

3. Вихід до Середземного моря є у 22 держав.

Держави з виходом до Середземного моря

4. Тут мешкає більше 700 видів риб і майже 10% всіх морських видів тварин планети.

5. В період між 5,96 – 5,33 мільйонів років тому, Середземне море практично повністю висихало. Ця геологічна подія відома як «Мессінський пік солоності» і тривала вона протягом кількох сотень тисяч років.

6. Гібралтарська протока, через яку Середземне море з’єднується з Атлантичним океаном, має ширину всього 14 км в найвужчій точці.

7. У Середземному морі близько трьох тисяч островів. Більше 1400 з них належать Греції.

Острови в Середземному морі

8. Середземне море складається з безлічі невеликих морів. Серед найбільш відомих з них – Іонічне море, Адріатичне море, Мармурове море, Альборське море, Балеарське море, Лігурійське море, Тірренське море і Егейське море.

Круїзний лайнер

9. У його водах мало поживних речовин для рослин, через що флори тут менше ніж в інших морях і саме це робить його води такими синіми.

10. У Середземному морі є дві повністю острівні держави – Кіпр і Мальта.

Вулиці Мальти

11. Через кліматичні зміни, до 2100 року загальний рівень вод в Середземному морі може вирости від 3 до 61 сантиметра.

12. За оцінками, щонайменше 220 000 торгових суден перетинають Середземне море щороку.

Середземноморський регіон є найпопулярнішим туристичним напрямком в світі – його відвідує приблизно третина міжнародних туристів в світі. Людей приваблює сюди унікальне поєднання м’якого клімату, красивих пейзажів і багатої історичної спадщини різних культур і цивілізацій.

Дорога редакція
Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий