fbpx
uk
Ілон Маск та цікаві факти про нього

20 фактів про Ілона Маска та його фантастичні проекти

У таких всесвітньо відомих компаній як Tesla, PayPal і SpaceX, є дещо спільне – їх засновником є ​​одна і та ж людина. І звуть цю людину – Ілон Маск.

Він і підприємець і поп-зірка одночасно. А після успішної організації першого пілотованого польоту до Міжнародної космічної станції, цей американський мільярдер однозначно вписав своє ім’я в історію.

Все його життя може служити ідеальним підтвердженням того, що якщо вірити в неможливе і не здаватися на шляху до втілення мрії, то навіть фантастичні речі можна зробити реальністю.

Чи знаєте ви, що образ «залізної людини» Тоні Старка був змальований саме з Ілона Маска? Ці та інші дивовижні факти про Ілона Маска та його фантастичні проекти, читайте в нашій статті!

****

1. Американське громадянство Ілон Маск отримав тільки в 31 рік. Народився він в Преторії (ПАР), а навчався в Канаді. Громадянство Канади він отримав під час навчання там в університеті.

2. На сьогоднішній день Ілон є засновником восьми компаній: Zip2, PayPal, SpaceX, Tesla, Hyperloop, OpenAI, Neuralink і The Boring Company.

3. У свої 10 років Маск отримав в подарунок комп’ютер, а в 12 вже продав першу написану особисто програму, заробивши на цьому $500.

Ілон Маск в юності

4. Свою першу компанія – стартап Zip2 – він заснував разом зі своїм братом, в 1995 році. У 1999 році корпорація Compaq купила її за $307 млн. доларів, а Ілон став володарем мультимільйонних статків в свої 28 років.

5. У тому ж 1999 році він запустив систему електронних платежів X.com, яка через рік була перейменована в PayPal.

6. Електродвигун Tesla розрахований на 10 мільйонів кілометрів пробігу.

7. Тесла Model X – найбезпечніший кросовер з 5-зірковим рейтингом у всіх категоріях безпеки.

Фото Тесла Model X

8. Домен tesla.com викупили за $75 тис. На це пішло 10 років і ще $10 млн. Маск стверджував, що назвав би компанію Faraday, якби вони не змогли купити права на Tesla.

9. Проект Hyperloop – вакуумний потяг для швидкого пересування під землею – з’явився в 2016 році після того, як йому набридло нудьгувати в пробках в Лос-Анджелесі.

10. У 2018 році Маск відправив у космос свій власний Tesla Roadster в якості корисного навантаження разом з ракетою Falcon Heavy. Ви можете відстежувати автомобіль, який знаходиться на орбіті навколо Сонця, на сайті whereisroadster.com.

11. На посаді генерального директора Tesla Motors, він отримує зарплату $1 на рік.

12. На початку шляху інвестори не вірили в можливість успіху SpaceX, цілі створення якої здавалися їм абсолютно фантастичними. Тому, Ілон фінансував компанію зі своїх заощаджень, і бували моменти, коли у нього не було грошей навіть щоб заплатити за житло.

Ракета Falcon від SpaceX

13. Саме Ілон Маск став прототипом для кіногероя всесвіту Marvel – Тоні Старка, відомого як Залізна людина (Iron Man).

14. Винахідник «Тесли» дуже любить читати. У віці 9 років він вже встиг перечитати всю Британську Енциклопедію. Щоб ви розуміли, її обсяг – 32 640 сторінок.

15. У SpaceX є офіційний акаунт на Flickr, куди вони викладають фото зі своїх місій: https://flickr.com/photos/spacex/ І там є на що «позалипати».

Crew Dragon на Марсі

16. 30 травня 2020 року, SpaceX стала першою в історії приватною компанією, яка змогла запустити пілотований космічний корабель у космос, після чого він пристикувався до Міжнародної космічної станції.

Пілотована місія Space X до МКС

17. Головною загрозою людству Ілон Маск вважає штучний інтелект, який одного разу може вийти з-під контролю.

18. Ілон Маск з’являється в епізодичній ролі в Iron Man 2, а також в «Сімпсонах», «Теорії великого вибуху» і «Південному парку».

Ілон Маск і Тоні Старк в фільмі "Залізна людина"

19. Станом на квітень 2020 року власний капітал Маска становив 24,6 млрд. доларів.

20. В даний час Маск займає 25-е місце в списку найвпливовіших людей в світі за версією журналу Forbes.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий