fbpx
uk
Цікаві факти про Хелловін

13+ фактів про Хелловін, які вам ніхто ніколи не розповідав

Це свято відзначають 31 жовтня, в переддень Дня всіх святих. Для когось воно веселе, для когось загадкове і страшне, хтось бачить в ньому безневинну розвагу, а хтось стародавні традиції, що сягають коренями дохристиянських часів. У будь-якому випадку, Хелловін цікавий багатьом з нас.

Ми зібрали для вас добірку похмурих, загадкових і просто цікавих фактів про Хелловін, які ви раніше навряд чи знали.

***

1. Витоки Хелловіна сягають корінням в кельтську традицію. Колись, в дохристиянські часи ірландські кельти відзначали свято Самайн, в честь закінчення збору врожаю і початку зими. Вважалося, що в цей час бар’єр між світом мертвих і світом живих слабшав, і духи померлих поверталися в наш світ.

2. Перша згадка про святкування Хелловіну в його нинішньому вигляді, зустрічається в записах ченців в X-XI століттях. Приблизно через чотири століття після прийняття Ірландією християнства.

Традиції святкування Хелловіну

3. У США Хелловін масово почали відзначати тільки в середині XIX століття, з подачі ірландських мігрантів, які виїжджали з рідної країни через поганий врожай картоплі, і викликаного цим голоду. А вже з американської поп-культури, він поширився по всьому світу.

4. У давні часи, замість гарбуза, на Хелловін використовувалися картопля і ріпа. За легендою, їх носив з собою чоловік на ім’я Джек, який бродив по землі, несучи з собою тільки ріпу з шматком палаючого вугілля, як ліхтаря.

Джек О'Лантерн

Колись йому вдалося обдурити диявола, щоб врятувати свою душу. Але Бог вирішив, що настільки хитрий хлопець на небі йому теж не потрібен, ось і бродить він з тих пір по світу.

5. Перевдягання колись було способом сховатися від духів. Залишаючи дім після настання темряви, люди одягали маски, щоб при випадковій зустрічі з примарами або іншими потойбічними сутностями, ті сприйняли їх за своїх.

6. Крім кішки, одним з найбільш популярних образів, які асоціюються з Хеллоуїном, завжди була сова. У Середньовіччі, європейці вважали, що деякі сови – це перевтілені відьми.

Відьма на Хелловін

7. Не лякайтеся, якщо ви побачите великого павука на Хелловін: вважається, що це дух померлої коханої людини, яка стежить за вами.

8. Традиція випрошування солодощів («Неприємність або частування»), теж бере свій початок ще в кельтські часи. Стародавні кельти залишали їжу на порогах своїх будинків, щоб задобрити духів Самайна.

9. У давні часи, як костюми використовувалися наряди з тканин, шкір і черепів тварин. Найпопулярнішим було поєднання білого простирадла і черепа коня.

10. Є кілька традиційних для Хелловіна кольорів, кожен з яких щось символізує: помаранчевий (сила), чорний (смерть), коричневий і золотий (урожай).

11. Страх перед Хелловіном називається «самхайнофобія».

12. Великий, повний місяць, безумовно, створює ідеальну атмосферу для цієї ночі. Але на час Хелловіна дуже рідко припадає повний місяць. Трапляється таке всього 3-4 рази протягом століття. Наступний буде в 2020 році.

13. За продажем цукерок Хелловін обходить навіть День Святого Валентина.

14. У Європі, одне з найяскравіших святкувань Хелловіну, проводиться в паризькому Діснейленді. У цю ніч перетворюється як сам парк, так і всі його відвідувачі повинні переодягнутися в відповідний дрес-код.

15. Американці витрачають близько 400 мільйонів доларів на рік на костюми для Хелловіна. В тому числі, купуючи їх і для своїх домашніх тварин.

Костюми привидів для собак

16. Багато притулків для тварин в США, не дозволяють забирати чорних кішок напередодні Хелловіну або навіть протягом усього жовтня, побоюючись, що їх можуть принести в жертву.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий