fbpx
uk
Цікаві факти про гроші і валюту

19 цікавих фактів про гроші, які вас здивують

Гроші це настільки невід’ємна частина нашого з вами життя, що ніхто навіть і не замислюється про те, звідки вони взялися, що означає той чи інший символ на купюрі, не кажучи вже про інші речі.

Всі їх люблять. Навіть ті, хто постійно стверджує зворотне. І багато основоположних для людської цивілізації речей, стали можливі тільки завдяки цьому універсального засобу обміну.

Ми зібрали для вас незвичайні, дивні і просто цікаві факти про гроші, які ви швидше за все не знали.

***

1. Перші паперові гроші почали використовуватися в Китаї, приблизно в 7 столітті н. е., в епоху династій Імперії Тан.

Древні китайські паперові банкноти

2. До речі, сучасні купюри, насправді зроблені зовсім не з паперу. Для їх виготовлення використовується спеціальний матеріал, в основі якого бавовна і льон. Це дозволяє збільшити їх міцність і зносостійкість.

3. Частка долара США в світовому товарообігу складає 87.6%, за даними за 2018 рік.

4. Банкноти з найбільшим номіналом були випущені Банком Англії. Їхній номінал – 1 мільйон і 100 мільйонів фунтів стерлінгів відповідно. Але призначені вони тільки для внутрішнього використання банками.

5. У 1923 році гіперінфляція в Німеччині була настільки великою, що люди спалювали гроші для того, щоб зігрітися. Тому що це було дешевше, ніж купити дрова.

Гіперінфляція в Німеччині

6. Найменшою монетою в світі був індійський срібний четвертак (Тара Віджаянагара), який важив всього 1,7 грама, а його діаметр становив 4 міліметри.

7. Найбільша монета в світі була випущена в 2007 році Королівським монетним двором Канади. Її вага склала 99,95 кг, зроблена вона була з чистого золота, а її номінал становив 1 мільйон канадських доларів.

8. Найдорожча монета в світі – срібний долар із зображенням Свободи з розпущеним волоссям (англ. Flowing Hair Dollar). Особливо цінним є екземпляр випуску 1804 року. Одна з таких монет була продана на аукціоні за $ 3 725 000.

Flowing Hair Dollar, 1804 рік

9. Першою живою людиною, чиє обличчя було зображено на монеті, став Юлій Цезар, в 44 році до н. е.

10. З усієї валюти в світі, приблизно 8% – це реальні фізичні гроші. Решта 92% існують тільки в цифровому форматі.

11. Першою валютою, яка не має єдиного централізованого емітента, є біткойн (bitcoin). Вона існує повністю в цифровому вигляді.

12. Найбільшим фальшивомонетником в світі є … Північна Корея. Влада цієї країни настільки добре навчилася підробляти американські долари, що до недавніх пір розпізнати підробку могли тільки фахівці Федерального Резерву США.

13. У деяких індіанських племен існувала цікава традиція: якщо людина брала гроші в борг, вона залишала в «заставу» своє ім’я. До тих пір, поки вона не повертала борг, ніхто не міг називати її по імені.

14. Кожен колір має певні властивості і характеристики. Зелений був обраний в якості основного для долара США, тому що він є найбільш стійким до вицвітання, відшаровування і знебарвлення.

15. Найпростішим способом стати мільярдером, до недавніх пір був переїзд в Зімбабве. Приблизно на початку 2000-х років в країні почалася гіперінфляція, яка досягла свого піку в 2008 році. На піку знецінення грошової одиниці цієї країни, один долар США коштував 2 621 984 228 доларів Зімбабве.

16. У світі налічується майже 2 мільйони банкоматів. Навіть в Антарктиді є один.

Банкомат в Антарктиді

17. Найстарішим банком в світі, що функціонує і в наш час, є Banca Monte dei Paschi di Siena, який був відкритий в 1472 році в Італії.

18. Найбільшу банкноту в світі випустили в Малайзії, в 2017 році. Її номінал – 600 малайзійських ринггітів (144 долари США), а розміри – 37х22 см.

19. Перша банківська карта була випущена в 1951 році, невеликим нью-йоркським банком Long Island Bank.

Редакція
Редакція
Трансформуємо каву і натхнення в тексти, і віримо в те, що все буде добре.
Цікаве по темі:
Добавить комментарий