fbpx
Цікаві факти про котів

20 цікавих фактів про котів, які ви точно не знали

Серед всіх домашніх тварин вони впевнено займають перше місце за популярністю. Ми любимо їх пухнасті мордочки за норовливість, незалежність і мільйон милих виразів, а наше спільне сусідство триває ось уже понад 9000 років. В цій статті ми зібрали добірку дивовижних фактів про котів, завдяки яким ви полюбите їх ще більше.

1. Людству відомо близько 40 котячих порід: найпопулярніша кішка – перська, за нею йдуть мейн-куни, а на третьому місці – сіамські коти.

2. Найбільш раннім археологічним свідченням співжиття людей з котами є знайдене поховання людини з кошеням на Кіпрі, датоване 9,5 тисяч років.

3. У єгипетській могилі віком близько 4400 років знайшли малюнок кішки в нашийнику. Це найдавніше відоме зображення одомашненої кішки.

Коти в Древньому Єгипті

4. При визначенні, їстівна їжа чи ні, кішки дуже сильно покладаються на нюх. Унікальний набір органів, званий органами Якобсона, дозволяє цим тваринам відчувати «смак повітря» в роті при вдиху.

5. Коти не надто добре розрізняють смак їжі. Згідно з дослідженням 2006 року, вони – одні з небагатьох ссавців, які не мають смакових рецепторів для солодкого.

6. Коти не люблять холодну їжу. Тепла їжа або кімнатної температури, для них більш приваблива. Можливо, це пов’язано з інстинктом поїдання свіжоспійманої здобичі в дикій природі.

7. Вважається, що коти живуть 10-15 років, але є багато прикладів, коли вони доживали до 20 і 22 років, а найстарішою кішкою була Creme Puff з Остіна, США. Вона прожила з 1967-го по 2005 рік і померла у віці 38 років.

8. Вуса у кішок виконують функцію «навігатора». Завдяки вусам або вібрисам кішка може орієнтуватися навіть у цілковитій темряві. Вона відчуває, що перед предметами повітря стає щільнішим, і отримує інформацію про перешкоду без фізичного контакту з нею.

Кіт відпочиває

9. Коту не так-то просто злізти з дерева. Через те, що всі кігті у котів спрямовані в одну сторону, тварина не може злізти з дерева головою вниз (кігті не можуть зачепитися за кору). Єдиний шлях вниз по стовбуру – спиною, що не так вже й зручно.

10. У Шотландії існує пам’ятник на честь кішки Таузер, що служила на винокурні за молоко з крапелькою віскі. За все своє життя вона спіймала майже 30 тисяч мишей. Це досягнення занесено в «Книгу рекордів Гіннеса».

11. Якщо зустріли на вулиці рудого кота, швидше за все – це самець. Руда самка – велика рідкість, їх приблизно 20%.

12. Якщо кішка принесла вам свою здобич, наприклад миша, то так вона піклується про вас і хоче вас нагодувати. Тут важливо не сварити кішку за «подарунок», а похвалити.

13. Коти є єдиними тваринами, яким дозволено входити в мечеть.

14. На американський континент котів, як і коней, завезли європейці в XVIII в.

15. Кішка може стрибати на висоту, яка в 5 разів перевищує її ріст.

16. Коти можуть повертати свої вуха на 180 градусів, оскільки їхнім зовнішнім вухом управляють цілих 32 м’язи. Для порівняння – у людини таких м’язів всього 6.

Цікаві факти про кошачі вуха

17. У цих тварин немає потових залоз по всьому тілу, як у людей. Вони потіють тільки через лапи.

18. Коти можуть змінювати своє нявкання при різних проханнях, звертаючись до людини.

19. Зазвичай кішка народжує від 4 до 6 кошенят, а найбільша кількість, коли-небудь зареєстрованих в одному приплоді – 19. Протягом усього життя одна кішка може народити до 100 кошенят.

20. Помаранчевий смугастий кіт на ім’я Стаббс був мером Талкітна – невеликого містечка на Алясці протягом 20 років. Хоча він не володів законодавчою владою, його любили і місцеві, і туристи.

Дорога редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий

Pin It on Pinterest