fbpx
uk
Цікаві факти про Місяць - супутник Землі

18 дивовижних фактів про Місяць, які вам буде цікаво знати

Місяць – найближчий космічний «сусід» Землі, і природний супутник нашої планети. Це єдине небесне тіло за межами Землі, на яке ступала нога людини. Разом ми вже 4,6 мільярдів років, і хоча на небі люди можуть спостерігати його майже кожен день, ми знаємо про Місяць дуже мало, навіть якщо говорити про вчених.

А в цій статті ми зібрали дивовижні, дивні і захоплюючі факти про Місяць, які вам точно буде цікаво дізнатися.

***

1. Період обертання Місяця навколо Землі становить 27,32 дня. Обертання навколо своєї осі і оборот навколо Землі збігаються за часом, що пояснює чому супутник нашої планети повернений до неї завжди однією стороною.

2. Відстань від Землі до Місяця складає 384 400 км, а від Місяця до Сонця – приблизно 149,5 мільйонів кілометрів.

3. Як з’явився Місяць? Вчені досі не знають остаточної відповіді. Але найбільш вірогідною є гіпотеза «гігантського удару», згідно з якою, приблизно 4,5 мільярда років тому, сталося зіткнення Землі з величезним космічним об’єктом розміром з Марс. З викинутих в космос в результаті удару уламків, з часом і утворився наш природний супутник.

4. Оскільки на Місяці немає атмосфери, яка захищала б її від впливу зовнішніх сил, її поверхня відчуває екстремальні температурні перепади. В середньому, температура її поверхні становить – 107 градусів Цельсія вдень, і – 153 градуса вночі.

5. Місячне затемнення відбувається в той час, коли Земля стає в лінію прямо між сонцем і місяцем, блокуючи сонячні промені і відкидаючи тінь на поверхню місяця.

Як виглядає місячне затемнення

6. Це єдине космічне тіло за межами Землі, куди ступала нога людини.

7. Місяць є п’ятою за величиною з 190+ супутників, які обертаються навколо планет Сонячної системи.

8. На Місяці є вода в стані льоду на полюсах. Докази цього були виявлені одним з орбітальних апаратів НАСА і індійським космічним зондом «Chandrayaan-1».

Сліди льоду і снігу на полюсах Місяця

9. Гравітаційна сила Місяця впливає на океани Землі, викликаючи припливи і відливи вод світового океану.

10. Поверхня цього небесного тіла відзначена ударами тисяч астероїдів протягом мільйонів років. Через відсутність атмосфери, ерозії поверхні практично немає, що дозволяє їм залишатися в незмінному імені протягом часу. Це справжня знахідка для вчених в плані вивчення історії космосу.

11. Хоча з тих пір як остання людина ходила по поверхні Місяця пройшло вже майже п’ять десятиліть, через відсутність вітрів і атмосферних опадів, сліди астронавтів, залишені на там, залишаються абсолютно недоторканими.

Сліди американських астронавтів на поверхні Місяця

12. Місяць віддаляється приблизно на 3,78 см від нашої планети щороку.

13. На Місяці побували тільки 12 людей за всю історію цивілізації, і всі вони були американцями. Першою людиною, яка ступила на Місяць в 1969 році, став Ніл Армстронг (місія “Аполлон-11”), а останньою людиною, яка ступила на Місяць в 1972 році, був Джин Сернан (місія “Аполлон-17”). З тих пір його відвідують тільки безпілотні літальні апарати.

14. Діаметр Місяця в 400 разів менший ніж в Сонця, але на земному небі вони виглядають для людини однаково, тому що Місяць в 400 разів ближче до Землі, ніж Сонце.

15. Хоча в нічному небі він виглядає ідеально круглим, насправді, Місяць ближчий до овалу і за своєю формою нагадує яйце. Це пов’язано з особливостями його формування мільярди років тому, а також, впливом гравітаційних сил Землі.

16. Серед залишених на поверхні нашого супутника астронавтами артефактів – два м’ячі для гольфу, мініатюрний малюнок Енді Уорхола і послання королеви Єлизавети II.

Місячний музей

17. Американський геолог і планетолог Юджин Шумейкер – перша і єдина людина, чиї останки були поховані на Місяці. НАСА відправило його прах на поверхню Місяця за допомогою апарату Lunar Prospector в 1998 році.

18. Тіні на Місяці темніші, ніж на Землі. Це пов’язано з відсутністю атмосфери, яка б розсіювала світло. Тому, на його поверхні все, на що прямо не світить Сонце, стає повністю чорним. І коли астронавти йшли в тінь, вони нічого не могли бачити.

Як виглядають тіні на Місяці
Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий